Raporty tematyczne ITwiz

Kilkunastostronicowe raporty tematyczne ITwiz to merytoryczne opracowania poświęcone najciekawszym zagadnieniom z pogranicza nowych technologii i biznesu. Zdobądź potrzebną wiedzę, poszerz horyzonty, poznaj najnowsze trendy z pogranicza nowych technologii oraz biznesu, a także – dowiedz się w jaki sposób możesz wykorzystać je z korzyścią dla własnych celów.
Wybierz interesujący Cię temat – i zapoznaj się z naszymi publikacjami!

okladka_raport_wearable_mala

Technologie wearable, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o urządzeniach „noszonych”

Nowa generacja inteligentnych urządzeń noszonych (ang. wearable) ma szansę odmienić sposób, w jaki korzystamy z technologii. Niektóre inteligentne zegarki pozwalają nam, przykładowo, utrwalać system zdrowych nawyków i wyznaczać konkretne cele. Smartwatche przydają się też w zastosowaniach biznesowych – ułatwiają dostęp do kalendarza, poczty elektronicznej oraz danych.
Inteligentne bransoletki i zegarki to dopiero początek. Poznaj możliwości nowych urządzeń noszonych!

Pobierz raport ITwiz


okladka_mala_CIO

Nowe role CIO i ich wpływ na transformację technologiczną organizacji

Rola osoby odpowiedzialnej za funkcjonowanie środowiska IT w organizacjach biznesowych podlega ciągłym zmianom. W szczególny sposób widać je dziś, wraz z popularyzacją chmury obliczeniowej, Big Data, dążenia do mobilności, czy swobody używania sprzętu wedle idei BYOD.
Jakich kompetencji oczekuje się dziś od CIO? Jaka będzie rola szefów IT/CIO, skoro za kilka lat 90% decyzji o wydatkach na IT ma podejmować biznes?

Pobierz raport ITwiz


okladka_mala_chmura

Jak wykorzystać cloud computing w firmie

Model chmury obliczeniowej ogromnie ułatwia dostęp do nowych aplikacji i usług. Nic dziwnego, że chmura – zarówno publiczna, jak i prywatna – zyskuje na popularności wśród użytkowników biznesowych.
Jak podejść do projektu budowy chmury w firmie i jak efektywnie wykorzystać jej możliwości? W jaki sposób cloud computing wpływa na zmianę roli wewnętrznego IT? Na co powinien zwrócić uwagę CIO w kontekście cloud computing? Dowiedz się z naszego raportu!

Pobierz raport ITwiz


okladka_mala_bezpieczenstwo

Jak zapewnić bezpieczeństwo współczesnej organizacji

Rosnąca w niespotykanym dotąd tempie skala zagrożeń, z jakimi muszą radzić sobie firmy powoduje konieczność połączenia wielu, stosowanych dotąd osobno mechanizmów w jedno spójne środowisko bezpieczeństwa IT. Na czym polega podejście zintegrowane i jakie elementy polityki organizacji obejmuje?
Dowiedz się jaka jest efektywność rozwiązań nowej generacji i tradycyjnych systemów w kontekście podstawowych zagrożeń bezpieczeństwa. Poznaj prognozy na temat nowych, trudno wykrywalnych zagrożeń, z jakimi możesz mieć do czynienia w 2015 roku.

Pobierz raport ITwiz