MENU

O współpracy nauki, biznesu i administracji publicznej w zakresie odnawialnych źródeł energii

10 października 2017Biznes

Na I Mazowieckim Forum Energii Odnawialnych w Płocku, Mazowiecka Agencja Energetyczna przedstawi koncepcję działania Mazowieckiego Klastra Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii. Podczas Forum zaprezentowane zostaną także modele formalno-prawne realizacji projektów energetycznych w samorządach. 

I Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych – które odbędzie się 27 października – ma być miejscem prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). „To również okazja do wymiany doświadczeń między przedstawicielami branży a osobami odpowiedzialnymi za obszar efektywności energetycznej w Polsce i na terenie Mazowsza” – przekonują przedstawiciele organizatora Forum, firmy S4E.

Na spotkanie organizatorzy zapraszają specjalistów i inwestorów skupionych wokół tematyki energii odnawialnych. Celem Forum jest pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej oraz przybliżenie najnowszych technik zarządzania energią i obniżania jej kosztów. Podczas forum będzie można zapoznać się najnowszymi z dostępnymi na rynku technologiami, a także nowatorskimi systemami do zarządzania i kontroli efektywności energetycznej.

Podczas Forum omówione zostaną tematy związane z możliwością pozyskania dofinansowania dla OZE do roku 2020. Instytut Partnerstwa Gospodarczego przedstawi zaś case study na temat tego, jak prawidłowo przeprowadzić projekt OZE, aby otrzymać dotację z funduszy Unii Europejskiej.

Uczestnicy będą mieli też okazję poznać produkty klastrowe dla samorządów, zasady pozyskiwania finansowania oraz jego efektywnego wykorzystania. Prezentacje dotyczyć będą także modeli formalno-prawnych realizacji projektów energetycznych w samorządach. Uczestnicy będą mieli okazję także zapoznać się z: wdrożeniem Systemu Zarządzania Energią SEPIN w oparciu o sieć LoRaWAN; zagadnieniami efektywności energetycznej w codziennej eksploatacji obiektu oraz zasady przeprowadzania audytu energetycznego w przedsiębiorstwie na podstawie Ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej. Prezentacje obejmą także tematykę modernizacji oświetlenia jako istotnego elementu efektywności energetycznej oraz kompensacji mocy biernej jako elementu efektywności energetycznej.

I Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych jest objęta honorowym patronatem Mazowieckiej Agencji Energetycznej. Partnerem medialnym wydarzenia został zaś ITwiz.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »