InfrastrukturaRynek

W Amsterdamie powstał nowy węzeł integrujący środowiska chmurowe Microsoft Azure i Oracle Cloud

Działający w Amsterdamie ośrodek ma odpowiadać m.in. na potrzeby biznesowe związane z koniecznością zapewnienia bezproblemowego współdziałania usług chmurowych obu firm w obrębie jurysdykcji danych Unii Europejskiej. Podobnie jak inne, funkcjonujące już na świecie centra danych tego typu, holenderski ośrodek pełni rolę węzła zapewniającego szybkie połączenie oraz uproszczoną integrację platform Oracle Cloud oraz Microsoft Azure.

W Amsterdamie powstał nowy węzeł integrujący środowiska chmurowe Microsoft Azure i Oracle Cloud

Przedstawiciele obu firm podkreślają, że za sprawą nowego węzła integracyjnego firmy mogą w łatwy sposób tworzyć i wykorzystywać różnego rodzaju obciążenia, które bezproblemowo współdziałają w ramach środowisk Microsoft Azure i Oracle Cloud. Co ważne, nowy ośrodek pozostaje w obrębie jurysdykcji danych Unii Europejskiej. „Nasze nowe połączenie chmurowe w Amsterdamie to dobra wiadomość dla wielu firm, które używają oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą oni współdzielić aplikacje, dzięki czemu można szybciej i łatwiej uruchamiać połączenie oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą rozdzielać obciążenia w zależności od potrzeb w chmurze klasy korporacyjnej. Nadal zapewniamy niezawodną łączność sieciową, a tym samym doskonałą obsługę klienta i wsparcie, którego oczekują przedsiębiorstwa”– podkreśla Andrew Sutherland, starszy wiceprezes Oracle, odpowiedzialny za platformę Oracle Cloud w regionie EMEA.

Węzły integrujące platformy Oracle Cloud oraz Microsoft Azure ułatwiają m.in. przenoszenie lokalnych obciążeń do środowiska chmury obliczeniowej w sposób najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wedle zapewnień możliwe jest, przykładowo, uruchomienie aplikacji opartych na systemie Windows w ramach platformy Azure, a następnie w łatwy sposób zintegrować je z rozwiązaniami bazodanowymi Oracle Autonomous Database lub Exadata opartymi na platformie w Oracle Cloud – przy zachowaniu wysokiej wydajności i łatwości działania. Z oficjalnych informacji wynika, że wydajność połączeń między platformami Microsoft Azure oraz Oracle Cloud została potwierdzona testami przeprowadzonymi przez firmę Accenture. W ramach wspólnej oferty Oracle i Microsoft dostępne są też rozwiązania wspierające scentralizowane dla obu platform chmurowych zarządzanie tożsamością i dostępem.

Uruchomienie nowej lokalizacji połączonych regionów chmurowych Oracle i Microsoft w Amsterdamie stanowi rozszerzenie dotychczasowej współpracy obu koncernów. Dotychczas analogiczne centra danych funkcjonowały w Stanów Zjednoczonych, w Toronto oraz w Londynie. Plany zakładają też dalszy rozwój globalnej infrastruktury węzłów integrujących platformy chmurowe Oracle i Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *