Artykuł z magazynu ITwizAdvertorialCIOPolecane tematy

Wirtualna pamięć, realne korzyści
Advertorial

Advertorial
Nowy styl IT w świecie pamięci masowych to przede wszystkim rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby rynku, ale nie zwiększają złożoności infrastruktury IT. Szczególne miejsce w spektrum dostępnych na rynku rozwiązań zajmują cieszące się coraz większym zainteresowaniem rozwiązania Software Defined Storage (SDS).

Wirtualna pamięć, realne korzyści<br><span class=sponsorowany> Advertorial</span>

Program na macierz

Czym jest SDS? Według IDC, to każde rozwiązanie, które oferuje kompletny zestaw funkcji w postaci programowej i które można uruchomić na dowolnej – powszechnie dostępnej – platformie sprzętowej. Innymi słowy: serwer plus oprogramowanie równa się rozwiązanie. Należy przy tym zauważyć, że oprogramowanie ma być maksymalnie niezależne od sprzętu, czyli umożliwiać uruchomienie na dowolnym serwerze, dowolnego producenta i na dowolnej platformie wirtualizacyjnej. Przykładem rozwiązania klasy SDS w portfolio HPE jest StoreVirtual, istniejące na rynku od 2007 roku (wcześniej oferowane pod nazwami Lefthand i P4000).

Zaawansowane funkcje HPE StoreVirtual 3200 umożliwiają systemowi obsługiwanie w czasie rzeczywistym zmian obciążeń, poprzez dynamiczne reagowanie na przyspieszenia I/O. Polega to na wykorzystaniu niewielkiej ilości pamięci masowej Flash do akceleracji aplikacji, bez konieczności interwencji ze strony użytkownika. Dzięki temu StoreVirtual 3200 świetnie sprawdza się przy wirtualizacji serwerowej oraz obsłudze aplikacji wspierających produktywność.

HPE StoreVirtual VSA jest udostępniane w postaci maszyny wirtualnej, którą można zainstalować na dowolnym serwerze i dowolnej platformie wirtualizacyjnej – VMware, Hyper-V i KVM. Każda maszyna zawiera pełen zestaw funkcjonalności nowoczesnej pamięci masowej, charakteryzujący dojrzałe rozwiązania sprzętowe. Najważniejsze to Thin Provisioning, automatyczny tiering danych i replikacja synchroniczna.
Każda maszyna wirtualna z podłączonymi do niej zasobami dyskowymi stanowi jeden wirtualny kontroler macierzy. Łącząc kontrolery w klaster, tworzymy jedną wysoko dostępną macierz dyskową. HPE StoreVirtual VSA umożliwia połączenie do 16 wirtualnych maszyn w jedno urządzenie logiczne, zapewniając przy tym liniową skalowalność pojemności i wydajności.

Czy SDS może być jeszcze lepszy?

Do niewątpliwych zalet rozwiązań SDS należą: elastyczność, niska cena oraz niezależność od platformy sprzętowej. Są jednak takie zastosowania, gdzie wymagana jest przewidywalna wydajność, gwarantowany poziom jakości usług oraz możliwości skonsolidowania dużych ilości różnorodnych środowisk aplikacyjnych lub niezależności od platformy wirtualizacji. Do tej pory w takich przypadkach stosowano rozwiązania typu Software Refined Storage (SRS), takie jak HPE 3PAR, które umożliwiają zapewnienie gwarantowanych poziomów wydajności dla określonych aplikacji w masywnie skonsolidowanych środowiskach przetwarzania danych.

Zainteresowała Cię wirtualna macierz VSA? Mamy dla Ciebie bezpłatny trial oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!
Zajrzyj na stronę: http://hpeproliant.pl/vsa/#konkurs

Niestety, koszty rozwiązań SRS często okazywały się barierą nie do przejścia dla małych i średnich przedsiębiorstw, które coraz częściej borykają się z poszukiwaniami rozwiązań IT o przewidywalnej wydajności. Właśnie z myślą o nich powstał nowy produkt firmy Hewlett Packard Enterprise z serii StoreVirtual – HPE StoreVirtual 3200.

Nowa pamięć masowa HPE StoreVirtual 3200 to zaprojektowana od nowa platforma sprzętowa, dedykowana rozwiązaniom SDS. To połączenie światów SDS i SRS. Oferuje najlepsze funkcjonalności oprogramowania StoreVirtual oraz stabilną platformę sprzętową, zapewniającą wydajność przewidywalną w każdych warunkach i wysoki poziom bezpieczeństwa. StoreVirtual 3200 gwarantuje taką samą wydajność i pojemność przy kosztach niższych nawet do 58% w porównaniu z istniejącymi dwuwęzłowymi konfiguracjami StoreVirtual 4000! (*Porównanie szacunkowych cen rynkowych w USA 2-węzłowego StoreVirtual 4330 i identycznego StoreVirtual 3200 z 14,4 TB pojemności raw).

Rewolucyjna implementacja SDS

HPE StoreVirtual 3200 to wyposażona w dwa kontrolery macierz dla małych i średnich organizacji, zbudowana na bazie 64-bitowej technologii ARM i nowego rozwiązania RAID. Udostępnia zaawansowane usługi, takie jak snapshoty, dynamiczna alokacja przestrzeni, replikacja. Rozwiązanie odpowiada także na potrzeby związane z bezpieczeństwem inwestycji i zapewnia pełne możliwości rozwoju w przyszłości.

HPE StoreVirtual 3200 wykorzystuje sprawdzoną architekturę o dostępności na poziomie pięciu dziewiątek (99,999). Cechuje się elastycznością niezbędną do konsolidacji obciążeń, umożliwia dodawanie pamięci Flash, a przy tym jest skalowalne, co pozwala zaspokoić przyszłe wymagania firmy lub organizacji.
Zaawansowane funkcje HPE StoreVirtual 3200 umożliwiają systemowi obsługiwanie w czasie rzeczywistym zmian obciążeń, poprzez dynamiczne reagowanie na przyspieszenia I/O. Polega to na wykorzystaniu niewielkiej ilości pamięci masowej Flash do akceleracji aplikacji, bez konieczności interwencji ze strony użytkownika. Dzięki temu StoreVirtual 3200 świetnie sprawdza się przy wirtualizacji serwerowej oraz obsłudze aplikacji wspierających produktywność (*Na podstawie możliwości oprogramowania wchodzącego w skład pakietu Advanced Data Services).

HPE StoreVirtual 3200 można uruchomić w zaledwie kilka minut, a zarządzanie i obsługa nie wymagają praktycznie żadnego szkolenia. Klienci MŚP mogą cieszyć się doświadczeniem użytkownika zaprojektowanym z myślą właśnie o nich, opartym na tym samym intuicyjnym frameworku stosowanym obecnie przez HPE we wszystkich pamięciach masowych klasy Enterprise oraz produktach dla centrów danych.

HPE StoreVirtual 3200 oferuje ponadto wysoką odporność na awarie zarówno w skali pojedynczego systemu, jak i całych lokalizacji, a także wbudowane wsparcie dla ponad 2000 snapshotów. Pozwala to na bardzo szybkie, granularne odzyskiwanie danych po awarii, zapewniające jednocześnie ciągłość funkcjonowania. Dodatkowa ochrona danych może być realizowana za pomocą takich rozwiązań, jak HPE VM Explorer i HPE StoreOnce Disk Backup.

Wszystko na swoim miejscu

Najnowsze rozwiązanie HPE StoreVirtual 3200 stanowi pomost między tradycyjną implementacją Software Defined Storage a rozwiązaniami typu Software Refined Storage. Łączy zalety macierzy programowalnej z doskonałą implementacją sprzętową. Niska cena rozwiązania – już od 6000 USD – sprawia, że teraz mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać z zalet pamięci masowych klasy Enterprise!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *