Zmiany klimatu, zrównoważone zarządzanie zasobami oraz cyfryzacja sektorów gospodarki stanowią główne czynniki, kształtujące rzeczywistość biznesową w 2024 roku. W odpowiedzi na nie Advantech poinformował o zwiększeniu nakładów na działania badawczo-rozwojowe, inwestycje w zielone technologie, a także w Hub na terenie Polski. Firma przedstawiła również plany na ten rok i lata kolejne.
W 2024 rok Advantech wchodzi z ostrożnym optymizmem i nadzieją, pomimo niepewności otaczającej globalną gospodarkę. Przedstawiciele spółki zapowiedzieli kontynuowanie rozwoju sztucznej inteligencji w sektorze przemysłowym i mobilnym, stawiając na innowacje, pozwalające klientom na zwiększenie efektywności, poprawę bezpieczeństwa i optymalizację procesów operacyjnych.
Wśród nich warto wspomnieć o planowanej inwestycji spółki w nowy Hub logistyczny, zlokalizowany na terenie Polski. Już od 1 kwietnia 2024 roku, filia w Polsce przekształci się w oddział europejskiej centrali, która na co dzień funkcjonuje w holenderskim Eindhoven. Zmiana ta ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firmy, umożliwiając istotne usprawnienia w procesach logistycznych. Ponadto, inwestycje w polską placówkę stanowią również dowód na silną pozycję Polski zarówno pod względem geograficznym, jak i biznesowym.
“Nowy HUB na terenie Polski stanowi dla nas kamień milowy w dalszym rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki tej inwestycji znacznie przyspieszą wszelkie procesy, od operacji logistycznych, po inwestycje strategiczne. To sprawi, że nasz kraj stanowić będzie coraz większe znaczenie dla globalnych wyników firmy” – skomentowała Alicja Strzemieczna, IIoT Sales Director CEE w Advantech.
Ochrona środowiska i Net-Zero do 2050 roku
W dobie globalnych wyzwań środowiskowych, jak zmiana klimatu i nadmierne zużycie surowców naturalnych, Advantech podejmuje się także strategicznych zobowiązań – do 2030 roku spółka zobowiązuje się do ograniczenia śladu węglowego o 60%, pochodzącego z własnych zakładów oraz ze zużycia energii elektrycznej i cieplnej, a także do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii do 50% w swoich fabrykach na Taiwanie i chińskim Kunshan.
W szerszej perspektywie firma zadeklarowała całkowitą transformację na zieloną energię do 2040 roku, poprzez wybudowanie własnej elektrowni słonecznej, powszechnej instalacji paneli fotowoltaicznych na obiektach należących do spółki, jak również bezpośredni zakup odnawialnej energii oraz stosowną certyfikację.
Z kolei rok 2050 stanowi dla Advantech granicę do osiągnięcia statusu Net-Zero w zakresie emisji gazów cieplarnianych. Będzie on obejmował: całą organizację, jej produkty, transport oraz emisje występujące poza organizacją na poziomie produkcji, jak i konsumpcji. Ten kompleksowy plan działań, obejmie inwestycje w odnawialne źródła energii, optymalizację efektywności energetycznej operacji i produktów oraz rozwój technologii wspierających zrównoważony rozwój.