InfrastrukturaArchitektura ITRynek

Red Hat oferuje pamięć masową dla kontenerów linuksowych

Najnowsze wydanie Red Hat Gluster Storage zapewnia większą elastyczność i wydajność dla deweloperów OpenShift, którzy wdrażają aplikacje w środowiskach produkcyjnych.

Red Hat oferuje pamięć masową dla kontenerów linuksowych

Red Hat zapowiedział wydanie Red Hat Gluster Storage 3.1.3 z natywną obsługą pamięci masowej w kontenerach. Jest to kolejna inicjatywa Red Hat, która zakłada wykorzystanie kontenerów do budowania, wdrażania i zarządzania aplikacjami w celu osiągnięcia większej elastyczności biznesowej.

Natywna obsługa pamięci masowej w kontenerach – która zostanie udostępniona latem 2016 roku – jest zintegrowana z rozwiązaniem Red Hat OpenShift Container Platform (poprzednio znanym jako OpenShift Enterprise). Umożliwia dostarczanie pamięci z poziomu kontenerów, eliminując potrzebę stosowania niezależnego klastra pamięciowego. Klienci mogą w ten sposób uzyskać większą efektywność i oszczędność kosztów.

Jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stają klienci zamierzający przenieść aplikacje z maszyn wirtualnych do kontenerów, jest brak pamięci masowej, która przechowywałyby dane dłużej, niż wynosi czas życia poszczególnych kontenerów. Kontenery są z natury tymczasowe i mobilne. Bazowa platforma pamięciowa powinna uwzględniać te cechy. Integracja pamięci masowej z hostem kontenerów oraz platformą tworzenia aplikacji może wyeliminować barierę utrudniającą szersze zastosowanie kontenerów” – podkreśla Scott Sinclair, starszy analityk, Storage, ESG.

Nowa funkcja kompleksowo optymalizuje zarządzanie systemem w przedsiębiorstwach, które używają infrastruktury kontenerowej i technologii tworzenia aplikacji dostarczonych przez Red Hat. Integracja Red Hat Gluster Storage z Red Hat OpenShift Container Platform zapewnia pojedynczy punkt wsparcia dla kontenerów, pomagając przedsiębiorstwom rozwiązać kluczowy problem w tym nowym ekosystemie.

Jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stają klienci zamierzający przenieść aplikacje z maszyn wirtualnych do kontenerów, jest brak pamięci masowej, która przechowywałyby dane dłużej, niż wynosi czas życia poszczególnych kontenerów. Kontenery są z natury tymczasowe i mobilne. Bazowa platforma pamięciowa powinna uwzględniać te cechy. Integracja pamięci masowej z hostem kontenerów oraz platformą tworzenia aplikacji może wyeliminować barierę utrudniającą szersze zastosowanie kontenerów.

Tradycyjnie aplikacje i pamięć masowa były zarządzane z wykorzystaniem różnych procesów i przez różne zespoły w dziale IT. Takie podejście bywa jednak nieefektywne i niewygodne. Red Hat Gluster Storage 3.1.3 rozwiązuje ten problem, pozwalając deweloperom zarządzać zarówno pamięcią masową, jak i kontenerami aplikacyjnymi za pomocą pojedynczego panelu sterowania poprzez Kubernetes w Red Hat OpenShift Container Platform.

Red Hat Gluster 3.1.3 oferuje też większą wydajność i stabilność, w tym szybsze automatyczne naprawy oraz wysokowydajną, definiowaną przez oprogramowanie infrastrukturę pamięci masowej dla maszyn wirtualnych.

Najnowsze wydanie Red Hat Gluster Storage zaprojektowano z myślą o spełnieniu potrzeb organizacji, które coraz intensywniej korzystają z mikrousług i kontenerów. Tradycyjne, monolityczne systemy pamięci masowych nie nadają się do dostarczania elastycznej i ekonomicznej pamięci masowej na użytek stanowych aplikacji wdrażanych w kontenerach linuksowych. Zapowiedziane rozwiązanie rozwiązuje ten problem i sprawia, że nasza platforma staje się faktycznym standardem zarządzania kontenerowymi aplikacjami i pamięcią masową” – podsumowuje Ranga Rangachari, wiceprezes i dyrektor generalny, Storage w Red Hat.

Więcej o Red Hat Gluster Storage.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *