ProgramowanieRynek

Zakończył się Globalny Hackathon ING

Jego polską część zorganizowały wspólnie ING Bank Śląski oraz ING Hubs Poland. W imprezie wzięły udział drużyny z całego świata, które kodowały przez 24 godziny. Do finału hackathonu zakwalifikował się zespół z Polski.

Zakończył się Globalny Hackathon ING
Zdjęcie: Adam Jadczak

Globalny Hackathon ING zorganizowano w imię idei #ActAsOne, aby wspólnie stawiać czoła wyzwaniom, znajdować lepsze rozwiązania, szybko wprowadzać innowacje i pisać coraz lepsze kody. #ActAsOne oznacza zaufanie, przyjaźń, współpracę, zmianę i inspirację dla współpracowników, którym na sercu leży klient.

“W ING ciągle stawiamy sobie nowe wyzwania i szukamy sposobów na udoskonalanie naszych procesów. Takie inicjatywy jak hackathon są nam niezwykle potrzebne. Możemy dzięki nim eksperymentować, tworzyć nowe rozwiązania, wymieniać się wiedzą i inspirować. Cieszę się, że polska drużyna trafiła do finału. Serdecznie im gratuluję. To potwierdza, że mamy potencjał i świetnych inżynierów” – powiedział Sławomir Soszyński, CIO, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Polska reprezentacja liczyła aż 312 uczestników. Całe wydarzenie było streamowane pomiędzy lokalizacjami z różnych krajów.

Zespoły pracowały nad rozwiązaniem zadań w następujących obszarach:

  • Przejście do chmury publicznej.
  • Przejście do ICHP (ING Container Hosting Platform).
  • Poprawa bezpieczeństwa ING.
  • Ograniczenie ręcznej pracy operacyjnej.
  • Zadanie powiązane z celami zrównoważonego rozwoju.
  • Temat dowolny do wyboru drużyny (nowe technologie, sztuczna inteligencja, robotyka).

Do finału z każdej kategorii przeszły 3 drużyny, które prezentowały swoje pomysły przed międzynarodowym jury.

“Gratuluję wszystkim uczestnikom. To była świetna impreza z mocnym polskim akcentem. Liczę, że zwycięskie rozwiązania wdrożymy z sukcesem, a w przyszłym roku zobaczymy się w jeszcze liczniejszym gronie” – podsumował Przemysław Wolek, członek zarządu i dyrektor pionu bezpieczeństwa cybernetycznego w ING Hubs Poland,

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *