InfrastrukturaRynek

HPE prezentuje nowe rozwiązania i usługi dla platformy GreenLake

Zaprezentowane podczas konferencji HPE Discover innowacje w obszarze rozwiązań HPE GreenLake dotyczą warstwy aplikacji, sprzętu, a także zabezpieczeń oraz zautomatyzowanego oprogramowania zapewniającego możliwości wykorzystania zasobów IT w formacie cloud-native. Ofertę GreenLake uzupełnia też katalog nowych usług chmurowych.

HPE prezentuje nowe rozwiązania i usługi dla platformy GreenLake
Źródło: HPE

Najważniejsze informacje

  • ogłoszone właśnie innowacje w obszarze HPE GreenLake ułatwiają modernizowanie firmowych aplikacji i infrastruktury IT pod kątem wykorzystania modelu operacyjnego znanego ze środowisk publicznej chmury obliczeniowej, przy użyciu zasobów działających w pełni lokalnie.
  • Fundamentem dla opartego na koncepcji zerowego zaufania podejścia do bezpieczeństwa infrastruktury w ramach HPE GreenLake są rozwiązania rozwijane w ramach Projektu Aurora. Zakłada on m.in. opracowanie rozwiązań, które zapewnią kompleksową ochronę od brzegu sieci aż po dostępne dla użytkowników usługi chmurowe.
  • Kolejną z nowości jest nowy model rozliczeń pozwalający m.in. na łatwe zwiększenie możliwości sprzętowych dostępnych w ramach platformy chmurowej GreenLake, w tym liczby rdzeni procesora i zasobów pamięci masowej. Stosowne rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z firmą Intel.
  • Ułatwieniem w zakresie konfiguracji platformy GreenLake m.in. w zakresie dostarczania nowych usług na żądanie jest platforma chmurowa HPE GreenLake Lighthouse. Zapewnia ona spójne, inteligentne środowisko operacyjne, które ułatwia uruchamianie i zarządzanie różnymi rozwiązaniami zoptymalizowanymi dla konkretnych obciążeń. Wykorzystanie HPE GreenLake Lighthouse eliminuje też proces zamawiania i oczekiwania na nową konfigurację.

Podczas niedawnej konferencji HPE Discover zaprezentowano kolejne rozwiązania uzupełniające możliwości oferty HPE GreenLake o nowe rozwiązania zapewniające możliwości znane ze środowisk publicznej chmury obliczeniowej w ramach działającej lokalnie infrastruktury. Wśród związanych z ofertą GreenLake nowości zaprezentowanych podczas tegorocznej konferencji HPE Discover znalazły się m.in.: rozwiązanie ułatwiające dostarczanie w oparciu o infrastrukturę HPE GreenLake usług cloud na żądanie, wsparcie dla architektury bezpieczeństwa opartej na zerowym zaufaniu, nowe możliwości skalowania zasobów sprzętowych, a także nowe funkcje zarządzania usługami Compute Cloud Console i rozszerzone usługi HPE GreenLake Cloud Services.

Zdaniem przedstawicieli HPE ogłoszone właśnie innowacje w obszarze HPE GreenLake ułatwiają modernizowanie firmowych aplikacji i infrastruktury IT pod kątem wykorzystania modelu operacyjnego znanego ze środowisk publicznej chmury obliczeniowej, przy użyciu zasobów działających w pełni lokalnie. Co więcej, za sprawą nowych usług możliwe ma być łatwiejsze dostosowanie infrastruktury IT do zmieniających się potrzeb biznesowych – także w kontekście obsługi zróżnicowanych zbiorów danych, niezależnie od ich lokalizacji. „Organizacje wiedzą, że aby odnieść dziś sukces w swoich branżach, muszą postawić na model chmurowy. Tylko w ten sposób będą mogły gromadzić, analizować i podejmować działania w oparciu o dane, niezależnie od tego, gdzie się one znajdują” – podkreśla Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE. Według niego dostępna w ramach oferty HPE GreenLake platforma edge-to-cloud pozwala na wykorzystanie w zastosowaniach biznesowych potencjału wszystkich dostępnych danych, niezależnie od ich lokalizacji. “Od poziomu układów scalonych, przez oprogramowanie i bezpieczeństwo, po obciążenia, na których organizacje opierają swoją działalność, HPE stale rozszerza zasięg platformy chmurowej HPE GreenLake. Pomagamy w ten sposób klientom przyspieszać transformację cyfrową i osiągać imponujące wyniki biznesowe” – dodaje Antonio Neri.

Ułatwieniem w zakresie konfiguracji platformy GreenLake m.in. w zakresie dostarczania nowych usług na żądanie jest platforma chmurowa HPE GreenLake Lighthouse. Zapewnia ona spójne, inteligentne środowisko operacyjne, które ułatwia uruchamianie i zarządzanie różnymi rozwiązaniami zoptymalizowanymi dla konkretnych obciążeń. Wykorzystanie HPE GreenLake Lighthouse eliminuje też proces zamawiania i oczekiwania na nową konfigurację. Wedle zapowiedzi, za pośrednictwem tej platformy, dodawanie nowych usług cloud i uruchamianie ma polegać na wykonaniu prostych operacji w ramach kokpitu HPE GreenLake Central. Rozwiązanie HPE GreenLake Lighthouse bazuje na rozwiązaniu HPE Ezmeral, które autonomicznie optymalizuje różne obciążenia i usługi chmurowe, tak aby zapewnić najlepszą wydajność, najniższe koszty lub zrównoważyć oba te priorytety w zależności od potrzeb biznesowych. Co istotne, platforma HPE GreenLake Lighthouse pozwala na uruchamianie usług chmurowych z dowolnej lokalizacji – z firmowego centrum danych, ośrodka wybranego dostawcy usług kolokacyjnych, a także w ramach środowisk typu edge computing.

Podczas konferencji HPE Discover ogłoszono też uzupełnienie infrastruktury HPE GreenLake o nowe funkcje bezpieczeństwa, które wpisują się w potrzeby biznesowe związane z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa środowisk IT, które uległy decentralizacji m.in. za sprawą relatywnie powszechnego przejścia na model pracy zdalnej i hybrydowej. Fundamentem dla opartego na koncepcji zerowego zaufania podejścia do bezpieczeństwa infrastruktury w ramach HPE GreenLake są rozwiązania rozwijane w ramach Projektu Aurora. Zakłada on m.in. opracowanie rozwiązań, które zapewnią kompleksową ochronę od brzegu sieci aż po dostępne dla użytkowników usługi chmurowe. Funkcjonalności rozwijane w ramach tej projektu Aurora zostaną włączone do najistotniejszych elementów platformy HPE GreenLake i obejmą m.in. wsparcie dla analizy integralności sprzętu, oprogramowania układowego, systemów operacyjnych, platform i obciążeń. Wedle zapowiedzi, prowadzona w trybie ciągłym atestacja poszczególnych komponentów środowiska HPE GreenLake pozwoli też na szybkie wykrywanie nawet najbardziej zaawansowanych zagrożeń.

Kolejną z nowości jest też nowy model rozliczeń pozwalający m.in. na łatwe zwiększenie możliwości sprzętowych dostępnych w ramach platformy chmurowej GreenLake, w tym liczby rdzeni procesora i zasobów pamięci masowej. Co więcej, nowy model rozliczeniowy pay-per-use, który może być precyzyjnie optymalizowany na poziomie pojedynczego układu, podobnie jak ma to miejsce w chmurze. Stosowne rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z firmą Intel. „Świat szybko staje się coraz bardziej cyfrowy, a skuteczne wykorzystanie danych i przyspieszenie innowacji będzie zależeć od czterech kluczowych supermocy: chmury, łączności, sztucznej inteligencji i inteligentnego brzegu sieci. Nasza długa historia, pogłębiona współpraca i dzielona z HPE wizja, stanowią doskonałą ilustrację dla tego, jak moc tych podstawowych technologii w naszych wspólnych rozwiązaniach napędza kolejną falę cyfrowej transformacji – umożliwi ona osiąganie lepszych wyników biznesowych, oferowanie lepszych doświadczeń i będzie pozytywnie wpływać na ludzkość” – podkreśla Pat Gelsinger, dyrektor generalny firmy Intel.

Równolegle zaprezentowano także katalog nowych, dostępnych w ramach oferty GreenLake usług chmurowych. Obejmują one m.in. usługi wspierające wykorzystanie możliwości sieci 5G, a także sztucznej inteligencji. Wśród rozszerzonych usług znalazły się też rozwiązania dla sektora usług finansowych i branży medycznej oraz nowe funkcje wspierające analizę danych, zarządzanie ryzykiem. Nowe funkcje platformy HPE GreenLake wspierają też zautomatyzowany monitoring i zarządzanie zasobami IT w ramach HPE GreenLake.

Z oficjalnych informacji wynika, że z platformy chmurowej HPE GreenLake korzysta obecnie ponad 1,2 tys. przedsiębiorstw z całego świata. Łączna wartość zawartych kontraktów sięga 4,8 mld USD, a wskaźnik odnawialności usług oscyluje na poziomie 95%.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *