Webinarium: Trendy i strategie komunikacji – jak sprostać wyzwaniom ery cyfrowego biznesu


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

patronat_ITwiz

Chociaż systematyczne podnoszenie efektywności pracy oraz optymalizacja procesów operacyjnych mają dla wielu firm kluczowe znaczenie jeśli chodzi o potencjał wykorzystania technologii IT, a najważniejsze trendy w strategiach wprowadzania rozwiązań do pracy grupowej dotyczą chmury obliczeniowej, to niemal 40% organizacji nie ma żadnej strategii określającej działania w obszarze zintegrowanej komunikacji oraz wsparcia pracy zespołowej. Niewykorzystany potencjał i braki w długofalowych planach rozwoju tego typu narzędzi mogą w niedalekiej perspektywie zaważyć na efektywności biznesu.

Wnioski z opublikowanego przez firmę Dimension Data raportu Connected Enterprise 2016 pokazują, że model chmury obliczeniowej staje się sposobem na dostarczenie potrzebnych narzędzi dużej grupie użytkowników biznesowych w krótkim czasie, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów wdrożenia rozwiązań zunifikowanej komunikacji i pracy zespołowej. Jednocześnie, analizy pokazują, że wykorzystanie takich rozwiązań odbija się na wynikach biznesowych organizacji. Zdecydowana większość (88 proc.) ankietowanych menedżerów reprezentujących firmy korzystające z systemów zintegrowanej komunikacji, po wdrożeniu takich rozwiązań nastąpiła wyraźna poprawa efektywności procesów decyzyjnych. Zdaniem przedstawicieli 14 proc. analizowanych organizacji wdrożenie narzędzi wspierających pracę grupową ma na celu przede wszystkim zwiększenie sprzedaży. Według 19 proc. respondentów efektem wykorzystania takich rozwiązań jest poprawa wydajności pracy.

Z raportu Connected Enterprise 2016 wynika również, że chmura jest kluczową platformą dla jednej trzeciej decydentów. Tymczasem obecnie z różnych form hostowanych rozwiązań pracy zespołowej korzysta mniej niż co czwarta organizacja. Większość dysponuje jedynie narzędziami wdrożonymi lokalnie. Co tracą na opóźnianiu migracji do nowoczesnych środowisk komunikacyjnych? Jakie korzyści niesie wdrożenie nowoczesnych systemów zunifikowanej komunikacji? Jak przygotować firmę do wdrożenia nowoczesnych narzędzi pracy zespołowej?

Osoby zainteresowane odpowiedziami na powyższe pytania zapraszamy do udziału w webinarium poświęconym strategiom komunikacji w 2016 roku. Organizowane przez Dimension Data Polska webinarium będzie okazją do zapoznania się z trendami w obszarze rozwiązań zintegrowanej komunikacji oraz możliwości narzędzi wspierających pracę zespołową. Jego partnerem jest firma Cisco. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną także dobre praktyki związane z tworzeniem długoterminowej strategii rozwoju środowisk komunikacyjnych w firmach, a także wdrażaniem i wykorzystywaniem dostępnych obecnie narzędzi.

Tematyka webinarium obejmuje zagadnienia dotyczące m.in.:
• Strategii firm względem narzędzi zunifikowanej komunikacji i współpracy grupowej.
• Wpływu rozwiązań pracy grupowej na efektywność pracy i relacje z klientami.
• Najczęściej popełnianych błędów na etapie wyboru oraz wdrażania systemów nowoczesnej komunikacji.

Webinarium poprowadzi Arkadiusz Rosiak, Business Line Manager Converged Communications w firmie Dimension Data Polska.

Formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem w webinarium jest dostępny na stronie:
http://connectedenterprisereport.pl/

Zapraszamy do udziału.

Ze strony http://connectedenterprisereport.pl/ pobrać można także pełną treść raportu Connected Enterprise 2016. Stanowi on przegląd stanu wdrażania rozwiązań do pracy grupowej w przedsiębiorstwach na całym świecie oraz pokazuje związane z tym trendy i problemy. Raport został realizowany na podstawie odpowiedzi ponad 900 respondentów, w tym CIO oraz menadżerów działów biznesowych firm z całego świata.

Podobne