InfrastrukturaRynek

Vantage Data Centers otwiera nowe kampusy w Warszawie i Berlinie

Uruchomienie centrów danych w tych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej, jak i wśród mniejszych operatorów, poinformowali przedstawiciele Vantage Data Centers. To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Vantage Data Centers otwiera nowe kampusy w Warszawie i Berlinie
Warsaw Campus Źródło: Vantage Data Centers

Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 hekatrów. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych, wskazali przedstawiciele firmy.

Kampus ten zlokalizowany jest w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa-Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie obiekty firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci mogą korzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z takich udogodnień, jak dostosowane do indywidualnych potrzeb miejsca pracy, bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów czy mnogość przestrzeni konferencyjnej, poinformowali przedstawiciele Vantage DC.

Kampus Berlin I

Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoi pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 250 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.

Przeczytaj również
ServiceNow: Chcemy wzmocnić bezpośrednie relacje z klientami

Jak informują przedstawiciele inwestora, oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji i możliwości swobodnej rozbudowy, kampus wyróżnia się zrównoważoną konstrukcją, oferując klientom hiperwydajne chłodzenie dzięki ekonomizacji powietrza zewnętrznego przy minimalnym zużyciu wody. Tzw. obszary niekrytyczne w kampusie, takie jak powierzchnie biurowe, będą częściowo zasilane energią słoneczną, a ciepło odpadowe zostanie ponownie wykorzystane i udostępnione społeczności lokalnej.

“Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności, „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków” – skomentował Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Otwarcie wspomnianych obiektów oznacza osiągnięcie kolejnego kamienia milowego firmy w regionie EMEA. Po wejściu na ten kontynent, jako na nowy rynek w lutym 2020 roku, spółka poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage posiada kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie centra w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie oraz Johannesburgu. Firma zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.