Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek
Google przejmuje firmę Mandiant i wzmacnia poziom cyberbezpieczeństwa Google Cloud
Akwizycji o wartości około 5,4 mld dolarów dokonano w ramach transakcji gotówkowej, poinformowali przedstawiciele Google. Po formalnym sfinalizowaniu przejęcia, spółka Mandiant – zajmująca się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa oraz usługami reagowania na incydenty – dołączy do struktur Google Cloud.
Jak wskazali specjaliści Google, przejęcie firmy Mandiant uzupełni istniejące portfolio silnych rozwiązań Google Cloud w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić jeszcze wyższy jego poziom i większą możliwość wspierania klientów zarówno w ich środowiskach chmurowych, jak i lokalnych.
“Organizacje na całym świecie stoją przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Ataki stały się coraz bardziej wyrafinowane i dotkliwe – wcześniej celowały w największe rządy, teraz obierają za cel firmy z każdej branży” – powiedział Thomas Kurian, prezes Google Cloud. “Z radością witamy Mandiant w Google Cloud, dzięki czemu dodatkowo wzbogacimy nasze portfolio narzędzi bezpieczeństwa i usług doradczych oraz pomożemy klientom w rozwiązywaniu najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem”
I tak, dogłębna wiedza Mandiant na temat zagrożeń w czasie rzeczywistym, w połączeniu z ofertą Google Cloud w zakresie bezpieczeństwa w chmurze, pomóc ma przedsiębiorstwom na całym świecie zachować odpowiedni poziom ochrony na każdym etapie:
- Usługi doradcze: Globalne doświadczenie firmy Mandiant w zakresie kompleksowego reagowania na incydenty, gotowość strategiczna i zapewnienie technicznego wsparcia pomoże klientom zmniejszać ryzyko biznesowe przed, w trakcie i po wystąpieniu incydentu bezpieczeństwa, wskazują specjaliści Google.
- Wykrywanie zagrożeń i informacje: Doświadczenie firmy Mandiant w wykrywaniu i reagowaniu na zaawansowane ataki daje klientom praktyczne informacje na temat aktualnych zagrożeń.
- Narzędzia do automatyzacji i reagowania: Narzędzia do operacji bezpieczeństwa w ramach Chronicle od Google Cloud czy rozwiązania Siemplify oraz Automated Defense od Mandiant pomagają klientom analizować, ustalać priorytety i usprawniać reagowanie na zagrożenia oraz wykorzystywać ekspercką wiedzę Mandiant jako wirtualne rozszerzenie ich zespołów.
- Testowanie i walidacja: Mandiant Security Validation pomaga klientom w procesie sprawdzania poprawności oraz pomiaru skuteczności kontroli bezpieczeństwa cybernetycznego w środowiskach chmurowych i lokalnych. To także uzupełnienie Security Command Center Google Cloud, które zapewnia efektywne narzędzia do zarządzania ryzykiem.
- Zarządzana obrona: Usługa wykrywania i reagowania od Mandiant działa jako naturalne rozszerzenie zespołów ds. bezpieczeństwa klientów, zapewniając ciągłą uważność na zdarzenia, ich monitorowanie i usuwanie, bez względu na narzędzia i punkty końcowe, z których korzystają klienci, podsumowują eksperci.
“To najbardziej krytyczny moment w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Od momentu założenia Mandiant w 2004 roku, misją firmy jest zwalczanie cyberataków i ochrona naszych klientów przed najnowszymi zagrożeniami” – skomentował Kevin Mandia, prezes Mandiant. “Cieszymy się, że łączymy siły z Google Cloud. Wspólnie będziemy dostarczać wiedzę i informacje na dużą skalę, zmieniając branżę zabezpieczeń” – podsumował.
Google Cloud, jako pionier w zakresie technologii multicloud, oferuje pakiet narzędzi bezpieczeństwa, który nadal będzie stanowił centralny punkt informacji, analiz i operacji w środowiskach lokalnych, chmurze Google i u innych dostawców usług w chmurze, poinformowano. Ponadto Google Cloud jest mocno zaangażowany we wspieranie partnerów technologicznych obu firm, w tym tych działających w punktach końcowych. Dzięki temu przejęciu integratorzy systemów, resellerzy i dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa będą mogli oferować klientom jeszcze szersze portfolio rozwiązań.
Przejęcie firmy Mandiant jest uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym od uzyskania zgody akcjonariuszy firmy Mandiant oraz zgód organów regulacyjnych. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w tym roku.