Dostawca oprogramowania IT, międzynarodowa firma GFT, coraz mocniej rozwija się na polskim rynku – od początku roku zatrudniła prawie 150 osób. Spółka ogłosiła także przeprowadzkę swej łódzkiej centrali do nowej siedziby.
GFT ma swoje oddziały w 15 krajach świata i prowadzi działalność na niemal na wszystkich kontynentach. Polska to druga pod względem liczby specjalistów lokalizacja grupy. Obecnie spółka przenosi swoją główną, łódzką siedzibę do prestiżowego budynku Bramy Miasta w Nowym Cetrum Łodzi. Tam też pracuje najwięcej, bo 450 z 850 polskich ekspertów GFT. „Od początku roku przyjęliśmy prawie 150 nowych osób – 80 z nich przeszła zdalny onboarding, bo od połowy marca wszyscy pracujemy z domów. W Polsce realizujemy już niemal 80 projektów dla 26 dużych klientów, w tym m.in. Deutsche Bank, Barclays, Citi czy Standard Chartered. Podjęliśmy również współpracę z dużymi spółkami na rynku polskim” – komentuje Wojciech Mach, dyrektor zarządzający GFT Polska.
Jak informują przedstawiciele firmy, kontynuowane są również inwestycje w zespół w Krakowie. Tam, tuż przed wybuchem pandemii, otworzono nowe biuro. “Kraków to niełatwy rynek pod kątem pozyskania pracowników, ale postawiliśmy na to miasto z dwóch względów. Pierwszy, to pula talentów na naprawdę wysokim poziomie, ludzi doświadczonych we współpracy z dużymi organizacjami z branży finansowej. Drugi aspekt to bliskość obecnych i potencjalnych klientów” – tłumaczy Wojciech Mach.
Firma mocno postawiła także na kształcenie specjalistów w dziedzinie chmury – obecnie pracuje w niej prawie 140 ekspertów z certyfikatami czołowych operatorów chmurowych. GTF uruchamia też unikatowe programy szkoleniowe dla młodych programistów, w których mogą zdobywać praktyczną wiedzę na temat realizacji projektów w chmurze, podkreślają specjaliści reprezentujący spółkę.
„Widzimy wzmożone zainteresowanie klientów rozwiązaniami chmurowymi. Nasi nowi partnerzy z polskiego sektora finansowego nie zrezygnowali z rozpoczętych przed pandemią projektów i to stwarza bardzo dobre perspektywy dla wyspecjalizowanych dostawców rozwiązań chmurowych. Pracujemy w różnych obszarach – w tym cloud, big data, blockchain czy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Wszystkie te obszary postrzegamy jako bardzo ważne dla dużych firm, które chcą, po pierwsze – przetrwać, po drugie – zyskać przewagę konkurencyjną” – twierdzi Wojciech Mach. „Tym bardziej, że w Polsce, po ogłoszeniu inwestycji Google, a potem Microsoft, pojawiły się zupełnie nowe perspektywy rozwoju – szczególnie dla firm, które muszą sprostać wymogom regulatora inwestując w rozwiązania oparte o cloud” – podsumowuje.