CIOPolecane tematy
Skomplikowana infrastruktura w prostej obudowie – to już możliwe! Promocja
Promocja
Doskonale wiemy, że system IT to dosyć skomplikowana infrastruktura, a technologie takie jak Big Data, mobilność, BYOD, chmura oraz infrastruktura zdefiniowana programowo zmieniają reguły w całej branży IT. Z tego powodu producenci wciąż łamią sobie głowę, jak wymyślić architekturę, która maksymalnie uprości zarządzanie systemami i będzie w stanie sprawnie zasilić obsługiwane procesy, tak dziś nowoczesne i wielowymiarowe.
Warto uświadomić sobie, że w dzisiejszym świecie, w którym u podstaw każdego niemal procesu leżą nowe technologie i systemy IT, szansę na sukces i spełnienie rosnących wymagań klientów zapewnia tylko wybór odpowiedniej infrastruktury konwergentnej, czyli ściśle integrującej wszystkie elementy systemów informatycznych.
Jednym z rozwiązań, któremu warto się przyjrzeć w tym kontekście i które umożliwia optymalną kosztowo rozbudowę dostosowaną do rozwoju biznesu i potrzeb przedsiębiorcy, jest obecna na rynku od grudnia 2014 roku modułowa platforma Dell PowerEdge FX2.
Nowoczesne data center mieszka w blokach
Można powiedzieć, że Dell obserwując zmieniające się dynamiczne potrzeby firm, stworzył rozwiązanie, które ma szansę stać się w przyszłości standardem. Dell PowerEdge FX2 bowiem sprawdzi się w magazynie danych o wysokiej pojemności i ekstremalnej wydajności obliczeniowej. Ta ostatnia jest uzyskiwana dzięki obudowie rackowej o wysokości 2U, w której można umieścić nawet 4 serwery blade Dell lub półkę dyskową tak gęsto jak w pięciokrotnie większej obudowie 10U.
To nie wszystko. Dell PowerEdge FX2 posiada bowiem modułową, blokową konstrukcję, która może być skonfigurowana dla różnych obciążeń. Taka architektura pozwala zmieniać strukturę zasobów bez projektowania centrum danych od nowa. Łączy w sobie gęstość i modułowość serwerów kasetowych, ekonomiczność i łatwość zarządzania produktów montowanych w szafach serwerowych, a także modularną pamięć masową, elastyczne funkcje sieciowe oraz przyszłościowe węzły serwerowe. Oznacza to mniej więcej tyle, że zasoby informatyczne umieszczone są w wygodnych blokach o różnych rozmiarach. To natomiast ułatwia zarządzanie, ponieważ w hybrydowej, kompaktowej obudowie 2U zmieści się aż 16 serwerów blade i półka dyskowa, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Architektura Dell PowerEdge FX2 oferuje zatem prostą konwergencję infrastruktury i możliwość precyzyjnego dopasowywania elementów, szybkiego wdrażania oraz łatwego administrowania.
Wydajność, energooszczędność i bezpieczeństwo pracy
Gdzie można wykorzystać serwery Dell? Sprawdzą się one przede wszystkim w centrach danych, a także w przypadku przetwarzania w chmurze, zarządzania danymi i obciążeniami krytycznymi dla biznesu. Przeznaczone są dla firm korzystających z aplikacji wymagających dużej wydajności oraz do zastosowań wirtualizacyjnych. Dzięki wbudowanej w mocny procesor technologii wielordzeniowości serwery Dell mogą obsługiwać wiele zadań jednocześnie, dzięki czemu wzrasta ich wydajność. Wszystko to wspiera najnowsza technologia oparta na rodzinie procesorów Intel® Xeon® z serii E5-2600 v3, oferująca wysoką wydajność dla aplikacji. W każdym serwerze Dell znajdują się: cztero-, sześcio-, ośmio-, dziesięcio-, dwunasto-, szesnasto- lub 18-rdzeniowe procesory Intel® Xeon® E5-2600 v3 z chipsetem Intel seria C610. Nowa mikroarchitektura tych układów pozwala uzyskać bardzo dużą moc obliczeniową, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Rozwiązanie FX2 zawiera nadmiarowe zasilacze 1600 W lub 1100 W i osiem wentylatorów.
Jednym słowem, użytkownicy tego rozwiązania uzyskują znacznie wyższą wydajność, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo pracy. Oferująca wyżej wymienione zalety architektura Dell PowerEdge FX jest dziś rozwiązaniem niewątpliwie rewolucyjnym, które może mieć wiele różnych zastosowań. Obejmuje sprzęt, funkcje zarządzania oraz obsługę obciążeń roboczych, dzięki czemu klient może – korzystając ze znanych składników infrastruktury IT – precyzyjnie dostosować, szybko wdrożyć oraz łatwo nadzorować zasoby potrzebne do działania różnorodnych aplikacji.
Dowiedz się więcej: www.onesystem.pl