Według opinii Komisji Europejskiej planowana akwizycja nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji. Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku spółka P4 będąca częścią Grupy iliad, podpisała umowę nabycia UPC Polska, będącej częścią Liberty Global, w ramach transakcji o wartości 7 mld zł. Udzielona przez KE zgoda jest kluczowym warunkiem pozwalającym na sfinalizowanie umowy w przybliżonej dacie 1 kwietnia 2022 roku, zgodnie z ustaleniami stron, poinformowali przedstawiciele Play.
Jak wskazują przedstawiciele Play, pozytywna decyzja KE daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym.
Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce” – skomentował Jean Marc Harion, prezes zarządu P4 Sp. z o.o.
Nabycie przez P4 UPC Polska, realizuje także chęć przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do wdrożenia wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe, podsumowują przedstawiciele Play.