Branża ITRynek

Symmetry wdroży system pamięci masowej Huawei w Centrum Informatyki Resortu Finansów

Firma Symmetry wygrała przetarg na modernizację infrastruktury i zawarła umowę z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) na wdrożenie rozwiązania opartego o macierz Huawei OceanStor Dorado 18000 V6. Jak informują przedstawiciele spółki, jest to obecnie największy system dyskowy na świecie. Łączna wartość projektu wynosi ponad 28 ml zł.

Symmetry wdroży system pamięci masowej Huawei w Centrum Informatyki Resortu Finansów

Zgodnie z postanowieniami umowy, Symmetry zrealizuje dostawę i wdrożenie wspomnianej macierzy Huawei wraz z oprogramowaniem. Zakres prac obejmie przeprowadzenie procesu instalacji i konfiguracji oraz integrację dostarczonej infrastruktury sprzętowej ze środowiskiem informatycznym CIRF.

“Zaproponowaliśmy wysokiej klasy system pamięci masowej typu Flash o bezprecedensowej wydajności i niezawodności oparty o technologię Huawei, którego parametry w pełni zaadresowały wymagania klienta. To obecnie największy na świecie system dyskowy skalowalny do 32 kontrolerów i 6400 dysków w architekturze NVMe i Full Mesh. Wykorzystuje on zupełnie nową platformę sprzętową Huawei oraz w pełni połączoną architekturę SmartMatrix. Posiada także pierwszy w branży wbudowany moduł akceleracji AI, aby uczynić pamięć masową bardziej inteligentną dla operacji aplikacji” – wskazał Paweł Bociąga, prezes zarządu Symmetry. “Rozwiązanie to będziemy mogli wdrożyć jako pierwsi w Europie. Skalę skomplikowania tego projektu oceniamy jako bardzo dużą, co związane jest z przeprowadzeniem procesu migracji znacznej ilości zasobów z istniejącej infrastruktury kilku podstawowych macierzy posiadanych przez CIRF, na których pracuje wiele systemów krytycznych” – dodał.

I tak, wdrożenie łączy się z koniecznością przeprowadzenia audytu całego środowiska informatycznego CIRF oraz stosowanej analizy umożliwiającej wybór odpowiedniego sposobu migracji danych. Jednocześnie proces migracji nastąpi w sposób umożliwiający zachowanie pełnej ciągłości działania systemów krytycznych klienta, zapewniają specjaliści Symmetry.

Co więcej, spółka wykona integrację Dorado 18000 v6 z funkcjonującym oprogramowaniem backupu klienta – systemami Commvault oraz IBM Spectrum Protect. Zakres projektu obejmuje także usunięcie z infrastruktury klienta starych urządzeń pozbawionych danych, rekonfigurację sieci SAN oraz utylizację nośników danych. Ponadto Symmetry opracuje i dostarczy projekt techniczny, projekt migracji danych, dokumentację powykonawczą oraz procedury administracyjno-operacyjne.

Kontrakt przewiduje udzielenie gwarancji na dostarczony sprzęt na okres 71 miesięcy wraz z asystą techniczną obejmującą 720 roboczogodzin. Z kolei dostawa macierzy wraz z oprogramowaniem, wykonanie i dostarczenie projektu migracji danych oraz prace wdrożeniowe związane z instalacją, konfiguracją, integracją, jak również wykonanie testów akceptacyjnych nastąpi w terminie do 60 dni od dnia podpisania kontraktu. Wreszcie migracja danych ma być zrealizowana w terminie do 180 dni od daty zawarcia umowy, podsumowują przedstawiciele spółki.

Oprócz Symmetry w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez CIRF startowały dwie firmy informatyczne:  ITT-Pro (29,229 mln zł) oraz Wasko (29,68 mln zł).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *