Technologie wearable

…czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o urządzeniach „noszonych”

okladka_raport_wearable

Jesteś pasjonatem nowinek technologicznych? Aktywnie korzystasz z mediów cyfrowych, w tym serwisów społecznościowych? Jesteś osobą, która lubi aktywne życie, zwłaszcza uprawiać sport? Należysz do cyfrowej Generacji Y? Ten raport jest dla Ciebie! Prezentujemy w nim nową generację inteligentnych urządzeń noszonych (wearable).
To zarówno inteligentne bransoletki ułatwiające nam realizację planów treningowych, takie jak Nike+ Fuelband SE, czy Garmin Vivosmart, jak i smartwatche, np. Peeble, Basis Peak, MB Chronowing, czy Samsung Gear S. Te drugie – poza funkcjami typu fitness – ułatwiają nam kontakt ze znajomymi na serwisach społecznościowych, odbieranie maili, odpowiedź na SMS-a, a także dostęp do innych danych, np. na temat wyników meczu ulubionej drużyny. Niektóre posiadają też – dzięki połączeniu ze słuchawką Bluetooth – możliwość łączenia rozmów telefonicznych. Ich funkcjonalność jest ograniczona jedynie wyobraźnią programistów tworzących aplikacje dla nich.

Niektóre inteligentne zegarki pozwalają nam utrwalać system zdrowych nawyków i wyznaczać konkretne cele, takie jak chodzenie spać codziennie o tej samej porze czy wstawanie zza biurka raz na godzinę podczas pracy. System zdrowych nawyków automatycznie dostosowuje się do postępów użytkownika, aby zagwarantować, że cele są osiągalne, a nawyki utrwalone.

Inteligentne bransoletki i zegarki to dopiero początek. Do tej kategorii należy także Google Glass. Wkrótce tego typu inteligentne okulary zaprezentuje także Intel. Firma właśnie podpisała umowę o współpracy z Luxottica Group, do której należą takie marki, jak Ray-Ban, Oakley i Vogue Eyewear. Za 4 lata mamy kupować 119 mln urządzeń noszonych.

Wypełnij formularz aby pobrać Raport!


ITwiz jest partnerem serwisu IT Center Connect – Centrum IT Intel, który oferuje wyłączny dostęp do szczegółowych wytycznych, specjalistycznych porad i bogatych materiałów edukacyjnych dotyczących najpopularniejszych zagadnień w branży IT. Wypełnienie tego formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na okresowe otrzymywanie wiadomości od ITwiz i firmy Intel na podany adres e-mail. ITwiz i firma Intel są zobowiązane do ochrony poufności danych. Więcej o zasadach dotyczących ochrony prywatności ITwiz i firmy Intel.