Rynek
Ruszyła rejestracja na Trusted Economy Forum
Największa w Europie konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi międzynarodowych ekspertów i praktyków biznesu, którzy będą dyskutować o kluczowych zagadnieniach związanych z transformacją cyfrową, zmianą modeli biznesowych, cyberbezpieczeństwem, a także o technologiach przyszłości wpływających na rozwój usług elektronicznej identyfikacji – informują organizatorzy. Trusted Economy Forum odbędzie się w formule hybrydowej, a udział online jest bezpłatny.
Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Proces, podpis, identyfikacja – podstawa jednolitej i zaufanej gospodarki światowej”. Dyskusje toczyć się będą w ramach 4 bloków tematycznych:
- Zmiany na rynku w 2021/2022 roku w eID oraz usługach zaufania: Polska, Europa, Świat;
- Biznes i partnerstwa: transformacja cyfrowa w praktyce;
- Cyberbezpieczeństwo – geopolityka, biznes, zaufanie;
- Klient, technologia, produkty, legislacja.
“Podczas Trusted Economy Forum będziemy chcieli spojrzeć na usługi zaufania przez pryzmat wpływu na budowanie biznesu, procesów administracyjnych i całej gospodarki cyfrowej. Ważnym tematem w agendzie będzie cyberbezpieczeństwo, którego znaczenie jest jeszcze większe w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej. Porozmawiamy o jego wpływie na biznes, gospodarkę oraz społeczeństwo. Będziemy mówić również o bezpieczeństwie transakcji, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób budowane są systemy i procesy, szczególnie te związane z weryfikacją tożsamości w świecie wirtualnym. Podejmiemy również kwestię bezpiecznego oraz optymalnego zarządzania informacjami oraz danymi” – powiedziała Ewelina Chudy, kierownik Biura Organizacyjnego Trusted Economy Forum. “Chcemy pokazać praktyczną stronę transformacji cyfrowej i przykłady firm oraz instytucji, które z sukcesem wdrożyły rozwiązania digitalowe, a także dyskutować o tym jak dialog rynkowy, partnerstwa biznesowe i publiczno-prywatne wpływają na jej rozwój. Zastanowimy się także czy duplikacja usług cyfrowych jest możliwa. Wyjdziemy również nieco w przyszłość, dlatego w agendzie pojawi się temat technologii postkwantowej i jej wpływu na rynek usług zaufania ” – dodała.
Ważnym zagadnieniem, które zostanie poruszone podczas Forum będzie europejski mobilny portfel tożsamości, obecnie jeden z głównych tematów dyskutowanych na poziomie Komisji Europejskiej. Ma on zapewnić bezpieczną i jednolitą identyfikację elektroniczną we wszystkich usługach online na poziomie EU.
Tegoroczną edycję konferencji poprowadzi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. Podczas wydarzenia swoją wiedzą podzielą się polscy i europejscy eksperci w dziedzinie cyfryzacji i usług zaufania w tym: Ricardo Gengini z ETSI ESI, międzynarodowej organizacji, która wspiera regulacje i inicjatywy europejskie dotyczące gospodarki cyfrowej oraz opracowuje dokumenty normalizacyjne, prof. Kai Rannenberg z Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie n.Menem, Evgenia Nikolouzou z ENISA, agencji unijnej odpowiedzialnej za zapewnienie wysokiego i efektywnego poziomu bezpieczeństwa w sieciach i systemach informatycznych, a także Izabela Albrycht, członkini Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii. O praktycznych aspektach cyfrowej gospodarki dyskutować będą również Paweł Baranowski z Polkomtel, Krzysztof Polcyn z Europejskiego Funduszu Leasingowego i Magdalena Reimann oraz Mariusz Włodarczyk z Santander Leasing Polska – wskazują organizatorzy.
Patronami honorowymi są: Związek Cyfrowa Polska; European Signature Dialog; Cyber Science – Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych; Cloud Signature Consortium; Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK); Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI)
Patronami instytucjonalnymi są: CEE Digital Coalition, Instytut Dyplomacji Gospodarczej oraz Polsko Hiszpańska Izba Gospodarcza.
Partnerem wydarzenia jest: Xtension, a partnerem merytorycznym: Obserwatorium.biz.