PLUGinFOUNDATION Launch


Szczegóły wydarzenia


Wspierająca polską diasporę innowacyjną na świecie społeczność PLUGin świętuje oficjalny start własnej Fundacji w Polsce. PLUGinFOUNDATION Launch to oprócz okazji do świętowania także podsumowanie czterech lat działalności PLUGin Polish Innovation Diaspora – oddolnej inicjatywy łączącej Polaków i osoby związane z Polską, które pracują w kraju i za granicą – w sektorze technologicznym.

Program spotkania obejmuje m.in. prezentację Fundacji PLUGin, panel dyskusyjny poświęcony rozwojowi społeczności biznesowych, a także – konkurs dla startupów. Zdaniem organizatorów warszawskie spotkanie jest idealną okazją, aby dowiedzieć się więcej o funkcji jaką pełni PLUGinFOUNDATION – nie tylko w kraju, ale również za granicą.

“Zaczęło się od Londynu, gdzie powstało nasze pierwsze Community a potem dołączyły kolejne – we Wrocławiu, San Francisco, Paryżu, Nowym Jorku, Singapurze, Dublinie i Oslo. Teraz przyszła kolej na Warszawę i launch Fundacji” – mówi Jacek Ratajczak, współzałożyciel PLUGin. “Rejestracja Fundacji pozwoli nam na bardziej skoordynowane działania. Rozwój i wzmacnianie naszych lokalnych grup PLUGin jest dla nas priorytetem, bo to one stanowią “wtyczki” pomagające innym członkom społeczności w międzynarodowej ekspansji swoich biznesów. Pracujemy nad tym, aby jeszcze bardziej uaktywnić przepływ wiedzy, doświadczeń i kontaktów między nimi. Będziemy również wyróżniać osoby, które odznaczyły się wyjątkowym wkładem w promowanie polskich innowacji na świcie w ramach nagrody API – Ambasadorzy Polskich Innowacji” – dodaje Maciej Halbryt, Prezes Zarządu Fundacji i współzałożyciel PLUGin.

Informacje na temat agendy spotkania, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie:
https://www.eventbrite.com/e/pluginfoundation-launch-how-to-build-great-communities-tickets-52222248150

Podobne