Raport na temat Blockchain, czyli wszystko o technologiach opartych o rejestr rozproszony / Distributed Ledger

Technologia Blockchain dysponuje potencjałem do zmiany sposobu funkcjonowania wielu systemów transakcyjnych i bazodanowych, w tym wzmocnienia ich bezpieczeństwa oraz kontroli administracyjnej. Jako taka, technologia ta jest jednym z filarów cyfrowej transformacji oraz projektów modernizacji biznesu w wielu firmach. Na łamach raportu ITwiz opisujemy wiele aspektów wdrożenia technologii Blockchain.

W 46-stronicowym raporcie piszemy o:

 • Łańcuchu bloków w prostych słowach

  Ekonomicznych korzyści związanych z technologią blockchain w obszarze B2B upatruje się głównie w uproszczeniu procesów zawierania transakcji, poprzez eliminację podmiotów pośredniczących w rozliczeniach, a co za tym idzie – oszczędnościach w kosztach transakcyjnych. Korzyści biznesowe dotyczą również zapewnienie wiarygodnego źródła informacji (tzw. funkcja notariusza). W przypadku blockchain wiarygodność rejestru jest zapewniana przez technologię, a nie dzięki roli administratora, który czuwa nad jego bezpieczeństwem.

 • Blockchain w organizacji, na co zwrócić uwagę

  Czy potrzebuję bazy nowego typu? Czy blockchain jest wyłącznie na potrzeby mojej organizacji? Czy ufam pozostałym stronom? Czy potrzebujemy pośrednika (arbitra)? Czy przeprowadzane transakcje są ze sobą powiązane? Oto lista niektórych pytań, na które pomagamy odpowiedzieć organizacjom planującym wdrożenie blockchain.

 • Mapa drogowa najważniejszych zagadnień prawnych związanych z blockchain

  Wykorzystanie blockchain w biznesie wymaga analizy wielu aspektów – począwszy od pożądanych funkcjonalności, po wybór odpowiednich rozwiązań technicznych. Równie istotne dla projektu jest istniejące już otoczenia biznesowe, na które składają się nie tylko procesy w danej organizacji, ale i aspekty prawne. Te mogą wpływać na wybór konkretnych rozwiązań technicznych czy koszty integracji z istniejącymi systemami.

 • Zagrożenia i wyzwania związane z technologią blockchain

  Omawiając potencjał technologiczny rejestru rozproszonego nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa, regulacji polityczno-prawnych czy innych „chorób wieku dziecięcego”. Sygnalizujemy i opisujemy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę, i których należy mieć świadomość.

Raport na temat Blockchain, czyli wszystko o technologiach opartych o rejestr rozproszony / Distributed Ledger

W raporcie poruszamy także tematy:

• 10 najważniejszych graczy na rynku blockchain
• 10 najważniejszych osobistości świata blockchain
• Praktyczne zastosowania technologii blokchain w poszczególnych sektorach
• Rynek rozwiązań blockchain, którego wartość za 5 lat ma wynieść blisko 8 mld USD
• Pierwsze, polskie zastosowanie technologii Distributed Ledger
• Blockchain jako ograniczenie roli pośredników na rynku usług
• Blockchain w kontekście systemów Enterprise Content Management
• Jak wykorzystać potencjał blockchain w Performance Marketingu

Wypełnij formularz i pobierz publikację

 • ITwiz to serwis itwiz.pl, magazyn i raporty tematyczne. Piszemy o IT zwracając uwagę na biznesowe aspekty technologii i opisywanych projektów. Informujemy, pokazujemy rozwiązania problemów, podsuwamy pomysły. Abyśmy mogli pozostawać z Tobą w kontakcie i informować Cię na bieżąco o tym, co może Cię zainteresować, potrzebujemy od Ciebie poniższych zgód. Pamiętaj, że są one dobrowolne i możesz je cofnąć w każdym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania do chwili cofnięcia zgody. Przed udzieleniem zgód zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych zawartą tutaj.
 • Potwierdź, że zapoznałeś się z informacją o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez ITwiz Media Group sp. z o.o. zawartą w Polityce prywatności. *
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.