Firma Symmetry wygrała przetarg na modernizację infrastruktury i zawarła umowę z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) na wdrożenie rozwiązania opartego o macierz Huawei OceanStor Dorado 18000 V6. Jak informują przedstawiciele spółki, jest to obecnie największy system dyskowy na świecie. Łączna wartość projektu wynosi ponad 28 ml zł.
Zgodnie z postanowieniami umowy, Symmetry zrealizuje dostawę i wdrożenie wspomnianej macierzy Huawei wraz z oprogramowaniem. Zakres prac obejmie przeprowadzenie procesu instalacji i konfiguracji oraz integrację dostarczonej infrastruktury sprzętowej ze środowiskiem informatycznym CIRF.
“Zaproponowaliśmy wysokiej klasy system pamięci masowej typu Flash o bezprecedensowej wydajności i niezawodności oparty o technologię Huawei, którego parametry w pełni zaadresowały wymagania klienta. To obecnie największy na świecie system dyskowy skalowalny do 32 kontrolerów i 6400 dysków w architekturze NVMe i Full Mesh. Wykorzystuje on zupełnie nową platformę sprzętową Huawei oraz w pełni połączoną architekturę SmartMatrix. Posiada także pierwszy w branży wbudowany moduł akceleracji AI, aby uczynić pamięć masową bardziej inteligentną dla operacji aplikacji” – wskazał Paweł Bociąga, prezes zarządu Symmetry. “Rozwiązanie to będziemy mogli wdrożyć jako pierwsi w Europie. Skalę skomplikowania tego projektu oceniamy jako bardzo dużą, co związane jest z przeprowadzeniem procesu migracji znacznej ilości zasobów z istniejącej infrastruktury kilku podstawowych macierzy posiadanych przez CIRF, na których pracuje wiele systemów krytycznych” – dodał.
I tak, wdrożenie łączy się z koniecznością przeprowadzenia audytu całego środowiska informatycznego CIRF oraz stosowanej analizy umożliwiającej wybór odpowiedniego sposobu migracji danych. Jednocześnie proces migracji nastąpi w sposób umożliwiający zachowanie pełnej ciągłości działania systemów krytycznych klienta, zapewniają specjaliści Symmetry.
Co więcej, spółka wykona integrację Dorado 18000 v6 z funkcjonującym oprogramowaniem backupu klienta – systemami Commvault oraz IBM Spectrum Protect. Zakres projektu obejmuje także usunięcie z infrastruktury klienta starych urządzeń pozbawionych danych, rekonfigurację sieci SAN oraz utylizację nośników danych. Ponadto Symmetry opracuje i dostarczy projekt techniczny, projekt migracji danych, dokumentację powykonawczą oraz procedury administracyjno-operacyjne.
Kontrakt przewiduje udzielenie gwarancji na dostarczony sprzęt na okres 71 miesięcy wraz z asystą techniczną obejmującą 720 roboczogodzin. Z kolei dostawa macierzy wraz z oprogramowaniem, wykonanie i dostarczenie projektu migracji danych oraz prace wdrożeniowe związane z instalacją, konfiguracją, integracją, jak również wykonanie testów akceptacyjnych nastąpi w terminie do 60 dni od dnia podpisania kontraktu. Wreszcie migracja danych ma być zrealizowana w terminie do 180 dni od daty zawarcia umowy, podsumowują przedstawiciele spółki.
Oprócz Symmetry w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez CIRF startowały dwie firmy informatyczne: ITT-Pro (29,229 mln zł) oraz Wasko (29,68 mln zł).