Linux Polska zapewni klientom Elastic m.in. lokalne wsparcie techniczne oraz doradztwo, a także dostęp do indywidualnie dostosowanych rozwiązań, specjalistycznych usług, szkoleń i warsztatów. Firma jest jedynym partnerem w regionie, który osiągnął status partnera Elastic na poziomie Elite.
Przedstawiciele Linux Polska podkreślają, że prestiżowy status współpracy z firmą dostarczającą narzędzia przeszukiwania i analizy danych jest potwierdzeniem posiadanych kompetencji oraz specjalizacji w obszarach obserwacji oraz monitoringu systemów, analizy danych i bezpieczeństwa informacji. Ma to być również potwierdzenie rosnącej roli Linux Polska w ekosystemie Elastic oraz open source. Rozszerzenie partnerstwa z firmą Elastic oznacza też znaczące ułatwienia dla klientów obu firm. Oznacza bowiem zapewnienie klientom dostępu do lokalnego doradztwa ekspertów, wsparcia technicznego i profesjonalnych szkoleń z obszaru rozwiązań Elastic.
“Jako Elastic Elite Partner, Linux Polska posiada nie tylko wysokie kompetencje techniczne, ale również głębokie zrozumienie lokalnego rynku. Połączenie możliwości, jakie dają rozwiązania Elastic z ekspertyzą zespołu Linux Polska jest gwarancją, że nasi klienci w Polsce będą mogli korzystać z najwyższego poziomu wsparcia i doradztwa w zakresie technologii search analytics” — podkreśla Steve Furniss, Area Vice President Emerging Markets w firmie Elastic.
Co ważne, oferowane przez Linux Polska usługi dobrze wspierają otwarty model licencjonowania rozwiązań Elastic. Pozwala on użytkownikom na rozpoczęcie korzystania z narzędzi bez konieczności zakupu licencji. Gdy organizacja jest gotowa do wykorzystania z funkcji płatnych, takich jak wsparcie dla uczenia maszynowego, zaawansowany APM, replikacja między klastrami, zabezpieczenia końcowe czy narzędzia do orkiestracji, wystarczy podnieść poziom licencji – bez konieczności wdrożenia dodatkowych narzędzi czy rozwiązań. Jak podkreślają przedstawiciele obu firm, model open source jest pomocny także w kontrolowaniu kosztów związanych z zarządzaniem różnymi środowiskami – deweloperskimi, testowymi i produkcyjnymi.
Linux Polska tworzy również własne rozwiązania bazujące na projektach open source, m.in. w obszarze bezpieczeństwa, a także – systemów wbudowanych dla przemysłu. Firma zapewnia też usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe w obszarach, takich jak: konteneryzacja, automatyzacja procesów, multicloud, inżynieria i analiza danych oraz uczenie maszynowe.