Cloud computingcentra danych / data centerRynekPolecane tematy

HPE: Nasze rozwiązanie wirtualizacyjne zapewnia nowe możliwości innowacji

WYWIAD

Z Julianem Catesem, Worldwide Product Managerem w Hewlett Packard Enterprise rozmawiamy o rozszerzeniu platformy chmurowej HPE GreenLake o funkcjonalność wirtualizacyjną, wykorzystanych technologiach, walorach włączenia wirtualizacji bezpośrednio do stosu technologii HPE, planach kontynuacji współpracy z dostawcami alternatywnych technologii wirtualizacyjnych, a także założeniach warunków licencyjnych i planowanej powszechnej dostępności nowego rozwiązania.

Oficjalnie zapowiedziana podczas niedawnej konferencji HPE Discover funkcjonalność wirtualizacyjna Hewlett Packard Enterprise stanowić będzie natywny element oferty HPE GreenLake dedykowanej dla tworzenia prywatnych środowisk chmury obliczeniowej – HPE Private Cloud. Wprowadzenie funkcjonalności opartej m.in. na technologii KVM zbiega się w czasie ze skutkami zmian wprowadzonych ostatnio w programie partnerskim i warunkach licencjonowania technologii VMware.

HPE: Nasze rozwiązanie wirtualizacyjne zapewnia nowe możliwości innowacji

Zastosowanie rozwiązania wirtualizacyjnego, które obejmuje KVM z pełnym stosem komponentów technologicznych HPE, otwiera przed nami szereg nowych możliwości innowacji opartych na integracji. Będziemy zatem dążyli do jak najlepszego wykorzystania unikalnych możliwości każdego z elementów tworzących stos naszych technologii w ramach platformy HPE GreenLake.

W jaki sposób funkcja wirtualizacji rozszerza możliwości oferty HPE GreenLake? Jaka jest jej wartość dla klientów, tj. jakie nowe możliwości zapewnia? Które organizacje mogą szczególnie skorzystać z tej funkcji?

Nasza nowa funkcja wirtualizacji łączy obsługę maszyn wirtualnych opartych na rozwijanym wedle zasad open source jądrze KVM z oprogramowaniem HPE do orkiestracji klastrów w celu zapewnienia wysokiej wydajności i dostępności dla wymagających obciążeń korporacyjnych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych organizacji, które poszukują w pełni zintegrowanego technologicznie stosu chmury prywatnej, który dodatkowo może być wstępnie skonfigurowany i zoptymalizowany pod kątem potrzeb konkretnej firmy czy instytucji. Dzięki wsparciu wirtualizacji dostarczamy zatem ujednolicone, kompleksowe rozwiązanie chmurowe, które umożliwia zmniejszenie złożoności środowisk chmury hybrydowej.

Co skłoniło Państwa do wprowadzenia takiej funkcjonalności? W jakim stopniu decyzja ta wiąże się ze zmianami w programie partnerskim VMware i warunkach licencyjnych?

Funkcjonalność HPE GreenLake w obszarze wirtualizacji powstała jako odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Faktem jest, że dotychczas w ofercie HPE istniało kilka rozwiązań pozwalających stworzyć środowisko uruchomieniowe dla maszyn wirtualnych. Mimo to, docierały do nas głosy klientów, którzy oczekiwali, że takie rozwiązanie zostanie udostępnione bezpośrednio przez nas, jako naturalny element oferty HPE GreenLake. To z tego powodu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie możliwości naszej platformy o dedykowane mechanizmy wirtualizacyjne. Zapewniam, że będziemy nadal tworzyć własne innowacje w tym obszarze, ale także współpracować z liderami rynku rozwiązań wirtualizacyjnych, aby oferować naszym klientom szerokie możliwości wyboru i stworzenia środowiska w jak najlepszym stopniu dopasowanego do ich potrzeb.

Jakie praktyczne implikacje ma zastosowanie KVM? Jakie możliwości dodaje orkiestrator HPE do KVM?

Zastosowanie KVM pozwala na usunięcie złożoności niejednorodnych środowisk i zapewnienie naszym klientom prostego, spójnego doświadczenia użytkownika niezależnie od wybranego przez nich środowiska uruchomieniowego wirtualizacji. Z drugiej strony, zastosowanie rozwiązania wirtualizacyjnego, które obejmuje KVM z pełnym stosem komponentów technologicznych HPE, otwiera przed nami szereg nowych możliwości innowacji opartych na integracji. Będziemy zatem dążyli do jak najlepszego wykorzystania unikalnych możliwości każdego z elementów tworzących stos naszych technologii w ramach platformy HPE GreenLake. Wspomniana warstwa orkiestracji łączy wszystkie te elementy, ułatwiając wykorzystanie wspomnianych możliwości w praktyce i wzmacniając korzyści wynikające z wykorzystania całego stosu naszych technologii.

Czy HPE zapewnia wsparcie dla migracji maszyn wirtualnych hostowanych na innych platformach?

Tak, jak najbardziej. Przewidujemy kilka rodzajów takiego wsparcia. Jedno z rozwiązań, które proponujemy opiera się na rozwiązaniach Zerto, będących elementem oferty HPE. Rozwiązania te znane są przede wszystkim z obszaru ochrony danych i odzyskiwania po awarii, ale nie należy zapominać o ich światowej klasy możliwościach w zakresie migracji obciążeń zwirtualizowanych pomiędzy różnymi platformami. Planujemy zatem daleko idącą integrację możliwości stosownych technologii z oferty HPE tak, aby nie tylko zapewnić doskonałe środowisko dla obsługi obciążeń zwirtualizowanych, ale także w całościowy sposób wspierać klientów w wykorzystaniu możliwości tego środowiska.

Czy możliwe jest korzystanie z funkcji wirtualizacji w trybie offline, w pełni lokalnie?

Wszystkie obciążenia maszyn wirtualnych będą działać lokalnie, na klastrach węzłów wirtualizacji zaprojektowanych z myślą o wysokiej dostępności, zaś całe zarządzanie takim środowiskiem, w tym działaniem całego klastra, a także cyklem życia poszczególnych maszyn wirtualnych będzie realizowane poprzez natywne mechanizmy HPE GreenLake. Co ważne, poszczególne, lokalne klastry posiadają wysoką autonomię działania, która pozwala na zachowanie wysokiej dostępności obciążeń, nawet w przypadku braku komunikacji z chmurową platformą administracyjną.

W jaki sposób funkcjonalność wirtualizacji wpływa na pozycjonowanie platformy HPE GreenLake? Jakie znaczenie ma włączenie wirtualizacji do ogólnego stosu technologii HPE?

Włączenie natywnej obsługi wirtualizacji do naszego stosu technologicznego to większa prostota i szerszy wybór dla klientów. W efekcie, w ramach oferty HPE Private Cloud oferujemy kompleksowe, zintegrowane rozwiązania zapewniające – tak oczekiwane przez klientów – możliwości łatwego tworzenia i intuicyjnego korzystania ze środowisk chmurowych. Taka funkcjonalność dobrze wpisuje się w naszą wizję chmury HPE GreenLake, która pozostaje zorientowana na klienta i jest rozwijana z myślą o wykorzystaniu otwartych technologii oraz zapewnieniu obsługi rozwiązań wielu dostawców oraz integracji z wieloma środowiskami chmurowymi.

Po dodaniu obsługi wirtualizacji, jesteśmy jedynym dostawcą, który może zaoferować pełny stos technologii chmury hybrydowej, w pełni zintegrowany z pamięcią masową, siecią, obliczeniami, oprogramowaniem oraz usługami.

Jakie będą warunki licencjonowania funkcji wirtualizacji w ramach HPE GreenLake? W jakim stopniu lub w jakich okolicznościach warunki te mogą być bardziej interesujące dla klientów niż aktualna oferta VMware?

Stale rozmawiamy z naszymi klientami o ich doświadczeniach z rozwiązaniami wirtualizacyjnymi, z których korzystali do tej pory. Wiemy, co im odpowiada pod względem licencjonowania, a co nie. W oparciu o otrzymane opinie zaproponujemy nasze warunki licencjonowania wirtualizacji z zamiarem utrzymania kosztów na atrakcyjnym poziomie, przy zachowaniu możliwości swobodnego skalowania.

Kiedy nowa funkcja będzie ogólnie dostępna?

Oczekujemy, że funkcjonalność wirtualizacyjna w ramach HPE GreenLake będzie powszechnie dostępna dla naszych klientów jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *