Rynek

HumanTech Meetings: Cyborgizacja. Ile pozostanie człowieka w człowieku?

Coraz lepsza technologia pozwala nam budować inteligentne maszyny oraz różnego rodzaju protezy i implanty. Z kolei coraz lepsze poznawanie ludzkiego mózgu (atlasy mózgu) pozwalają zrozumieć jego złożoność. Integracja wiedzy z zakresu biologii mózgu i technologii robotycznych prowadzi nas nieuchronnie do zintegrowania człowieka z technologią. Czy powinniśmy się bać cyborgizacji czy patrzeć z nadzieją na ten proces?

HumanTech Meetings: Cyborgizacja. Ile pozostanie człowieka w człowieku?

W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie powinno pomóc spotkanie z wybitymi naukowcami: prof. Kevinem Warwickiem, nazywanym pierwszym cyborgiem na świecie, oraz prof. Wiesławem L. Nowińskim, budowniczym pomostów między nauką, medycyną i sztuką. Dzięki niemu będzie można również lepiej pojąć zrozumienie naszego mózgu, maszyn oraz wzajemnych relacji człowiek-maszyna.

Panel dyskusyjny poprowadzi dr Maksymilian Bielecki, a oprócz prelegentów wystąpi w nim dr Karolina Zawieska (Aarhus University, Dania) oraz Piotr Sajdak, posiadacz bionicznej ręki i producent znanych na całym świecie protez 3D.

Pierwsze spotkanie w tym roku, w ramach serii „HumanTech Meetings” będzie częścią Dnia Mózgu na Uniwersytecie SWPS, a poprowadzi je dr Konrad Maj, kierownik Centrum HumanTech Uniwersytetu SWPS.

Bezpłatne spotkanie odbędzie się online 14 marca w godzinach 16:30-19:30. Prelekcje prowadzone i tłumaczone będą w języku polskim oraz angielskim.

Rejestracja na stronie SWPS: https://bit.ly/2Oycj9A

Zapraszamy!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *