SAS Forum 2018


Szczegóły wydarzenia


Konferencja SAS Forum jest jednym z najważniejszych spotkań ekspertów, praktyków i użytkowników analityki biznesowej w Polsce. Wydarzenie to co roku gromadzi około 1000 gości, w tym przedstawicieli firm i instytucji reprezentujących różne branże, a także administrację publiczną i sektor akademicki. Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Navigate Change with Analytics”.

Tematem 24. edycji SAS Forum będzie “analityczna transformacja”, która wpływa zarówno na realia biznesowe, jak i konsumenckie. Zdaniem przedstawicieli firmy SAS jesteśmy dziś świadkami transformacji cyfrowego świata napędzanej przez dane, powszechny dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych oraz dynamiczny rozwój takich dziedzin, jak uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Analityka stała się główną siłą napędową rozwoju technologii i gospodarki cyfrowej, a co za tym idzie sposobu funkcjonowania współczesnych społeczeństw.

Główne kierunki rozwoju cyfrowej rewolucji wynikają z możliwości przetwarzania na dużą skalę dużych zbiorów danych. To z kolei przekłada się na nowe możliwości w dziedzinie automatyzacji, łączności, zwinności i adaptowalności biznesu. “Żyjemy w analitycznym świecie otoczeni przez dane ukryte w produktach i usługach, z których codziennie korzystamy. To analityka gwarantuje dostępność naszych ulubionych towarów w wybranych sklepach, weryfikuje wniosek o kredyt w banku i przewiduje nasze preferowane kierunki wakacyjne. Inteligencja zaszyta w samochodach dba o bezpieczeństwo jazdy i podpowiada kiedy dokonywać koniecznych napraw i przeglądów, inteligentne miasta czuwają nad płynnością ruchu ulicznego i organizacją transportu publicznego. Dzięki analityce nasze życie jest łatwiejsze, a innowacyjne produkty dostępne od ręki. Analityka zmienia świat na lepsze i wytycza nowe kierunki rozwoju technologii, gospodarki i społeczeństwa” – mówi Alicja Wiecka, dyrektor zarządzająca  SAS Polska.

Program tegorocznej edycji SAS Forum skupiony będzie na kwestiach związanych z wykorzystaniem analityki biznesowej i Big Data jako fundamentów dla cyfrowej transformacji. Podczas równoległych sesji tematycznych omawiane będą m.in. przykłady i możliwości wykorzystania dzisiejszych technologii analitycznych w obszarach związanych m.in. z:
• budowaniem długoterminowych relacji z klientami,
• bezpieczeństwem IT oraz wykrywaniem nadużyć
• zapewnieniem zgodności z regulacjami
• procesami decyzyjnymi
• analizą Big Data

Zaprezentowane zostaną także doświadczenia oraz efekty wdrożeń rozwiązań analitycznych w kluczowych obszarach biznesu, w tym w:
• marketingu
• sprzedaży
• zarządzaniu łańcuchem dostaw

Udział w konferencji SAS Forum 2018 będzie też okazją do poznania aktualnego portfolio produktów SAS, ze szczególnym uwzględnieniem nowości oraz trendów rozwojowych. Zaprezentowana zostanie m.in. nowa platforma SAS.

Szczegółowa agenda wydarzenia tegorocznej konferencji SAS Forum oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie:
http://go.sas.com/3ce8nw

ITwiz jest patronem medialnym SAS Forum 2018. Zapraszamy do udziału.