InfrastrukturaSprzętRynekPREZENTACJA PARTNERA
Wybór szaf Rack IT – jakie kryteria wziąć pod uwagę?
Advertorial
Szafy Rack IT stanowią najrzadziej wymieniany komponent w obrębie każdej infrastruktury informatycznej, niezależnie od jej wielkości, powinny zatem oferować odpowiednią pojemność, być efektywne energetycznie, a także zapewniać wydajne chłodzenie przy możliwie jak najmniejszych wymaganiach przestrzennych. Właściwy wybór szaf Rack ma w związku z tym kluczowe znaczenie nie tylko dla bieżącej funkcjonalności całej infrastruktury, ale także dla możliwości jej późniejszej rozbudowy bądź modyfikacji, gdy zaistnieje taka potrzeba w przyszłości. Szafy Rack IT firmy Rittal spełniają powyższe wymagania, oferując dodatkowo szereg innowacyjnych rozwiązań.
Dostępność centrum danych w różnych klasach mocy to obecnie coraz częstszy wymóg organizacji, które decydują się na stworzenie i wdrożenie własnego obiektu tego typu. Konieczność ta jest podyktowana zróżnicowaniem wymagań organizacji, jednak w zasadzie żadne tradycyjnie projektowane centrum danych nie jest w stanie podołać takim wymaganiom. Optymalnym wyborem w kontekście dynamiki procesów cyfryzacyjnych są rozwiązania modułowe, dzięki którym bieżące wymagania organizacji da się bez problemu zaspokoić, zachowując jednocześnie możliwość rozbudowy, modernizacji bądź rekonfiguracji w przyszłości, gdy potrzeby i oczekiwania ulegną zmianie. To jednak nie wszystkie kryteria, jakie warto wziąć pod uwagę wybierając szafy Rack IT.
VX IT – innowacyjne szafy Rack IT
Platforma umożliwiająca uniwersalne zastosowanie, przemyślana architektura, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz łatwość konfiguracji, zamówienia i obsługi – takie były główne założenia, jakie przyjęli inżynierowie i projektanci firmy Rittal podczas prac nad szafą VX IT. To platforma szaf, która ma uniwersalne zastosowanie, zapewnia szerokie spektrum opcji konfiguracyjnych i może być dodatkowo wyposażona w liczne akcesoria dodatkowe, zależnie od potrzeb inwestora.
Jedną z unikalnych cech szafy Rittal VX IT jest jej pełna kompatybilność z systemami Rittal RiMatrix, co pozwala bezproblemowo wymieniać poszczególne komponenty w już funkcjonujących centrach danych, jak i rozbudowywać istniejącą infrastrukturę IT o kolejne szafy VX IT w ściśle ukierunkowany sposób. Jakie inne zalety posiadają szafy VX IT Rittal?
Łatwość konfiguracji
Jednym z większych problemów podczas wdrażania infrastruktury IT jest konfiguracja całości oraz wzajemna kompatybilność poszczególnych komponentów. Firma Rittal eliminuje ten problem poprzez możliwość konfiguracji każdej szafy VX IT za pośrednictwem intuicyjnego, prostego w obsłudze konfiguratora online. Co w tym kontekście szczególnie ważne, już na tym etapie weryfikowana jest kompatybilność poszczególnych zainstalowanych akcesoriów, a każda szafa VX IT może być skonfigurowana zupełnie inaczej od pozostałych bez uszczerbku dla czasu wdrożenia. Wynika to z faktu, że szafy VX IT skonfigurowane w dedykowanym konfiguratorze Rittal posiadają wszystkie wymagane certyfikaty. To ogromna oszczędność czasu dla inwestora.
Efektywność chłodzenia
Systemy chłodzenia zastosowane w szafach VX IT Rittal zostały oparte na wysokowydajnych wentylatorach oraz czynniku chłodniczym lub wodzie. Precyzyjna regulacja obiegu chłodniczego zapewnia bezpieczeństwo komponentów wewnątrz szafy, a w razie potrzeby uzyskania jeszcze wyższej wydajności chłodzenia można zastosować hybrydowe systemy chłodzenia z pasywnym chłodzeniem.
Zasilanie
Przestrzeń wewnątrz szafy VX IT Rittal jest pozbawiona kabli i PDU dzięki temu, ze poprowadzono je w przestrzeni Zero-U (z boku płaszczyzny 19″ i bocznej ściany szafy). W efekcie nic nie zakłóca cyrkulacji powietrza ani nie blokuje jednostek wysokości, pozostawiając całe wnętrze szafy VX do dyspozycji.
Standardy bezpieczeństwa
Spektrum rozwiązań bezpieczeństwa w szafach VX IT obejmuje różne opcje zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz oraz zabezpieczenia odpowiedzialne za suwerenność przetwarzanych danych. Co ważne, nawet w przypadku otwarcia szafy VX IT kradzież komponentów z jej wnętrza jest niemożliwa.
Czas montażu
Szafy VX IT można montować w rekordowo krótkim czasie dzięki temu, że montaż przebiega w większości beznarzędziowo. Odpowiada za to opracowana przez Rittal technologia Snap-In. Każda szafa V IT posiada dodatkowo oznaczenie jednostek wysokości i siatkę wymiarową na głębokości, co dodatkowo przyspiesza i ułatwia prace montażowe.
Wyposażenie dodatkowe
Jeśli zachodzi taka potrzeba, szafy VX IT Rittal mogą być dodatkowo wyposażone w szereg akcesoriów opcjonalnych, jak np. elementy wysuwne i środki pomocnicze do zarządzania okablowaniem, rozwiązania do monitoringu, moduły do wczesnego wykrywania pożaru czy ekologiczne i bezpieczne dla sprzętu IT systemy gaśnicze.
Więcej szczegółów o szafach rack.