BranżaRynekPolecane tematy

Play kupuje UPC Polska za 7 mld zł

Operator sieci Play, spółka P4, będąca częścią Grupy iliad, kupi 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o., należącej do Liberty Global. Transakcja o wartości 7 mld zł będzie wymagała jeszcze zgody regulacyjnej Komisji Europejskiej.

Play kupuje UPC Polska za 7 mld zł

 

Nabycie UPC przez Play wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do realizacji wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe, poinformowali przedstawiciele Play.

„Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce” – powiedział Jean Marc Harion, prezes zarządu Play.

Przypomnijmy, że UPC jest największą pod względem przychodów spółką Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującą usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do internetu światłowodowego, a także usługi mobilne, dzięki wieloletniej współpracy z Play w modelu MVNO. W 2020 roku spółka UPC Polska wypracowała 1,7 mld zł przychodów i 757 mln zł EBITDAaL, mając ponad 1,5 mln klientów oraz niemal 3,3 mln subskrypcji cyfrowych.

“Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód” – podsumował Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy iliad.

Przeczytaj również
Naszym sukcesem jest stworzenie polskiej marki na globalnym rynku IT i umiejętność integracji w ramach Grupy Asseco
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.