Jego celem jest budowa rozwiązań technologicznych do zwalczania problemów wojennych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 października w pięciu krajach – Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Portugalii oraz w Ukrainie. Organizatorem jest szwedzko-ukraińska firma informatyczna Sigma Software Group wraz z Tech Nation UK oraz House of Europe.
Tematyka hackathon obejmuje cztery zagadnienia: cyberbezpieczeństwo, higienę informacji i wojny medialne; zdrowie psychiczne; edukację dzieci oraz logistyka w warunkach wojny.
Uczestnicy wydarzenia zgromadzą się offline w różnych lokalizacjach, ale będą także połączeni z innymi miejscami w Europie za pośrednictwem telekonferencji, co pozwoli im wymieniać się pomysłami osobiście oraz między poszczególnymi krajami.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy może zgłosić się indywidualnie lub zespołowo. Przy czym – jak zapowiadają organizatorzy – pierwszeństwo otrzymają uczestnicy z istniejącymi już pomysłami. Termin rejestracji upływa 30 września 2022 roku.
„Hack for Peace to wyjątkowy ogólnoeuropejski projekt, który zgromadzi programistów, menedżerów produktu, założycieli startupów i inwestorów w celu stworzenia zmieniających życie rozwiązań, aby uczynić świat lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Ponadto zaprosimy inwestorów i mentorów, którzy pokierują zespołami we właściwym kierunku, w którym będą mogli uzyskać wsparcie finansowe w celu uruchomienia swoich produktów” – powiedział Valery Krasovsky, CEO i współzałożyciel Sigma Software Group
Partnerem hackathonu w Polsce są: Startup Poland, Google Campus for startups, SpeedUp Group, Invest in Poznan, Ambasada Szwecji w Warszawie, oraz Polish-Ukrainian Startup Bridge.
“Wojna Rosji z Ukrainą wywarła silny wpływ nie tylko na gospodarkę ukraińską, ale także na gospodarkę światową. A jednym z głównych wyzwań (oprócz powstrzymania rosyjskiej agresji) jest poszukiwanie nowych innowacyjnych pomysłów na rozwój ukraińskiego biznesu, dlatego projekt PUSB skupia się teraz na pomocy przedsiębiorcom w dotarciu na rynek polski i europejski. Nasz zespół od kilku lat pracuje z utalentowanymi Ukraińcami i wiemy, jak wielki potencjał mają ci ludzie. Naszym zadaniem i zadaniem hackathonu jest pomóc im w wejściu na rynek i dalszym rozwoju ich produktów, co przyczyni się do przybliżenia zwycięstwa” – podsumowuje Łukasz Wawak, Manager w Polish Ukrainian Startup Bridge.
Więcej informacji na stronie internetowej Hack for Peace.