Programowanie

Rusza pierwszy w Polsce bootcamp C++ Internetu Rzeczy IoT

Już 14 kwietnia startuje w Warszawie pierwszy w Polsce bootcamp C++ FOR IOT DEVELOPMENT. Dzięki niemu będzie można zgłębić m.in. wiedzę dotyczącą m.in. budowania rozwiązań wykorzystujących niewielkie komputery oraz różnorodne czujniki.

Rusza pierwszy w Polsce bootcamp C++ Internetu Rzeczy IoT

Szeroki zakres poznanych technologii i warsztatowy charakter zajęć, a także możliwość zdobycia pożądanych przez pracodawców kompetencji w krótkim czasie. To tylko niektóre z rzeczy, które przemawiają za bootcampem. Nie trzeba studiować przez rok, aby poznać tajniki zawodu C++ Developera. Na zdobycie potrzebnych kompetencji wystarczą niecałe 2 miesiące!” – przekonują organizatorzy.

Kim jest programista C++ platformy IoT? “To osoba, która działając w obszarze Internetu Rzeczy (IoT) może zajmować się tworzeniem programów i aplikacji np. rejestrujących i pokazujących temperaturę, parametry powietrza oraz czas na tablicach świetlnych w mieście, wspomagających nawigację wewnątrz budynków, prezentujących trasę przejazdu w autobusie czy zapowiedzi głosowe przystanków. C++ Developer zajmuje się także tworzeniem i oprogramowaniem dla urządzeń ułatwiających codzienne życie np. regulującymi oświetlenie czy ogrzewanie w inteligentnym domu za pomocą poleceń głosowych czy na podstawie badania obecności osób w pomieszczeniu. Urządzenia IoT znajdują również szerokie zastosowanie w medycynie, energetyce oraz przemyśle” – wyjaśniają przedstawiciele serwisu Kodolamacz.pl.

W trakcie trwania bootcampu uczestnicy poznają m.in. podstawy pracy z systemem Linux, narzędzia pracy programisty urządzeń IoT oraz dowiedzą się i samodzielnie sprawdzą na czym polega działanie i programowanie mikrokontrolerów. Kolejnym etapem szkolenia będzie wprowadzenie do programowania w języku C++ i programowania obiektowego. Całość zakończy zrealizowanie finalnego projektu, który będzie obejmował budowę rozwiązania w oparciu o urządzenia IoT, pokazujący syntezę umiejętności zdobytych na kursie. Będzie on składową profilu zawodowego uczestnika, prezentowanego pracodawcom po zakończeniu nauki.

Więcej na stronach http://kodolamacz.pl/bootcamp-cpp/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *