InfrastrukturaRynek
HPE prezentuje szereg nowych usług i innowacji dla platformy GreenLake
Ujednolicenie środowiska użytkownika, 12 nowych usług chmurowych oraz poszerzenie systemu partnerskiego – to innowacje, które mają pozwolić użytkownikom na modernizację wszystkich aplikacji oraz danych od brzegu sieci aż po chmurę, zapewniają przedstawiciele Hewlett Packard Enterprise (HPE). Nowe rozwiązania dla HPE GreenLake będą dostępne w kwietniu tego roku.
Ogłoszone dziś aktualizacje do platformy obejmują:
- Połączenie HPE GreenLake z platformą Aruba Central – natywnym, chmurowym, opartym na sztucznej inteligencji rozwiązaniem do zarządzania siecią. Obecnie ponad 120 tys. użytkowników sieciowych firmy Aruba (co przekłada się na blisko 2 miliony zarządzanych urządzeń i 2 miliony wywołań API dziennie) może korzystać z platformy HPE GreenLake do zamawiania usług na żądanie i zarządzania swoimi zasobami.
- Nowe, zunifikowane środowisko operacyjne obejmujące uproszczony widok i dostęp do wszystkich usług w chmurze z całego portfela HPE za pomocą jednego logowania, a także z bezpieczeństwem, elastycznością i ochroną danych.
12 nowych usług chmurowych
HPE wprowadza również 12 nowych usług chmurowych ułatwiających modernizację w oparciu o dane w każdej lokalizacji – dotyczą one sieci, danych, wysokowydajnych obliczeń oraz zarządzania operacjami obliczeniowymi.
HPE GreenLake dla sieciowych rozwiązań firmy Aruba
HPE rozbudowuje swoją ofertę NaaS (sieć jako usługa) z wykorzystaniem HPE GreenLake dla sieci Aruba. Osiem nowych usług ma za zadanie uprościć proces zamawiania i wdrażania NaaS oraz umożliwić klientom dostosowanie wydatków do potrzeb, jednocześnie zapewniając gotowość sieci do wspierania celów biznesowych, informują specjaliści HPE. Nowe usługi są również zoptymalizowane dla partnerów kanałowych, którzy chcą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów na NaaS działając w modelu odsprzedaży lub dostawcy usług.
HPE GreenLake Data Services
Obecnie HPE GreenLake zawiera ulepszone i zupełnie nowe usługi dla blokowej pamięci masowej i ochrony danych.
HPE GreenLake for Block Storage
To, jak zapewniają eksperci HPE, pierwsze w branży rozwiązanie blokowej pamięci masowej jako usługi. Zapewnia ono gwarantowaną dostępność danych w modelu chmurowym. Ponadto pomaga przedsiębiorstwom w szybszej transformacji i zapewnia samowystarczalność i zwinność w krytycznych zastosowaniach biznesowych. Nowa oferta obejmuje następujące możliwości:
- Samoobsługowe przydzielanie zasobów, zapewniające elastyczność niezbędną do szybszego budowania i wdrażania nowych aplikacji, usług oraz projektów.
- Uwolnienie zasobów informatycznych do pracy nad strategicznymi inicjatywami o wyższej wartości dzięki 98% oszczędności czasu operacyjnego.
HPE Backup and Recovery Service
Pozwala na wykonywanie kopii zapasowych w formie usługi stworzonej z myślą o chmurze hybrydowej. Organizacje mogą łatwo chronić swoje dane dla maszyn wirtualnych, szybko odzyskiwać dane we własnej lokalizacji, oraz wdrożyć opłacalne podejście w stosunku do długoterminowego przechowywania kopii zapasowych w chmurze publicznej. HPE Backup and Recovery Service jest teraz dostępne dla maszyn wirtualnych, bez względu na producenta sprzętu na której są wdrożone, podkreślają przedstawiciele HPE. Firma rozwija także swoje rozwiązania do odzyskiwania danych po ataku ransomware, dodając niezmienne kopie danych w Amazon Web Service za pomocą wspomnianej usługi.
HPE GreenLake for High Performance Computing
Firma poszerza także ofertę dla wysokowydajnych systemów obliczeniowych. Jak zapewniają przedstawiciele HPE, rozwiązanie to jest teraz łatwiej dostępne dla wszystkich przedsiębiorstw, co pozwala na wdrażanie technologii dzięki dodaniu nowych, specjalnie zaprojektowanych funkcjonalności dla obliczeń wymagających wysokiej wydajności. I tak, nowe możliwości pozwalają na szybkie przetwarzanie zadań wymagających nawet najwyższej wydajności i wielkich ilości danych. Wprowadzone zmiany oznaczają również łatwiejszy dostęp do HPC, gdyż dopuszczają mniejszą konfigurację 10-węzłową, na której można przetestować występujące obciążenia i którą można rozbudowywać zgodnie z potrzebami. Nowe możliwości obejmują m.in.:
- Rozszerzone możliwości GPU, które będą zintegrowane z systemem HPE Apollo 6500 Gen10 w celu przyspieszenia obliczeń w projektach wymagających wielkich ilości danych dzięki wykorzystaniu procesorów graficznych NVIDIA A100, A40 i A30 Tensor Core w przyrostach co 2-4-8 akceleratorów. Dodatkowo nowa usługa będzie wyposażona w NVIDIA NVLink, zapewniające szybkie połączenie między procesorami graficznymi, co pozwoli im na funkcjonowanie niczym jeden duży akcelerator.
- HPE Slingshot, jedyne na świecie wysokowydajne rozwiązanie typu Ethernet fabric zaprojektowane pod kątem obliczeń wysokowydajnych i sztucznej inteligencji, które pozwala na realizację wysokowydajnych systemów sieciowych niezbędnych w przypadku zapotrzebowania na większą szybkość i lepszą kontrolę przeciążeń, informują specjaliści HPE.
- HPE Parallel File System Storage to skalowalne, wysokowydajne rozwiązanie pamięci masowej zapewniające bezprecedensową przepustowość na potrzeby HPC i AI.
- Interfejsy API łącznika wielu chmur oferują możliwość programowego organizowania przepływów pracy HPC w zróżnicowanej puli zasobów obliczeniowych, takich jak inne usługi HPE GreenLake dla HPC lub w chmurze publicznej. Jak wskazują przedstawiciele HPE, nowy model zapewnia większą elastyczność, skalowalność i narzędzia do optymalizacji wykorzystania zdezagregowanych zasobów.
HPE GreenLake for Compute Ops Management
To natywna dla chmury konsola pozwalająca na zarządzanie i monitorowanie serwerów. Umożliwiająca łatwą, szybką i bezpieczną automatyzację cyklu życia w środowisku obliczeniowym klienta. Obecnie usługa ta dostępna jest w ramach 90-dniowej bezpłatnej wersji próbnej. Na rynek trafi od czerwca 2022 roku. Jak informują specjaliści HPE, usługa została już wykorzystana przez firmę doradczą Kimley-Horn, która skróciła dzięki niej aktualizacje serwerów z czterech godzin do 45 minut.
HPE powiększa swój ekosystem partnerów, umożliwiając szerszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań HPE GreenLake
Wokół platformy powstał szeroki ekosystem partnerów, którzy chcą dostarczać na niej swoje aplikacje i usługi. I tak, HPE GreenLake dostępne jest w chmurze i na platformach e-commerce ALSO Group, Arrow Electronics, Ingram Micro i TD Synnex. To pozwala na skorzystanie z platformy dla ponad 100 tys. partnerów. Aktualizacje obejmują katalog predefiniowanych usług w chmurze dla platform handlowych, a także ulepszenia pozwalające na automatyzację zamówień i rozliczeń, podkreślają przedstawiciele producenta.
Firma HPE podpisała także nową globalną umowę z Digital Realty – umożliwi ona klientom uruchamianie dowolnej usługi HPE GreenLake z kolokacją w ponad 285 centrach na sześciu kontynentach, z których część znajduje się w 50 dużych miastach. Organizacje będą mogły skorzystać z prostego procesu opartego na jednej umowie i jednej fakturze, ze zintegrowanym zarządzaniem usługami.
Finansowanie
HPE proponuje również opcje finansowania za pośrednictwem HPE Financial Services, co umożliwia organizacjom sfinansowanie inicjatyw mających na celu modernizację przetwarzania danych za pomocą HPE GreenLake, podsumowują specjaliści.