Rynek

Alsendo partnerem technologicznym usługi InPost Easy

To nowa platforma umożliwiająca nadawanie przesyłek międzynarodowych w ośmiu krajach Europy: Polsce, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Holandii i Luksemburgu. Rozwiązanie ma uprościć wysyłkę transgraniczną i zapewnić spójne doświadczenie użytkownika niezależnie od kraju.

Alsendo partnerem technologicznym usługi InPost Easy
Źródło: InPost

W ramach partnerstwa powstało wspólne, ujednolicone zaplecze technologiczne integrujące kluczowe funkcjonalności w jednej platformie. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko nadawać paczki w trzech gabarytach przez Paczkomaty lub punkty nadania i odbioru, generować etykiety przewozowe oraz realizować wysyłkę bez konieczności zakładania konta. Płatności w Polsce odbywają się w złotówkach, a na pozostałych rynkach – w euro.

„Rozpoczęcie współpracy z tak rozpoznawalnym i dużym graczem jak InPost jest dla nas potwierdzeniem wiarygodność jako partnera technologicznego w branży logistycznej. Stworzenie tej platformy wzmacnia naszą rolę w ecosystemie e-commerce i logistyki, a jednocześnie otwiera nam drogę do kolejnych projektów międzynarodowych, w których możemy się dzielić naszą ekspertyzą i innowacyjnym podejściem” – skomentowała Magda Magnuszewska, CEO Alsendo.

Z kolei Rafał Brzoska, prezes i założyciel Grupy InPost, zwraca uwagę, że celem InPost Easy jest maksymalne uproszczenie logistyki transgranicznej: „Stworzyliśmy jednolitą platformę InPost Easy dla wszystkich klientów na 8 europejskich rynkach, dostępną w ośmiu wersjach językowych.  Dzięki niej przekształcamy złożony proces w prostą czynność. To realna oszczędność czasu i energii, którą nasi klienci mogą swobodnie przeznaczyć na swoje kluczowe priorytety, czy to w biznesie, czy w życiu osobistym.  To właśnie w tej prostocie leży nasza siła” – podkreślił.

Alsendo wybrano na partnera technologicznego ze względu na doświadczenie w budowie skalowalnych rozwiązań logistycznych dla dużych organizacji. Jak zaznacza Michał Wójcik, Enterprise & Partnership Director w Alsendo, projekt InPost Easy to nie tylko wyzwanie technologiczne, ale także początek długofalowej współpracy i wejścia na nowe rynki, m.in. we Francji i Holandii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *