InfrastrukturaRynek

Czy w Niemczech powstanie pionierskie wdrożenie infrastruktury 6G?

Finansowana ze środków niemieckiego Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych inicjatywa ma przyspieszyć rozwój sieci 6G oraz standaryzację technologii niezbędnych do uruchomienia takiej infrastruktury. Temu, pionierskiemu projektowi rozwoju technologii 6G przewodzi firma Nokia.

Czy w Niemczech powstanie pionierskie wdrożenie infrastruktury 6G?

Z oficjalnych informacji wynika, że projekt znany pod nazwą 6G-ANNA ma na celu m.in. wzmocnienie niemieckich i europejskich planów dot. rozwoju sieci 6G oraz prowadzenie globalnych działań poprzedzających opracowanie niezbędnych standardów. Projekt 6G-ANNA ma na celu również kształtowanie standardów 6G na skalę globalną w ramach współpracy z innymi inicjatywami związanymi z rozwojem technologii 6G w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

W ramach prowadzonych prac eksperci firmy Nokia zajmują się m.in. projektowaniem całościowej infrastruktury sieci 6G oraz współpracą z partnerami w kluczowych obszarach projektu. “To dla nas zaszczyt, że możemy poprowadzić 6G-ANNA, najważniejszy finansowany przez rząd pionierski projekt 6G w Niemczech. Chociaż oczekuje się, że pierwsze sieci 6G nie będą komercyjnie dostępne przed 2030 rokiem, już teraz kładziemy pod nie podwaliny dzięki technologii 5G-Advanced, a także długoterminowym innowacjom, które będą napędzać rozwój 6G” – podkreśla Peter Merz, szef działu Nokia Standards w firmie Nokia. Poza firmą Nokia w skład konsorcjum zaangażowanego w prace wchodzi 29 organizacji, w tym partnerzy ze świata przemysłu, eksperci merytoryczni, start-upy, instytuty badawcze i niemieckie jednostki naukowo-badawcze.

Projekt 6G-ANNA jest częścią większej inicjatywy krajowej “6G Platform German”. Jego całkowita wartość sięga 38,4 mln euro. Prace mają zostać zakończone w ciągu 3 lat.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *