PracaProgramowanie
Rusza druga edycja stażu w ING Tech Poland
Do połowy marca trwają zgłoszenia do drugiej edycji stażu w RiskHub – jednostce należącej do ING Tech Poland – a odpowiadającej za analizę danych, budowę narzędzi i modelowanie ryzyka. W tym roku można starać się o udział we wszystkich obszarach wchodzących w skład tej jednostki: Model Development, Model Validation oraz Data & Tooling. Z uwagi na rozwój programu, organizatorzy zwiększyli liczbę dostępnych miejsc do 24 – w zeszłym roku było ich 7.
Program stażowy skierowany jest do warszawskich studentów 3-5 roku lub absolwentów wydziałów ekonometrii, ekonomii, statystyki, matematyki czy też fizyki. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest posiadanie wiedzy z modelowania statystycznego, data science lub też inżynierii finansowej. Ważna jest także znajomość programowania statystycznego (SAS, Python lub R), a także swobodne posługiwanie się językiem angielskim w mowie oraz piśmie (poziom minimum B2) – wskazują przedstawiciele ING Tech Poland.
Każda osoba zakwalifikowana do programu, będzie mogła wcielić się w rolę analityka ilościowego. Jego zadaniem będzie wykonanie projektu z obszaru budowy modeli, regulacji, walidacji lub procesowania danych. Nad postępem prac uczestników czuwać mają mentorzy – eksperci z Warszawy oraz Amsterdamu.
“Największą korzyścią uczestnictwa w tym programie to nie tylko zdobycie cennego doświadczenia w tej niezwykle szybko rozwijającym się obszarze. To także możliwość opracowania nowych, innowacyjnych rozwiązań (np. z obszaru automatyzacji), które będzie można później wdrożyć w naszej organizacji. Dodatkowo najlepsi dostaną od nas propozycję pracy” – powiedziała Aneta Ptak-Chmielewska, Chapter Lead w RiskHubie.
Staż w RiskHubie rozpocznie się w czerwcu i potrwa cztery miesiące (do września). W przypadku nieustania pandemii w Polsce do czasu startu programu, będzie on realizowany w formule hybrydowej (zdalnie z opcją pobytu w warszawskim biurze ING Tech Poland przez dwa tygodnie każdego miesiąca) – informują przedstawiciele spółki.
Przypomnijmy, że RiskHub tworzy międzynarodowy, kilkusetosobowy zespół, który pracuje nad globalnymi projektami. Jednostka ta jest uznawana za jeden z największych centrów modelowania ryzyka kredytowego w kraju. Zadania realizowane w jej ramach dotyczą czterech obszarów: data science, modelowanie ryzyka kredytowego, modelowanie ryzyka rynkowego oraz walidacja modeli ryzyka.