CIOPolecane tematy

6 funkcjonalności, do których powinien mieć dostęp współczesny pracownik

Nowe warunki pracy zespołowej, często wykraczające poza jedną lokalizację i stałe grono współpracowników wymuszają zmiany w sposobie wykonywania pracy biurowej. W takich realiach koniecznością staje się przemyślane – i wykorzystujące możliwości nowych technologii – podejście do modernizacji środowiska pracy w organizacji.

6 funkcjonalności, do których powinien mieć dostęp współczesny pracownik

Większa liczba spotkań, konferencji i podróży służbowych, jednoczesne zaangażowanie w wiele równoległych projektów, a przy tym konieczność realizowania coraz większej ilości zadań to rzeczywistość znana większości pracowników biurowych. Zapewne wiele osób ma na co dzień do czynienia z sytuacją, w której brak jest czasu na wykonywanie podstawowych obowiązków. Dzieje się tak wskutek nadmiernej ilości – mniej lub bardziej produktywnych – spotkań osobistych lub wirtualnych.

W takich warunkach nieocenione stają się nawet najmniejsze usprawnienia w pracy. Krytyczne stają się też inwestycje pozwalające uniknąć marnotrawienia cennego czasu wskutek opóźnień czy niedostępności potrzebnych narzędzi. Podstawą optymalizacji w tym obszarze staje się modernizacja podstawowego narzędzia pracy, a więc komputera osobistego.

6 funkcjonalności, do których powinien mieć dostęp współczesny pracownik
Zależy Ci na obniżeniu kosztów? Twoim zadaniem jest poprawienie bezpieczeństwa organizacji? Chcesz bez dużego nakładu finansowego przekształcić istniejące pokoje spotkań w inteligentne sale konferencyjne? Chcesz poprawić produktywność pracowników?
Skorzystaj z bezpłatnej, dwugodzinnej konsultacji z ekspertem!

Prezentujemy funkcjonalności, które powinny w dzisiejszych realiach biznesowych być dostępne dla każdego pracownika biurowego:

1. Oszczędność czasu przy wykonywaniu codziennych prac
Z analiz firmy Intel wynika np., że uruchomienie systemu operacyjnego na kilkuletnim komputerze trwa średnio ok. 3 minut. Natomiast nowy komputer wyposażony w dysk SSD jest gotowy do pracy zaledwie po kilkunastu sekundach. Biorąc pod uwagę analizy dotyczące 6-letniego dziś sprzętu – przy założeniu oczekiwania codziennie przez trzy minuty na uruchomienie komputera – w ciągu roku różnica w porównaniu do nowoczesnych komputerów przekłada się na ponad 6 dni roboczych.

Każda kolejna generacja procesorów firmy Intel cechuje się też wyższą wydajnością, co powoduje, że wraz z modernizacją stacji roboczych i komputerów osobistych realne staje się zwiększenie efektywności pracy użytkowników korzystających ze złożonych systemów biznesowych. Szacunki firmy Intel pokazują, że kilkuletni sprzęt jest ponad dwukrotnie mniej wydajny od komputerów osobistych wyposażonych w procesory Intel Core 6-tej generacji.

2. Większa efektywność pracy dzięki poprawie wydajności komputera
Potrzebę systematycznego unowocześniania stacji roboczych należy wziąć też pod uwagę przez wzgląd na rosnące wymagania aplikacji. Odpowiedni poziom wydajności stacji roboczych powinien być fundamentem budowania środowiska pracy skupionego na ergonomii i doświadczeniach użytkowników. Często jednak dążenia do stworzenia wygodnych w użyciu narzędzi biznesowych dotyczą wyłącznie warstwy aplikacyjnej, zaś aspekty dotyczące modernizacji środowiska sprzętowego bywają pomijane.

Alternatywną drogą staje się wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej. Po oferowane w tym modelu aplikacje sięgają kolejne firmy. Jednocześnie, wykorzystanie oprogramowania chmurowego zmienia potrzeby względem stacji roboczych. Kluczowe stają się m.in. aspekty związane z obsługą szybkich technologii transmisji danych. Jedną z zalet środowisk cloud computing jest łatwość dostępu i szybkość działania aplikacji obsługiwanych z poziomu przeglądarki internetowej. Aspektów tych nie warto minimalizować poprzez rozwiązania, które nie zapewnią wystarczającej mocy obliczeniowej i pamięci operacyjnej na potrzeby jednoczesnej obsługi kilku aplikacji internetowych.

3. Dostęp z dowolnego miejsca i długa praca na baterii
Dzisiejsze potrzeby użytkowników biznesowych w coraz większym stopniu koncentrują się na mobilności. Głównym ograniczeniem dla pracy w terenie są dziś: czas pracy urządzeń na zasilaniu bateryjnym oraz dostępne funkcje komunikacyjne, w tym obsługa standardów komunikacji bezprzewodowej. Nowoczesne laptopy, w zależności od obciążenia, są w stanie pracować na baterii nawet kilkanaście godzin. To czas wystarczający na realizację większości zadań w podróży służbowej i zwalniający od potrzeby poszukiwania źródeł zasilania na lotnisku lub w pociągu. Nowoczesne komputery są też dużo bardziej poręczne od kilkuletniego sprzętu.

Dużego znaczenia dla efektywności pracy nabiera energooszczędność stacji roboczych i urządzeń mobilnych. Wprost przekłada się ona na dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym. W praktyce, wyższa energooszczędność nowoczesnych stacji roboczych to też mniejsze koszty energii elektrycznej. W skali typowej dla średnich czy większych organizacji w skali roku prowadzi do naprawdę wymiernych oszczędności. Przykładowo, procesory Intel Core szóstej generacji zapewniają do 60% wyższą energooszczędność w porównaniu z 5-letnimi urządzeniami. W przypadku firmy korzystającej z 500 takich stacji roboczych wymiana sprzętu może prowadzić do oszczędności na kosztach energii rzędu 24 tys. zł. Dodatkowe oszczędności mogą wynikać też z niższych kosztów wsparcia technicznego, oprogramowania, zabezpieczeń i potrzebnych narzędzi do scentralizowanego zarządzania komputerami.

4. Urządzenia 2w1 łączące wiele różnych funkcji
Trzeba pamiętać, że na rynku dostępnych jest też szereg urządzeń, które w wielu zastosowaniach z powodzeniem zastąpią typowy komputer. Rolę takiego urządzenia pełnić może nie tylko tablet, czy telefon – podłączane bezprzewodowo do stacjonarnego monitora, klawiatury i myszy – ale też minikomputer niewiele większy od typowego nośnika pamięci USB.

5. Ułatwienia w pracy zespołowej
Alternatywą dla potrzeb związanych z mobilnością – czyli fizycznym przemieszczaniem się pomiędzy różnymi lokalizacjami – stają się też spotkania wirtualne i wideokonferencje. Pomocne okazują się również funkcje pracy zespołowej spotykane w coraz szerszej gamie aplikacji biznesowych. Możliwość łatwego współdzielenia treści oraz jednoczesnej pracy nad nimi zapewnia m.in. spotkana w nowej generacji układów Intel Core czy technologia Intel Unite. Usprawnia ona również sam proces rozpoczynania konferencji, skracając go średnio z 7,5 do 2 minut.

6. Poprawa bezpieczeństwa przechowywanych danych
W obliczu rosnącej skali zagrożeń IT wymierzonych w firmy i poszczególnych użytkowników niebagatelne znaczenie mają też – wbudowane w nowoczesne platformy sprzętowe – funkcje związane z bezpieczeństwem danych. Dostępne w tym zakresie technologie Intel Authenticate w sposób sprzętowy wspierają m.in. wieloskładnikowe uwierzytelnianie użytkowników. Dzieje się dzięki użyciu komunikacji z urządzeniem mobilnym czy metod biometrycznych.
Nowe technologie udostępniają także funkcje administracyjne. Rozwiązanie Intel vPro umożliwia m.in. zdalne zarządzanie stacjami roboczymi oraz diagnozowanie ewentualnych problemów bez konieczności używania dodatkowych komercyjnych systemów, co prowadzi do zmniejszenia kosztów obsługi infrastruktury IT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *