SprzętInfrastrukturaBiznesPREZENTACJA PARTNERA

Lenovo ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji w kieszeni monitora ThinkCentre TIO 24 Touch – idealny zestaw dla domowego biura

Advertorial

Komputer to obecnie podstawowe urządzenie w każdym domowym biurze – bez niego nie ma mowy o efektywnym wykonywaniu obowiązków. Jaki rodzaj sprzętu sprosta trudnemu środowisku pracy zdalnej i zapewni maksymalnie komfortowe warunki przy jej wykonywaniu? Komputer stacjonarny – wskaże tradycjonalista. Laptop – powie ktoś inny. My proponujemy coś pomiędzy, a mianowicie wydajny, mobilny zestaw: minikomputer Lenovo ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji w parze z monitorem ThinkCentre TIO 24 Touch.

Lenovo ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji w kieszeni monitora ThinkCentre TIO 24 Touch – idealny zestaw dla domowego biura

Komputery mini PC mają tę zaletę, że mieszczą moc ultrabooka z systemem Windows w urządzeniu wielkości książki, którą wzięlibyśmy ze sobą na plażę. Są wystarczająco szybkie do wszelkich działań (poza zaawansowanym gamingiem) i wydajne – do pracy z dokumentami, dużymi arkuszami kalkulacyjnymi oraz do przeglądania stron internetowych lub podstawowej edycji zdjęć oraz wideo. Co jednak istotne, w przeciwieństwie do ultrabooków, nie dysponują zintegrowanym wyświetlaczem. Można je natomiast łatwo rozbudować (aby np. dodać więcej pamięci), a ponadto dysponują zwykle wszystkimi portami potrzebnymi do podłączenia dwóch lub trzech monitorów, ulubionej klawiatury, myszy, kamery internetowej i zestawu akcesoriów. Zajmują też zdecydowanie mniej miejsca niż pełnowymiarowy komputer stacjonarny.

Lenovo oferuje kilka minikomputerów ThinkCentre Tiny o tej samej podstawowej konstrukcji, ale ciekawym kompromisem pomiędzy ceną i wydajnością jest model  M75q 2. generacji. To litrowa stacja robocza stworzona z myślą o środowisku biznesowym – sprawdzi się więc zarówno w biurze, jak i w domu. W zestawie z monitorem ThinkCentre TIO 24 Touch, wyposażonym w dedykowaną kieszeń, w której można umieścić komputer, tworzą tandem doskonały.

Lenovo M75q 2. generacji – wydajny i dobrze zabezpieczony

Komputer, który można ustawić zarówno w poziomie jak i pionie, ma solidną metalową obudowę w czarnym macie z kilkoma czerwonymi akcentami. Na przednim panelu umieszczono dwa porty: jedno USB Typu-C 3.2 gen. 1 i USB 3.2 gen. 2 oraz wejście słuchawkowo mikrofonowe. Z kolei z tyłu znajdziemy: dwa porty USB 3.2 Gen 2, dwa złącza USB 2.0, DisplayPort, jeden port HDMI, złącze RJ-45 oraz 2 x otwory z zaślepkami na porty (szeregowy, DisplayPort, HDMI, Type-C, VGA + szeregowy, 2 x USB 3.2, 2 x DisplayPort 1.2). To naprawdę sporo, jak na tak nieduże urządzenie. Co ważne, konstrukcja mikrokomputera Lenovo ThinkCentre M75q Tiny umożliwia m.in. łatwą wymianę dysku SSD lub modernizację pamięci operacyjnej.

Co ciekawe, komputer ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji został wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa. Są nimi m.in. Układ TPM 2.0 (Trusted Platform Module), dzięki któremu możliwe jest zabezpieczenie komputera z poziomu BIOS-u i nikt niepowołany nie dostanie się do komputera. Ponadto, litrowy komputer stacjonarny otrzymał również funkcję AMD Memory Guard, zapewniającą pełne szyfrowanie pamięci w celu ochrony poufnych danych oraz gniazdo Kensington, umożliwiające dodatkowe zabezpieczenie sprzęt.

Lenovo ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji w kieszeni monitora ThinkCentre TIO 24 Touch – idealny zestaw dla domowego biura

ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji to urządzenie, które w najwyższej konfiguracji pracuje na bardzo wydajnym procesorze AMD Ryzen 7 PRO 4750GE. W ramach różnych konfiguracji dostępne są modele wyposażone w dwa sloty pamięci DDR4 SODIMM, umożliwiające rozszerzenie do maksymalnie 64 GB RAM – jest to opcja atrakcyjna dla bardziej wymagających użytkowników. Dodajmy jeszcze, że wentylator tego komputera jest prawie bezgłośny w codziennym użytkowaniu i znośny przy bardziej intensywnych obciążeniach.

Co więcej komputer otrzymał łączność WI-Fi 6 oraz Bluetooth 5.0 i otrzymał certyfikaty ekologiczne takie jak: Energy Star® 8.0, EPEAT® Gold, RoHS, ERP LOT3, certyfikat niskiego poziomu generowanego hałasu TÜV Rheinland czyTCO 8.0. Jedną z unikatowych opcji jest obsługa do trzech monitów jednocześnie.

ThinkCenter TIO 24 Touch – czyli wysoki komfort pracy

To blisko 24-calowy, lekki i cienki monitor wyposażony w zaawansowany ekran dotykowy LED In-Cell (AIT). Wyposażony został w bezramkowy wyświetlacz IPS, którego przeciwodblaskowa powłoka zapewnia żywy obraz widziany pod każdym kątem – i to naprawdę robi wrażenie. Monitor obsługuje wysoką rozdzielczość (1920 x 1080), zapewnia jasność na poziomie 250 cd/m², kontrast 1000:1 oraz charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia (178 stopni w pionie i poziomie). Deklarowany przez producenta czas reakcji matrycy to 4 ms w trybie ekstremalnym i 6ms w normalnym. Model ten wyposażono także w szereg portów: DisplayPort, hybrydowe złącze DP/USB/zasilanie, oraz pojedynczy port USB 3.1 Gen1.

Lenovo ThinkCentre M75q Tiny 2. generacji w kieszeni monitora ThinkCentre TIO 24 Touch – idealny zestaw dla domowego biura

Oczywiście monitor ThinkCenter TIO 24 Touch może wyświetlać obraz z różnego rodzaju źródeł i współpracować z różnymi komputerami i stacjami roboczymi. Jak już jednak wspomniano jest to sprzęt przeznaczony do współpracy z komputerami Lenovo ThinkCentre Tiny PC 2. i 3. generacji, ale także z komputerami Chromebox i Thin Client. W przypadku urządzeń Lenovo możliwe jest umieszczenie mikrokomputera w specjalnie do tego przeznaczonej stacji dokującej umieszczonej za ekranem.

Konfiguracja monitora jest niezwykle łatwa, co sprawia, że jest to dobre rozwiązanie dla masowych wdrożeń. Z kolei modułowa konstrukcja oznacza, że komputer i monitor można modernizować oddzielnie. Na koniec warto jeszcze dodać, że monitor ten ma również wbudowany zestaw telekonferencyjny i bardzo szerokie możliwości ustawienia w zakresie wysokości oraz pochylenia. Podstawka monitora ThinkCenter TIO 24 Touch umożliwia też obrócenie ekranu o 90 stopni, co może być przydatne w niektórych zastosowaniach profesjonalnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *