PracaProgramowanieRynekPolecane tematy

Szukamy specjalistów, którzy chcą być częścią rozwoju nowej generacji produktów dla iGamingu

Z Anastasiyą Priede, Head of Engineering Operations & Global Growth w Evolution rozmawiamy o planach otwarcia 10. już centrum inżynieryjnego na świecie, tym razem w Warszawie, poszukiwanych specjalistach IT, projektach, którymi będą się zajmować; sposobach na ich pozyskanie, budowie i utrzymaniu lojalności zatrudnionych już pracowników; szczegółach dotyczących procesów rekrutacyjnych; pracy dla juniorów i spodziewanym terminie otwarcia nowego centrum.

Szukamy specjalistów, którzy chcą być częścią rozwoju nowej generacji produktów dla iGamingu

Do naszej warszawskiej placówki poszukujemy różnorodnych inżynierów – przede wszystkim tych programujących w Scali, JavaScripcie i TypeScripcie, będących częścią naszego core technologicznego. Ale nie tylko – szukamy również projektantów gier 2D i 3D, Product Ownerów, pracowników Quality Assurance i analityków biznesowych. Zespół w Polsce będzie wspierał całe nasze produktowe portfolio, a także rozwój usług Evolution na całym globie.

Planujecie otwarcie centrum inżynieryjne w Warszawie. Jakie były powody wyboru tej właśnie lokalizacji?

Warszawa skupia aktywną i wysoko wykwalifikowaną społeczność programistów, dlatego też zdecydowaliśmy się na ekspansję właśnie tam, wybierając ją na siedzibę naszego 10 już centrum inżynieryjnego na świecie. Evolution istnieje na rynku od kilkunastu lat, sukcesywnie rozwija się na międzynarodowych rynkach. A do tego, jako firma potrzebujemy zmotywowanych, pracowitych i zdolnych inżynierów, którzy nieustannie rozwijają się, tak aby dostarczać wysokiej jakości rozwiązania technologiczne. Wierzymy, że wszystko to znajdziemy w Warszawie.

Dużą zaletą tego miasta jest również jej usytuowanie w stosunku do innych naszych inżynieryjnych centrów, znajdujących się w krajach bałtyckich, Szwecji i Europie Wschodniej.

Poinformowaliście, że zamierzacie zatrudnić w swoim centrum 200 osób – jaką część z tej liczby będą stanowić programiści? Jakich konkretnych specjalistów poszukujecie?

Do naszej warszawskiej placówki poszukujemy różnorodnych inżynierów – przede wszystkim tych programujących w Scali, JavaScripcie i TypeScripcie, będących częścią naszego core technologicznego. Ale nie tylko – szukamy również projektantów gier 2D i 3D, Product Ownerów, pracowników Quality Assurance i analityków biznesowych. Zespół w Polsce będzie wspierał całe nasze produktowe portfolio, a także rozwój usług Evolution na całym globie.

W dużej mierze szukamy doświadczonych inżynierów, ale mamy też bardzo dobre doświadczenia we współpracy z polskimi uczelniami, dlatego też chętnie przyjmujemy ich absolwentów na organizowane przez nas bootcampy – tam otrzymują oni mentoring i wsparcie, a po ukończeniu kursu najzdolniejszym umożliwiamy dalszy rozwój w strukturach Evolution. Wszystkie oferty pracy dla Polski można znaleźć na naszej stronie w zakładce “Kariera”.

Z jakimi projektami będą mieli do czynienia przyszli pracownicy Evolution, firmy działającej w branży gier online?

Evolution w ostatnich latach znacząco się rozwinęło, zarówno pod względem produktowego portfolio, klientów, jak i obecności na światowych rynkach. Jednak aby ten rozwój nieustannie wspierać, potrzebujemy kolejnych centrów inżynieryjnych, dbających o cały zakres naszych usług, które samodzielnie podejmować będą zarówno konkretne projekty, ale też wzmacniać nasze już istniejące zespoły.

Podobnie więc jak inne nasze lokalizacje, ta w Warszawie będzie miała swój wkład zarówno w rozwój produktów, jak i doskonalenie oraz utrzymanie systemów. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom możliwie najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszymi produktami, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystają i w jakiej części globu się znajdują. W związku z tym skupiamy się na pełnym cyklu dostaw oprogramowania do klienta – od tworzenia wysokiej jakości systemów, przez usuwanie opóźnień, aż do skalowania warstw danych i rozwiązań zapewniających ich bezpieczeństwo.

Szacuje się, że na rynku IT w Polsce brakuje obecnie od 50 000 do 100 000 programistów, firmy mocno konkurują o najbardziej doświadczonych specjalistów – jak zamierzacie ich pozyskać?

Naszymi największymi zaletami są nasz nowoczesny stos technologiczny na czele z TypeScriptem we front-endzie i Scalą/Akką w backendzie, filozofia pracy i ciekawe wyzwania biznesowe. Jednym z celów dla nas jest również wspieranie rozwoju talentów – stąd nasze bootcampy, czyli kursy przygotowawcze, podczas których nasi doświadczeni pracownicy dzielą się wiedzą często także z młodszymi, dopiero wkraczającymi na rynek osobami, zapewniając im tym samym lepszy start w karierze. Szukamy specjalistów, którzy chcą być częścią rozwoju nowej generacji produktów dla igamingu. A do tego potrzebne są swoboda w odkrywaniu i testowaniu nowych rozwiązań, a także powierzenie zespołom odpowiedzialności.  Wierzymy, że są to kwestie istotne w kreowaniu innowacji, pozwalające na nieustanne tworzenie nowych i doskonalenie już stworzonych rozwiązań biznesowych, z czego wynika tak dynamiczny rozwój Evolution na świecie.

W 2021 roku Polska odnotowała znaczący wzrost wynagrodzeń w branży IT – praktycznie każdy specjalista, niezależnie od poziomu stanowiska mógł liczyć na 10-15% podwyżki. Eksperci rynku pracy przewidują, że w tym roku będzie podobnie. Czy jesteście gotowi na “zakręcenie kurka” w kwestii wynagrodzeń?

Już teraz oferujemy konkurencyjne wynagrodzenia i nie mamy w planach zmiany tego stanu rzeczy. Jednocześnie wiemy też, że specjalistów IT przyciąga do nas przede wszystkim to, w jakich technologiach pracujemy oraz fakt, że skupiamy się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów biznesowych na globalnym rynku. Dajemy im także możliwość odkrywania i zawodowego rozwoju, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Tworzymy lokalne centra inżynieryjne, które wyróżnia wysoki poziom odpowiedzialności i swoboda w próbowaniu nowych rzeczy. Wierzymy, że nasza kultura organizacyjna i wartości, m.in. zapewnianie pracownikom mocy sprawczej, powierzanie odpowiedzialności za obszary w projektach, testowania i nauki na błędach, wsparcie rozwoju zawodowego i osobistego, są kluczem do przyciągania nowych, zdolnych i zaangażowanych talentów.

Jak wynika z badania Devire, dla zdecydowanej większości (62%) specjalistów IT, głównym motywatorem do zmiany pracy jest wynagrodzenie. W jaki sposób zamierzacie budować i utrzymywać lojalność swoich pracowników w Polsce?

Zamierzamy nadal utrzymać konkurencyjność wynagrodzeń. Ponadto, co nasi pracownicy uważają za najcenniejsze, zapewniamy im ciekawe projekty, stosujemy metodyki zwinne w ich zarządzaniu, działamy i świadczymy nasze usługi globalnie. Otwarcie kolejnego centrum inżynieryjnego jest również okazją, aby być częścią zespołu tworzącego nową lokalizację.

Nasi inżynierowie pracują w elastycznych, samoorganizujących się zespołach, w których mają swobodę eksperymentowania i odkrywania. Wierzymy, że kultura pracy, która daje możliwość realnego wpływu na tworzone rozwiązania i realizowane projekty, a także promuje pracę zespołową, jest kluczem do lojalności i zaangażowania pracowników.

Czy będziecie rekrutować pracowników tylko z Polski, czy również z innych krajów, np. w ramach programu Poland Business Harbour?

Do naszych centrów zawsze staramy się rekrutować na miejscu, lokalnie, dlatego też starannie wybieramy rynki, na których je otwieramy, mając na uwadze dostępność odpowiednich i wykwalifikowanych talentów. Nie inaczej jest w Warszawie, jednak jesteśmy również oficjalnym partnerem Poland Business Harbour co, gdy zaistnieje taka potrzeba, pozwala nam na sprawniejszą relokację nowych członków zespołu, którzy chcieliby pracować w stolicy.

Posiadacie swoje centra inżynieryjne w różnych częściach świata – czy rekrutacja nowych pracowników i spełnienie ich wymagań płacowych w innych krajach jest tak samo dużym wyzwaniem jak w Polsce?

Postępująca w ostatnim czasie i dużym tempie cyfryzacja w większości branż sprawiła, iż zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników – zarówno wyższego szczebla, jak i programistów, jest ogromne. Jednak z ostatnim czasie zauważamy, iż globalne widełki wynagrodzeń w branży IT zaczynają się wyrównywać, co oznacza, że praca w danej lokalizacji będzie miała, w kontekście oczekiwań płacowych, mniejsze znaczenie.

Czy rozpoczęliście już proces rekrutacji do polskiego centrum inżynieryjnego Evolution?

Tak, rekrutację prowadzimy od początku listopada ubiegłego roku. Większość całego procesu odbywa się online. Zespół warszawski liczy już obecnie 21 pracowników, kilkunastu dołączy do niego w najbliższych tygodniach. Na nowe ogłoszenia wciąż spływają aplikacje, więc mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach nasze szeregi zasilą kolejne talenty.

W jakim modelu będą pracować nowi pracownicy?

W zależności od poziomu doświadczenia naszych pracowników czy specyfiki projekty, oferujemy zarówno pracę w modelu hybrydowym, jak i w pełni zdalnym.

Czy juniorzy również mogą liczyć na zatrudnienie w Evolution Centre? Czy będziecie prowadzić jakieś kursy przygotowawcze?

Współpraca z polskimi uczelniami była dla nas dotychczas bardzo udana i uważamy, że ich absolwenci są nie tylko dobrze wykwalifikowani, ale też zmotywowani do zdobywania zawodowych doświadczeń.

Regularnie organizujemy bootcampy dla tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę na temat technologii w których pracujemy, czyli Typescript i Scala, i podczas których mogą liczyć na mentoring ze strony doświadczonych inżynierów. Co więcej, najlepsi ich uczestnicy mają szansę na zatrudnienie w firmie po ich ukończeniu.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnego otwarcia centrum?

Obecnie nasze biuro jest w trakcie remontu i planujemy jego otwarcie około lata tego roku.

Artykuł ukazał się na łamach Magazynu ITwiz nr. 2/2022. Zamów poniżej:

Magazyn ITwiz 2/2022

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *