AplikacjeBiznesPREZENTACJA PARTNERA

Avanade Poland: Power Platform – cyfrowe, biznesowe klocki

Advertorial

Braki specjalistów na rynku IT pogłębiają się z roku na rok. Jednak tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie, a nie ma odpowiedniej liczby rąk do pracy, pojawiają się też nowe okazje. Taką okazją są platformy no-code/low-code, które nie wymagają zdolności programistycznych. Według analityków Gartnera, do 2024 roku 65% aplikacji będzie tworzonych właśnie za pomocą takich platform. Jednym z liderów oferujących LCAP (low-code application platform) jest Microsoft z Power Platform. Dlaczego akurat ta platforma zyskuje tak szybko na popularności? I czy sama platforma tego typu to dobre miejsce, aby rozpocząć swoją karierę lub usprawniać procesy biznesowe wewnątrz firmy?

Avanade Poland: Power Platform – cyfrowe, biznesowe klocki

Microsoft Power Platform posiada szeroki wachlarz komponentów, dzięki którym jest głównym narzędziem do tworzenia aplikacji i rozwiązań biznesowych. Wystarczy wspomnieć o takich elementach jak:

  • AI Builder, czyli sztuczna inteligencja, która pomaga w codziennej pracy. Możliwości jej wykorzystania są spore, od automatycznego skanowania dokumentów takich jak faktury czy CV, do weryfikowania czy wystawa sklepowa posiada wymagany asortyment.
  • Power Automate, czyli automatyczne procesy, które mogą służyć do integracji różnych systemów dzięki ogromnej ilości konektorów. Mogą również pomagać w procesie akceptacji jakiegoś elementu, np. umowy z kontrahentem.
  • Power Apps to interfejs pomiędzy użytkownikiem a danymi z różnych źródeł. Power Apps mogą być np. aplikacją mobilną typu Kanwa, która będzie służyła do skanowania kodów kreskowych podczas pracy w magazynie. W innym przypadku implementacja aplikacji opartej na tym modelu będzie odpowiadać za obieg dokumentów w firmie.
  • Power Bi pokaże na interaktywnym raporcie sprawozdanie finansowe z ostatniego roku, wskaże słabe punkty w procesie produkcyjnym, czy podpowie gdzie należy szukać optymalizacji.
  • Power Virtual Agent pozwoli lepiej komunikować się klientom z naszą organizacją. Jeśli rozmowa z wirtualnym asystentem nie zakończy się sukcesem, to bot skieruje zainteresowaną osobę do prawdziwej osoby. Jednak prawidłowe zaimplementowanie tematów, ich ciągła analiza oraz usprawnianie ścieżki konwersacji na pewno znacząco poprawi komunikację z osobami na firmowych portalach.
  • Power Pages to nowość z ostatniej konferencji Microsoft Build, która zastępuje Power Apps Portals. Oznacza ona jeszcze więcej możliwości tworzenia stron internetowych, które dają dostęp do wewnętrznych danych. Mimo otworzenia się na świat zewnętrzny, bezpieczeństwo jest zachowane.

Wyżej wymienione komponenty mogą zostać zaimplementowane bez programowania, jednak cały czas mogą zostać rozbudowane i rozszerzone przez programistów. Każdy ze wspomnianych komponentów jest swego rodzaju cyfrowym zbiorem klocków określonego typu. Mogą się one łączyć z sobą lub tworzyć rozwiązanie bazując tylko na jednym rodzaju. Wszystko to jest połączone dzięki konektorom we współpracy z bazą danych o nazwie Dataverse, jednak ona sama nie musi być wykorzystywana do budowania aplikacji.

Avanade Poland: Power Platform – cyfrowe, biznesowe klocki
Źródło: Microsoft

“Dzięki platformie no-code/low-code czas implementacji rozwiązania, które eliminuje jakiś problem lub usprawnia wewnętrzny proces jest dużo szybszy” – podkreśla Michał Śmieszniak, Tech Lead Dynamics CRM/Power Platform z Avanade Poland. W momencie pojawienia się potrzeby biznesowej, nie musimy więc czekać, aż zespół developerski będzie wolny, a następnie wyczekiwać na customową aplikację. Obecnie takie rozwiązania mogą zostać zaimplementowane w ciągu kilku tygodni, a nie jak to było dotychczas, w ciągu kilku miesięcy. Jeśli w naszej organizacji mamy osoby, które chcą zostać lub już są Citizen Developerami, to już teraz możemy mieć aplikacje biznesowe stworzone w Microsoft Power Platform.

Przy większych projektach warto wesprzeć się wiedzą profesjonalistów, sprawdzić jakie projekty wdrożyliśmy w Power Platform i dowiedzieć się jak mogą one przyspieszyć Twój biznes: https://www.avanade.com/pl-pl/technologies/microsoft-power-platform

Workshop online

Jeśli chcesz natomiast poznać komponenty Power Platform oraz poznać możliwości ich rozszerzenia, zapraszamy do udziału w workshopach, które odbędą się online:

  • 22 czerwca 2022 r. (w godzinach 9:00-12:00),
  • 29 czerwca 2022 r. (w godzinach 15:00-18:00).

Zapraszamy do udziału i rejestracji – https://workshopbyavanade.pl/

Avanade jest globalnym dostawcą innowacyjnych usług cyfrowych i chmurowych, rozwiązań biznesowych opartych na projektowaniu w ekosystemie Microsoft. Nasi specjaliści wnoszą odważne, świeże spojrzenie połączone z technologią oraz wiedzą biznesową i branżową, pomagając wywierać ludzki wpływ na naszych klientów, ich odbiorców i pracowników. Stanowimy siłę napędową Accenture Microsoft Business Group, pomagając firmom angażować klientów, wzmacniać pozycję pracowników, optymalizować działania i przekształcać produkty, przy wykorzystaniu platformy Microsoft.

Avanade zatrudnia 40 000 profesjonalistów w 25 krajach, oferując klientom nasze najlepsze podejście poprzez kulturę współpracy, która szanuje różnorodność i odzwierciedla społeczności, w których działamy. Spółka Avanade, której większościowym właścicielem jest Accenture, została założona w 2000 roku przez Accenture LLP i Microsoft Corporation. Dowiedz się więcej na stronie www.avanade.com

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *