InfrastrukturaBranża

Już 19 lipca Supercomputing Frontiers Europe 2021

Jest to 7. edycja międzynarodowej konferencji o łamaniu granic obliczeniowych superkomputerów organizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego. ICM zaprasza na nie wszystkich entuzjastów HPC (High Performance Computing).

Już 19 lipca Supercomputing Frontiers Europe 2021

Jest to w pełni wirtualne i bezpłatne wydarzenie, na które składają się: prezentacje i wykłady światowej sławy naukowców, przedsiębiorców i specjalistów HPC, AI czy obliczeń kwantowych. W 15 blokach tematycznych konferencji weźmie udział ponad 40 zaproszonych mówców z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. Poznamy także inicjatywy obliczeń wielkoskalowych w Indiach i w Afryce.

Program konferencji obejmuje również strefę networkingu oraz bezpłatne warsztaty: Lenovo, Huawei, Systems Boiology Institute Tokyo (text mining – Taxila), Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (QCG middleware) czy ICM (wizualizacja danych – VisNow).

Link do bezpłatnej rejestracji na SCFE21.

W poprzedniej konferencji SCFE wzięło udział przeszło 1000 osób z 67 krajów świata. Od 2018 roku organizatorem europejskiej edycji Supercomputing Frontiers jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2015-2017 Supercomputing Frontiers odbywało się w Singapurze, skąd zostało przeniesionie do Warszawy przez dr Marka Michalewicza, ówczesnego dyrektora zarządzającego A*STAR Computational Resource Centre (A*CRC), obecnie Dyrektora ICM na Uniwersytecie Warszawskim.

Konferencja Supercomputing Frontiers Europe 2021 odbędzie pod honorowym patronatem:

  • Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii;
  • Janusza Cieszyńskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. Cyfryzacji;
  • Rektora Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Narodowego Centrum Badań i Rozwoju;
  • Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB);
  • Center for Advanced Systems Understanding (CASUS).
Przeczytaj również
Dobre wyniki finansowe Exclusive Networks (właściciela Veracomp) za 2020 rok

Polskimi partnerami medialnym wydarzenia są ITwiz oraz Forum Akademickie. Na świecie SCFE promują: HPC Wire, Datanami, Enterprise AI, HPC Wire Japan, Inside HPC, a także Intersect 360 Research oraz This Week in HPC. Konferencję wspierają również: ISC High Performance (największy event HPC w Europie), Quantum AI Foundation (organizator cyklu Warsaw Quantum Computing Group) oraz RISC-V ( program non-profit otwartej architektury procesora).

Strona konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2021.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *