SECURITY PWNing CONFERENCE 2018


Szczegóły wydarzenia


III edycja konferencji SECURITY PWNing, podobnie jak poprzednie, będzie poświęcona szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa IT. Za merytoryczną stroną programu odpowiada Gynvael Coldwind, znany programista-pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki, współzałożyciel zespołu Dragon Sector, pracujący w Google jako Information Security Engineer. Organizatorem konferencji jest Instytut PWN.

Program konferencji obejmuje m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem IT oraz hackingiem. Poszczególne zagadnienia są omawiane w szczególności pod kątem aspektów technicznych i praktycznych. “Dobierając prelegentów i tematy staramy się pamiętać o tym, aby bardzo techniczne prezentacje były przeplatane lżejszymi, tak aby uczestnik konferencji wychodził z solidną dawką wiedzy, ale i inspiracją do działania” – mówi Gynvael Coldwind, przewodniczący Rady Programowej III edycjiSecurity PWNing Conference. “Wychodząc naprzeciw zapytaniom z zagranicy zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Liczę na to, że nasze spotkanie stanie się nie tylko świetną okazją do wymiany doświadczeń i zgłębienia technicznych zagadnień ale i wspólnego poszukania nowych ścieżek w bezpieczeństwie IT” – dodaje.

Program tegorocznej konferencji został podzielony na dwa dni. Pierwszego z nich wystąpi m.in. Adam Haertle, twórca Zaufanej Trzeciej Strony, który opowie o najciekawszych przypadkach użycia socjotechniki w atakach na polskich internautów. Z kolei Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznik.pl zaprezentuje przegląd najpopularniejszych scamów i przekrętów w internecie oraz opowie o tym jak w ostatnim czasie ewoluowali polscy cyberprzestępcy. Kolejni prelegenci przybliżą również tematy dotyczące m.in. technik reversowania nieudokumentowanego sprzętu, użycia ataków radiowych w red teamingu i w testach penetracyjnych, a także niskopoziomowego debugowania z Pwndbg.

Na drugi dzień konferencji SECURITY PWNing zaplanowano natomiast m.in. wystąpienia poświęcone nowoczesnym technikom uruchamiania kodu, wykorzystywania błędów w narzędziach analitycznych, wynikach badań na temat bezpieczeństwa serwerów GIT, a także technicznych, etycznych i prawnych aspektach bezpieczeństwa urządzeń loT. Nie zabraknie także praktycznych przykładów projektów związanych z implementacją założeń RODO. Uczestnicy konferencji będą również mogli wziąć udział w zawodach liczonych do klasyfikacji generalnej CTFTime. Konkurs rozgrywany będzie w formule Jeopardy, a zadania będą dotyczyły m.in. inżynierii wstecznej, eksploitacji niskopoziomowej, kryptografii oraz bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Szczegółowe informacje na temat konferencji wraz z formularzem rejestracyjnym dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie: href=”http://i.pwn.pl/securityiw/” rel=”noopener” target=”_blank”>http://i.pwn.pl/securityiw/

Podobne