ProgramowanieRynek
Zakończył się Globalny Hackathon ING
Jego polską część zorganizowały wspólnie ING Bank Śląski oraz ING Hubs Poland. W imprezie wzięły udział drużyny z całego świata, które kodowały przez 24 godziny. Do finału hackathonu zakwalifikował się zespół z Polski.
Globalny Hackathon ING zorganizowano w imię idei #ActAsOne, aby wspólnie stawiać czoła wyzwaniom, znajdować lepsze rozwiązania, szybko wprowadzać innowacje i pisać coraz lepsze kody. #ActAsOne oznacza zaufanie, przyjaźń, współpracę, zmianę i inspirację dla współpracowników, którym na sercu leży klient.
“W ING ciągle stawiamy sobie nowe wyzwania i szukamy sposobów na udoskonalanie naszych procesów. Takie inicjatywy jak hackathon są nam niezwykle potrzebne. Możemy dzięki nim eksperymentować, tworzyć nowe rozwiązania, wymieniać się wiedzą i inspirować. Cieszę się, że polska drużyna trafiła do finału. Serdecznie im gratuluję. To potwierdza, że mamy potencjał i świetnych inżynierów” – powiedział Sławomir Soszyński, CIO, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.
Polska reprezentacja liczyła aż 312 uczestników. Całe wydarzenie było streamowane pomiędzy lokalizacjami z różnych krajów.
Zespoły pracowały nad rozwiązaniem zadań w następujących obszarach:
- Przejście do chmury publicznej.
- Przejście do ICHP (ING Container Hosting Platform).
- Poprawa bezpieczeństwa ING.
- Ograniczenie ręcznej pracy operacyjnej.
- Zadanie powiązane z celami zrównoważonego rozwoju.
- Temat dowolny do wyboru drużyny (nowe technologie, sztuczna inteligencja, robotyka).
Do finału z każdej kategorii przeszły 3 drużyny, które prezentowały swoje pomysły przed międzynarodowym jury.
“Gratuluję wszystkim uczestnikom. To była świetna impreza z mocnym polskim akcentem. Liczę, że zwycięskie rozwiązania wdrożymy z sukcesem, a w przyszłym roku zobaczymy się w jeszcze liczniejszym gronie” – podsumował Przemysław Wolek, członek zarządu i dyrektor pionu bezpieczeństwa cybernetycznego w ING Hubs Poland,