BiznesBranża ITRynekPolecane tematy

Kontrowersyjne tezy, mocne polemiki, błyskotliwi mówcy. Trzy debaty oksfordzkie ITwiz i CXO HUB na Kongresie 590!

5. edycja konferencji Kongres 590 odbędzie się wiosną 2021 roku. Wszystkie zaplanowane debaty Kongresu 590 odbędą się w formule hybrydowej. Panele będą transmitowane w jakości telewizyjnej ze Studia 590. Uczestnicy debat spotkają się w pełnym rygorze sanitarnym, bez udziału publiczności. Zaawansowana platforma Lokkarto umożliwi spotkania networkingowe oraz prezentacje partnerów w wirtualnej hali wystawowej.

Kontrowersyjne tezy, mocne polemiki, błyskotliwi mówcy. Trzy debaty oksfordzkie ITwiz i CXO HUB na Kongresie 590!

W tym roku na uczestników Kongresu 590 czeka blisko 125 aktywności, poświęconych rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski za 10 lat. Impreza została objęta patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swój udział. Oprócz prezydenta gośćmi Kongresu będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, spółek skarbu państwa i biznesu.

Z ostatniej chwili: Kongres 590 musi zostać przeniesiony na wiosnę 2021 ze względu na regulacje obowiązujące w tzw. strefie czerwonej. Z dyskusją o długim horyzoncie zmian wrócimy więc za kilka miesięcy – o perspektywie 2030 trzeba myśleć, nawet jeśli bieżącym tematem jest walka z pandemią COVID-19.

3 debaty oksfordzkie ITwiz

ITwiz jest Partnerem Merytorycznym tegorocznej edycji Kongresu 590. Nasza redakcja współorganizuje 3 z 10 osi tematycznych Kongresu: przyszłość zdrowia i stylu życia, pracy oraz technologii w perspektywie dekady. W październiku trwa w związku z tym nasz cykl trzech spotkań CXO HUB w formacie wideokonferencji poświęconych kolejno tym wątkom. Natomiast podczas samego wydarzenia poprowadzimy trzy mocne debaty oksfordzkie.

2030: praca przywilejem nielicznych

Czy automatyzacja i robotyzacja wsparte sztuczną inteligencją zlikwidują 90% zawodów? Czy znikną najprostsze prace i zawody czy może przeciwnie, zagrożone są stanowiska knowledge workers, średniego i wyższego menedżmentu – najdroższego w bilansie firmy? Czy pojawią się pomysły czym wartościowym można zastąpić pracę w życiu człowieka – równie szybko, jak możliwości pozbawienia człowieka możliwości pracy? Czy może w imię dobra wspólnego praca – pozorna, bo taka, którą dawno zastąpiłyby automaty – będzie utrzymywana? A może człowiek uwolniony od prac banalnych i automatycznych skieruje się ku lepszemu wykorzystaniu potencjału intelektualnego? Czy pojawi się środowisko sprzyjające rozwojowi ludzkich talentów a praca będzie nie tyle przywilejem ale wnoszącą rzeczywistą wartość, służącą postępowi i dobrobytowi?

O możliwe scenariusze spierać będą się:
• Eliza Kruczkowska, PFR
• Agata Strzelecka, VP Alior
• Przemysła Berendt, Talent Alpha
• Michal Glowinski, HLTech
• Elzbieta Uryniak, Asseco

2030: 90% pacjentów nie spotkało swojego lekarza na żywo

Czy cyfryzacja zastąpi zwyczajną wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i specjalisty? Czy systemy eksperckie wsparte sztuczną inteligencją poprowadzą profilaktykę a w razie choroby diagnozę i triage chorego? Czy platformy medyczne zarządzać dystrybucją leków i monitoringiem postępów choroby i procesu ozdrowienia? Ile ta wizja kryje niebezpieczeństw? Na ile jest realna a na ile – szalona? Czy nasze dotychczasowe doświadczenia pozwalają na optymizm? Czy miarą jakości i postępu w medycynie rzeczywiście jest odcięcie od kontaktu z żywym lekarzem?

Te i inne kwestie z pewnością rozważać będą uczestnicy debaty:
• Andrzej Osuch, LUX MED
• Maciej Malenda, Infermedica
• Robert Ługowski, Cobin Angels
• Katarzyna Byszek, Accenture
• Paweł Moszumański, PKPO

2030: Internet własnością międzynarodowej korporacji

Czy dalszy wzrost i konsolidacja sektora technologicznego doprowadzą do tego, że rzeczywistym władcą sieci komunikacyjnej stanie się jedna globalna korporacja? Czy prawne ograniczenia są w stanie zatrzymać ekspansję potężnych przedsiębiorstw zarządzających i napędzanych strumieniem danych, które zdecydują się zawładnąć i warstwą komunikacyjną? Jak zmieni się obraz kreowania i obiegu informacji wraz z pojawieniem się rozległych sieci IoT? Jak model infrastruktury 5G decyduje o przyszłości gospodarki, poszczególnych regionów, państw, sektorów i firm? Czy Internet 2030 będzie rozległym bezpiecznym pastwiskiem czy będzie groźnym miejscem ze strefami bezpieczeństwa zamkniętymi i strzeżonymi ekosystemami do prowadzenia działalności gospodarczej, naukowej i społecznej?

Kwestie te dyskutować będą:
• Marek Michalewicz, ICM UW
• Sławomir Soszyński, ING
• Tomasz Krawczuk, Grupa Forte
• Paweł Pisarczyk, Atende Sotware
• Nikodem Bończa Tomaszewski, Exatel

Szczegółowe informacje na temat programu 5. edycji Kongresu 590 są dostępne na stronie https://www.kongres590.pl. Bilety można nabyć poprzez stronę organizatora: https://www.kongres590.pl/bilety.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *