Jak wykorzystać cloud computing w firmie

okladka_duza_chmura

W ciągu 5 lat od 80% do 90% wszystkich procesów biznesowych będzie realizowanych na bazie rozwiązań cyfrowych, znaczna ich część w modelu cloud computing. Jak więc podejść do projektu budowy chmury w firmie? W jaki sposób model cloud computing wpływa na zmianę roli wewnętrznego IT? Jak efektywnie wykorzystać chmurę? Jakie są ukryte koszty tego modelu? Na co powinien zwrócić uwagę CIO w kontekście cloud computing? Czego biznes oczekuje dziś od rozwiązań IT i w jaki sposób te oczekiwania zmieniły się w ostatnich latach?

W raporcie także:
• W jaki sposób polscy dostawcy chmury podchodzą do podpisywania umowy związanej z przekazaniem danych? Prezentujemy wyniki badania kancelarii Cyberlaw i Cloud Security Alliance Polska.
• Dlaczego chmura jest lepiej dostosowana to tego, czego oczekuje się dziś od IT – podejścia skoncentrowanego wokół aplikacji biznesowych i potrzeb użytkowników?
• Jak chmura zmienia relację IT i innymi działami w firmie?
• Czy biznes kupuje cloud computing bez wiedzy IT? Kiedy można skorzystać z takiej oferty? Jakie niesie to zagrożenia? Jak „radzi” sobie z tym wewnętrzne IT?
• Czy rozwój chmury jest wstrzymywany przez działy IT?
• Jakie są ograniczenia prawne związane z wykorzystaniem modelu cloud computing?

Wypełnij formularz aby pobrać Raport!

Wróć do listy raportów


ITwiz jest partnerem serwisu IT Center Connect – Centrum IT Intel, który oferuje wyłączny dostęp do szczegółowych wytycznych, specjalistycznych porad i bogatych materiałów edukacyjnych dotyczących najpopularniejszych zagadnień w branży IT. Wypełnienie tego formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na okresowe otrzymywanie wiadomości od ITwiz i firmy Intel na podany adres e-mail. ITwiz i firma Intel są zobowiązane do ochrony poufności danych. Więcej o zasadach dotyczących ochrony prywatności ITwiz i firmy Intel.