Branża ITInfrastruktura

Już 19 lipca Supercomputing Frontiers Europe 2021

Jest to 7. edycja międzynarodowej konferencji o łamaniu granic obliczeniowych superkomputerów organizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego. ICM zaprasza na nie wszystkich entuzjastów HPC (High Performance Computing).

Już 19 lipca Supercomputing Frontiers Europe 2021

Jest to w pełni wirtualne i bezpłatne wydarzenie, na które składają się: prezentacje i wykłady światowej sławy naukowców, przedsiębiorców i specjalistów HPC, AI czy obliczeń kwantowych. W 15 blokach tematycznych konferencji weźmie udział ponad 40 zaproszonych mówców z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. Poznamy także inicjatywy obliczeń wielkoskalowych w Indiach i w Afryce.

Program konferencji obejmuje również strefę networkingu oraz bezpłatne warsztaty: Lenovo, Huawei, Systems Boiology Institute Tokyo (text mining – Taxila), Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (QCG middleware) czy ICM (wizualizacja danych – VisNow).

Link do bezpłatnej rejestracji na SCFE21.

W poprzedniej konferencji SCFE wzięło udział przeszło 1000 osób z 67 krajów świata. Od 2018 roku organizatorem europejskiej edycji Supercomputing Frontiers jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2015-2017 Supercomputing Frontiers odbywało się w Singapurze, skąd zostało przeniesionie do Warszawy przez dr Marka Michalewicza, ówczesnego dyrektora zarządzającego A*STAR Computational Resource Centre (A*CRC), obecnie Dyrektora ICM na Uniwersytecie Warszawskim.

Konferencja Supercomputing Frontiers Europe 2021 odbędzie pod honorowym patronatem:

  • Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii;
  • Janusza Cieszyńskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. Cyfryzacji;
  • Rektora Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Narodowego Centrum Badań i Rozwoju;
  • Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB);
  • Center for Advanced Systems Understanding (CASUS).

Polskimi partnerami medialnym wydarzenia są ITwiz oraz Forum Akademickie. Na świecie SCFE promują: HPC Wire, Datanami, Enterprise AI, HPC Wire Japan, Inside HPC, a także Intersect 360 Research oraz This Week in HPC. Konferencję wspierają również: ISC High Performance (największy event HPC w Europie), Quantum AI Foundation (organizator cyklu Warsaw Quantum Computing Group) oraz RISC-V ( program non-profit otwartej architektury procesora).

Strona konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2021.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *