Intel IT CenterRynekPolecane tematy

CES 2016: zbliża się najważniejsze wydarzenie w świecie nowych technologii

W dniach 6-9 stycznia 2016 roku w Las Vegas po raz kolejny odbędą się targi CES 2016. Swoją obecność zapowiedziały największe znakomitości oraz wizjonerzy branży i świata biznesu. Konferencję otworzy Brian Krzanich, CEO Intela.

CES 2016: zbliża się najważniejsze wydarzenie w świecie nowych technologii

Podczas CES 2016 liderzy największych firm kształtujących rynek nowych technologii, przedstawią to, jak widzą jego rozwój i przyszłość. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się, m.in. szefowie Netflix, YouTube, Samsunga czy General Motors. „CES 2016 to nie tylko rozrywka i gadżety. Mamy okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami, które pomagają ludziom i wzbogacają nasz świat. Cieszymy się, że będzie z nami tylu wizjonerów, którzy patrząc w przyszłość nie obawiają się podejmować nowych wyzwań po to, aby kształtować nasze otoczenie” – podkreśla Gary Shapiro, prezes Consumer Technology Association (CTA), organizatora CES 2016.

Internet rzeczy tematem przewodnim CES 2016

Jako pierwszy swoje wystąpienie, w dniu poprzedzającym otwarcie targów CES 2016 będzie miał Brian Krzanich, CEO Intela. Rok wcześniej w Las Vegas przedstawił on wizję rozwoju technologii komputerowych w ciągu najbliższych 20 lat i temu, jak będą one ewoluowały. W tym roku Brian Krzanich skupi się na dramatycznych zmianach dokonywanych w naszym świecie dokonywanych dzięki przekraczanym przez technologie kolejnym granicom i nowych doświadczeniach konsumentów z tym związanych. Związane są one m.in. z urządzeniami noszonymi (wearable) i Internetem rzeczy IoT (Internet of Things).

Jesteśmy bardzo podekscytowani obecnością po raz kolejny Brian Krzanich, CEO Intela, firmy, której innowacje napędzają rozwój rynku komputerów PC, urządzeń mobilnych, urządzeń typu wearable, inteligentnych samochodów, domów, rozwiązań cloud computing, a także technologii będący podstawą rozwiązań z zakresu Internetu rzeczy” – mówi Gary Shapiro. „Dlatego po raz trzeci poprosiliśmy Briana Krzanich o podzielenie się swoją wizją rozwoju technologii konsumenckich, zwłaszcza w zakresie Internetu rzeczy, który jest jednym z głównych tematów targów CES 2016” – dodaje.

Intel ogłosił konkurs America’s Greatest Makers, w którym główną nagrodą jest 1 mln USD. Nagrodzone zostać mają najlepsze rozwiązania typu wearable i inteligentne urządzenia (smart connected consumer devices) oparte na układzie Intel Curie.

Wizję przyszłości nowych technologii, zwłaszcza związaną z dynamicznym rozwojem produktów z obszaru Internetu rzeczy, przedstawi dr WP Hong, prezes i CMO Samsunga. Pokaże on nie tylko konkretne rozwiązania i urządzenia, ale skupi się także na kluczowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem przekazywanych w ramach IoT danych. Wcześniej dr Hong odpowiadał za stworzenie i ekspansje marki Samsung Galaxy, a także nadzorował proces transformacji Samsunga w lidera na rynku wyrafinowanych urządzeń mobilnych. Odpowiada też za wiele przełomowych produktów w zakresie IoT, rozwiązań w chmurze czy usług związanych z muzyką, filmami, e-bookami oraz grami.

Rozrywka przyszłości i przyszłość rozrywki

Netflix, jako największa na świecie firma oferująca telewizję w sieci, zmieniła sposób, w jaki odbiorcy ją postrzegają. Firma zapewniła im bowiem łatwy dostęp do usług zawsze, wszędzie i na dowolnym, podłączonym do Internetu, urządzeniu. Reed Hastings, dyrektor generalny Netflix, pokaże dokąd zmierza firma, która planuje wejście na nowe rynki, przez co stać się ma jednym z największych dostawców rozrywki na świecie. Reed Hastings, współzałożyciel Netflixa, jest także członkiem zarządu Facebooka, a wcześniej zasiadał we władzach Microsoftu.

Z kolei Robert Kyncl, CBO YouTube, przedstawi wizję rozwoju najpopularniejszego serwisu wideo na świecie. Dociera on do ponad 1 miliarda ludzi każdego miesiąca. Robert Kyncl odpowiada za wszystkie działania biznesowe YouTube i dba, aby jego kluczowe elementy – generowane przez twórców treści, liczba widzów i reklamodawców – rozwijały się równomiernie.

Innowacje technologiczne w motoryzacji

Jak podaje IDATE, w rook 2020 aż 420 mln samochodów będzie podłączonych do Internetu (w roku 2014 było ich ok. 74 mln), a rynek tego typu usług będzie wart 9 mld euro. Rynek ten ma rosnąć średnio o 34%. Nad rozwiązaniami tego typu pracują Google, Tesla, Mercedes, a nawet chiński producent SAIC Motors, który stworzył joint-venture z chińskim, internetowym gigantem – Alibaba. W rozwiązania dla inteligentnych samochodów inwestuje także Intel.

CES 2016: zbliża się najważniejsze wydarzenie w świecie nowych technologii

Mary Barra, dyrektor generalna General Motors (GM) podczas wystąpienia na CES 2016 powie, w jaki sposób koncern na nowo próbuje zdefiniować podejście do mobilności i przemieszczania się. Firma od lat wspiera innowacyjność w sektorze motoryzacyjnym kładąc nacisk na rozwiązania, które zwiększą komfort kierowcy i pasażerów w trakcie jazdy, jednocześnie gwarantując zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Związana z GM od ponad 35 lat, Mary Barra sprawiła, że koncern jest na dobrej drodze do osiągnięcia pozycji globalnego lidera rynku dzięki strategii nastawionej na estetykę rozwiązań, zastosowane najnowszych technologii, bezpieczeństwo oraz maksymalizację wyników sprzedażowych. W 2015 roku Barra zajęła pierwsze miejsce na liście „50 Most Powerful Women in Business” przygotowanej przez magazyn Fortune.

Idealna temperatura czy ulubiona muzyka bez potrzeby dotykania jakichkolwiek przycisków to nie wszystko, co mają do zaoferowania samochody najnowszej generacji. Dziś są one konstruowane w taki sposób, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Inteligentne samochody rozpoznają nie tylko twarz i gesty właściciela, lecz także jego stan psychofizyczny – ostrzegają w sytuacji, w której kierowca jest roztargniony lub senny. Pojazdy nowej generacji analizują dane dostarczane przez otoczenie, alarmują wówczas, gdy na drodze pojawia się niebezpieczeństwo, rozpoznają znaki drogowe i kolory świateł.

Ponad 3600 wystawców i prawie 180 tys. gości

Targi CES od prawie 50 lat są poligonem doświadczalnym dla wynalazców i twórców przełomowych technologii – światową areną, dzięki której na rynek trafiają innowacje jutra. W tym roku ok. 3600 wystawców zajmie powierzchnię prawie 200 000 m.kw. W 2015 roku targi odwiedziło prawie 180 tys. gości.

Jako największe wydarzenie na rynku targi CES prezentują branżę ICT we wszystkich jej odsłonach. Inicjatorem i organizatorem targów CES, na których spotykają się najwięksi światowi wizjonerzy i liderzy biznesu oraz poruszane są najważniejsze dla branży tematy, jest organizacja Consumer Technology Association (CTA), wcześniej Consumer Electronics Association (CEA). Reprezentuje ona amerykański przemysł elektroniki użytkowej warty ponad 285 mld USD.

Więcej informacji o CES na stronie CES 2016.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *