Cybercom Group oraz Knowit – dwóch skandynawskich liderów rynku IT i sustainability – od 1 lipca 2021 roku oficjalnie połączyło swoje siły. Fuzja obejmuje także polski oddział Cybercom zlokalizowany w Warszawie, Łodzi oraz Bydgoszczy, który automatycznie stał się częścią nowo utworzonej jednostki Knowit Connectivity.
Wkrótce Cybercom Poland Sp. z o.o. (firma obecna na polskim rynku od 1997 roku i zatrudniająca przeszło 300 osób) zmieni więc nazwę na Knowit Poland Sp. z o.o. i stanie się częścią jednej z największych firm IT w Europie, która po wspomnianej fuzji zatrudniać będzie łącznie ok. 3800 osób w sześciu krajach: Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Niemczech i w Polsce.
Jak wskazują przedstawiciele Knowit, dzięki fuzji powstała potężna organizacja, która pod hasłem “Makers of Sustainable Future” zaproponuje bardziej kompleksowe rozwiązania w obszarze cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Połączona oferta obydwu firm jest odpowiedzią na potrzeby klientów – z jednej strony ma zapewnić stabilny rozwój biznesu, z drugiej zaś uwzględnić potrzeby społeczeństwa i środowiska. Zatem dotychczasową ofertę Knowit w obszarze strategicznego podejścia do transformacji cyfrowej i proponowanych systemów IT uzupełni Cybercom, który wnosi do organizacji technologiczny know-how w obszarze tworzenia “zielonego” oprogramowania, informują specjaliści obu spółek.
Jan Matulewicz, Managing Director w Cybercom Poland (wkrótce Knowit Poland) widzi w fuzji szansę na dalszy rozwój polskiej spółki: “Dzięki połączeniu nasza oferta technologiczna powiększy się o obszary, w których dotychczas nie byliśmy obecni. Będzie się to wiązało z realizacją projektów dla nowych klientów, a co za tym idzie spodziewamy się dalszego wzrostu zatrudnienia. To, co się nie zmieni, to silne skupienie wokół rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi. Obydwie firmy od wielu lat stawiały ten aspekt w centrum uwagi. Efekt synergii wiedzy i kompetencji zaowocuje tym, że będziemy w stanie jeszcze bardziej spełniać wymagania biznesowe naszych klientów w zakresie cyfryzacji, odpowiadając jednocześnie potrzebom społeczeństwa i środowiska”.