BiznesSztuczna inteligencjaRynekPolecane tematy

25 najciekawszych narzędzi Generative AI

ChatGPT firmy OpenAI jest jednym z najbardziej popularnych i łatwych w użyciu narzędzi Generative AI dostępnych w internecie, ale nie jedynym. Rozwiązania wykorzystujące tę technologię generują nie tylko tekstowe odpowiedzi na różne pytania, ale także realistyczne obrazy, filmy, muzykę czy inne formy kreatywnych treści. Przygotowaliśmy zatem subiektywny przegląd najciekawszych narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji, które wspierają pracę, zwiększają produktywność, pobudzają kreatywność i pozwalają odkrywać nowe pomysły.

25 najciekawszych narzędzi Generative AI

Przypomnijmy, że generatywna sztuczna inteligencja, opierając się na fundamencie uczenia maszynowego, wykorzystuje algorytmy i duże modele językowe do generowania treści lub wykonywania podstawowych zadań w oparciu o wprowadzone kryteria. Odpowiedzi te mogą obejmować podsumowywanie lub tworzenie krótkich i długich tekstów, edycję lub projektowanie obrazów, wideo, transkrypcję audio, sprawdzanie linii kodu i wiele innych. Dzięki narzędziom Generative AI specjaliści z różnych dziedzin mogą przede wszystkim zwiększać swoją produktywność i kreatywność.

Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najciekawszych narzędzi Generative AI:

  • aiXcoder

Narzędzie zaprojektowane do rozwiązywania wszelkiego rodzaju zadań związanych z kodowaniem. Automatycznie uzupełniania i sugeruje odpowiednie fragmenty kodu, zapewnia rekomendacje w czasie rzeczywistym, oceniając kontekst i składnię żądań oraz integruje się z innymi popularnymi edytorami kodu w celu zwiększenia funkcjonalności. aiXcoder obsługuje kilka popularnych języków programowania (Java, Python, C#, C/C++, JavaScript, TypeScript i Go). Posiada też liczne środki ochrony prywatności i danych. Darmowa wersja narzędzia jest dość ograniczona.

  • AskCodi

Rozwiązanie to oferuje pakiet trzech produktów: Codi Projects, Codi Chat i Codi Workbook, źródło informacji o kodowaniu. Korzystając z AskCodi, programiści mogą stosować pisemne zapytania w wielu językach – w tym w języku polskim – do generowania odpowiedzi w kodzie, w wielu językach programowania: np. VB Script, Pythonie, Javie, C, HTML i innych. Rozwiązanie to obsługuje ponad 50 języków i frameworków. Narzędzie jest bezpłatne.

  • BlueWillow

Tworzy cztery obrazy na każdy wprowadzony opis tekstowy. Umożliwia generowanie grafik w różnych stylach artystycznych, fotorealistycznych obrazów, tworzenie logo marki czy zasobów marketingowych. Jednak warunkiem korzystania z BlueWillow jest posiadanie konta na Discord. Podstawowa wersja tego oprogramowania jest bezpłatna.

  • Bria

Wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia dostosowanych i etycznych treści wizualnych. Narzędzie to przeznaczone jest dla profesjonalnych zespołów, przedsiębiorstw, artystów i programistów, którzy potrzebują angażujących wizualnie tekstów marketingowych, zasobów mediów społecznościowych, treści reklamowych lub innych kreatywnych projektów. Bria posiada generator tła i obiektów umożliwiający dostosowanie treści do najdrobniejszych szczegółów, a także umożliwia dostosowanie wyglądu, wyrazu twarzy u osób występujących w treściach. Bezpłatny jedynie okres próbny.

  • Chatfuel

Dzięki temu rozwiązania bez dużej wiedzy z zakresu kodowania można zbudować kompetentne boty, które nawiązują kontakt z klientami, korzystając z odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję i języka naturalnego. Narzędzie to działa na najpopularniejszych platformach do przesyłania wiadomości, takich jak Messenger, Instagram czy Telegram, ale także na danej internetowej stronie firmowej. Chatfuel AI stworzono przy użyciu technologii GPT-4 OpenAI. Rozwiązanie to jest płatne.

  • ChatGPT – GPT-4

Najnowszy model firmy OpenAI jest bardziej pomysłowy, dokładny i prawdopodobnie bezpieczniejszy niż jego poprzednicy. Obsługuje ponad 50 języków, a jego rozbudowana baza wiedzy obejmuje wiele branż i tematów. Posiada również możliwości multimodalne, a więc jest w stanie przetwarzać obrazy, pliki PDF, CSV itp. Dzięki wprowadzeniu interpretera kodu, GPT-4 może teraz uruchamiać własny kod, aby uniknąć tzw. halucynacji i zapewnić dokładne odpowiedzi. Interfejs tego narzędzia jest prosty, ale “pod powierzchnią” wiele się dzieje, dzięki czemu jest to tak wszechstronne i użyteczne narzędzie. Dostęp do narzędzia jest bezpłatny.

  • DALL-E 2

Opracowane przez OpenAI narzędzie umożliwiające tworzenie realistycznych i kreatywnych obrazów na podstawie podpowiedzi tekstowych. DALL-E pozwala na obsługę dużej liczby obrazów w różnych formatach multimedialnych, w tym w stylach sztuki realistycznej, obrazach olejnych czy ilustracjach. Teoretycznie rozwiązanie jest darmowe, ale działa w oparciu o model wyceny kredytu.

  • DeepBrain AI

Narzędzie to specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do generowania wideo i pozwala dostosować realistyczne awatary. Umożliwia zamianę tekstu na mowę, konwersję skryptów na lektora i automatyczne napisy. Posiada intuicyjny interfejs i kilka szablonów wideo, które zapewniają wygodę korzystania z aplikacji typu plug-and-play. Obsługuje ponad 80 języków i 100 awatarów AI. Narzędzie jest płatne.

  • Figstack

Zestaw narzędzi sztucznej inteligencji, które pomagają programistom lepiej rozumieć i dokumentować kod. Figstack ułatwia kodowania dzięki interpreterowi języka naturalnego, który może zrozumieć kod w prawie każdym języku programowania. Może również generować dokumentację i odpowiadać na pytania związane z kodem. Bezpłatna wersja próbna.

  • Fireflies

Oparty na AI asystent spotkań umożliwiający robienie notatek i transkrypcję głosów w czasie rzeczywistym. Ponadto narzędzie to pozwala na poprawianie, komentowanie, dodawanie adnotacji czy formatowanie transkrypcji. Fireflies daje również możliwość integracji z innymi platformami do spotkań, taki jak: Google Meet, Zoom, Microsoft Teams czy Skype. Podstawowy abonament jest bezpłatny.

  • Fliki

Narzędzie to konwertuje tekst na pliki audio i wideo, aby uprościć tworzenie filmów, podcastów i audiobooków. Może również tworzyć narrację na podstawie artykułów na blogu, skryptów lub dowolnego innego tekstu i oferuje ponad 1000 głosów w 75 językach, a także dostęp do obszernej biblioteka obrazów i filmów. Rozwiązanie to jest przyjazne dla użytkownika i nie wymaga posiadania dużych umiejętności technicznych. Bezpłatna jest tylko wersja podstawowa (tylko dźwięk).

  • GitHub Copilot

Narzędzie AI wspierające programistów, do uzupełniania kodu AI, które analizuje go i zapewnia natychmiastową informację zwrotną oraz przedstawia odpowiednie sugestie dotyczące kodu. Rozwiązanie to zasila OpenAI Codex, obsługujący wiele języków programowania (m.in. Python, JavaScript, Go czy C++). Możliwość integracji z narzędziami takimi jak Visual Studio Code, JetBrains IDE i Neovim. Narzędzie płatne.

  • GrammarlyGo

To narzędzie do tworzenia treści, konspektów, redagowania, a także do burzy mózgów – bowiem to co jest wyjątkowe w tym rozwiązaniu to wbudowana funkcja sugestii do dalszej modyfikacji pracy. Co ciekawe, GrammarlyGo ma również wbudowany wykrywacz plagiatu, zapewniający oryginalność generowanych treści. Rozwiązanie to może być używane z innymi narzędziami do pracy, w tym Microsoft Word i innymi aplikacjami opartymi na przeglądarce, takimi jak np. Google Docs, ClickUp Docs czy LinkedIn. Podstawowa wersja GrammarlyGo jest bezpłatna.

  • Jasper

To rozwiązanie specjalizuje się w tworzeniu długich treści, takich jak artykuły na blogi, skrypty, konspekty i inne. Szybko tworzy spójne i angażujące odpowiedzi, ma łatwy w obsłudze interfejs, a także funkcję czatu umożliwiającą szybkie, głosowe generowanie pomysłów. Bezpłatna wersja narzędzia jest bardzo ograniczona.

  • Lumen5

Narzędzie do tworzenia filmów, idealne dla zespołów, które nie mają zaawansowanych umiejętności w zakresie produkcji wideo, ale muszą dopracować treść przed publikacją. Rozwiązanie posiada wiele konfigurowalnych szablonów wideo oraz prosty interfejs typu „przeciągnij i upuść”. Do tego natywna biblioteka multimediów ze zdjęciami, muzyką i klipami na otwartych licencjach, dzięki którym można ulepszyć swoje wideo. Darmowa wersja jest bardzo uboga, za więcej funkcjonalności trzeba zapłacić.

  • Midjourney

Kolejne narzędzie do generowania obrazów, które tworzy obrazy zgodnie z instrukcjami użytkownika – przekształca podpowiedzi tekstowe w grafikę. Można je wykorzystywać praktycznie do wszystkiego, od szczegółowych projektów stron internetowych, po kampanie w mediach społecznościowych. Narzędzie ma łatwy w obsłudze interfejs. Warto też dodać, że za Midjourney stoi silna społeczność, ponieważ narzędzie istnieje w ramach Discorda. Darmowy jedynie okres próbny.

  • Notion

Narzędzie to pomaga stworzyć własną, spersonalizowaną przestrzeń roboczą, organizując zawartość w strony, foldery i bazy danych. Pozwala dodawać teksty, obrazy, pliki, listy kontrolne, kalendarze i nie tylko. Dostosowuje się do wielu stylów pracy i przypadków użycia, usprawniając zarządzanie, koordynację projektów, produktywność i pozwalając użytkownikom na wyrażania własnej kreatywności. Podstawowa wersja jest bezpłatna.

  • Runway

Rozwiązanie przeznaczone do generowania filmów, obrazów oraz animacji 3D. Umożliwia zamianę tekstu na wideo oraz wideo na wideo w celu tworzenia lub ulepszania różnych typów multimediów. Pozwala również na wytrenowanie własnego modelu AI tak, aby pasował on do stylu danej marki. Podstawowy wersja jest bezpłatna.

  • Scribe

Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, upraszczające dokumentowanie każdego zadania. Automatycznie generuje standardowe procedury operacyjne (SOP), podręczniki szkoleniowe czy przegląd procesów dla każdego procesu biznesowego. Umożliwia także łatwe dzielenie się wiedzą specjalistyczną, zapewniając przechwytywanie cennych spostrzeżeń i procedur oraz łatwy dostęp do nich dla innych. Podstawowa wersja jest bezpłatna.

  • SecondBrain

Narzędzie znane wcześniej jako MagicChat, pomaga w budowaniu botów typu ChatGPT, mających wspierać firmy w zakresie sprzedaży i obsługi klienta. Otóż korzystając z różnych treści, stron internetowych, plików i dokumentów, umożliwia ono przeszkolenie takiego bota w zakresie zapewnienia wsparcia klientów firmy w czasie rzeczywistym, m.in. pozwalając na szybkie i dokładne odpowiadanie na ich bezpośrednie pytania. Darmowo można stworzyć jednego chatbota, tworzenie kolejnych jest już płatne.

  • Second Nature AI

To rozwiązanie SaaS oferujące oprogramowanie do szkoleń sprzedażowych, wykorzystujące konwersacyjną sztuczną inteligencję w celu naśladowania wzorców mowy realnych klientów. Zapewnia ono symulacje sprzedaży w języku naturalnym, dzięki czemu przedstawiciele handlowi mogą podnosić swoje umiejętności i prowadzić lepsze rozmowy z klientami. Narzędzie płatne.

  • SpellBox

Odciąża programistów w tworzenie kodu, rozwiązywaniu problemów z nim i debugowaniu. Narzędzie to umożliwia głębokie zrozumienie kodu, integrację z najlepszymi edytorami kodowania czy generowanie kodu na podstawie podpowiedzi konwersacyjnych. Płatna licencja.

  • Spinach

Narzędzie do spotkań działające w oparciu o technologię GPT-4, które integruje się z wieloma innymi narzędziami pracy, aby zapewnić bardziej wydajne procesy. Pomaga w planowaniu spotkań i tzw. sprintów. Obsługuje wszystkie pisemne aktualizacje i najważniejsze informacje poczynione podczas dowolnego spotkania, w tym protokoły, notatki, elementy działań czy kluczowe decyzje. Narzędzie darmowe, płatna jest wersja profesjonalna.

  • Wordtune

Prosty asystent do tworzenia treści, który integruje się z popularnymi narzędziami do pracy, takimi jak Microsoft Word, iOS i Google Chrome, zapewniając szybką edycję i pisanie. Narzędzie to umożliwia także łatwe przekształcania treści wideo w pisemne blogi za pomocą funkcji podsumowania YouTube. Darmowa wersja ograniczona jest do 10 interakcji dziennie.

  • Writesonic

Specjalizuje się w tworzeniu blogów, reklam, e-maili i stron internetowych zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwania. Umożliwia integrację z Twitterem i LinkedIn. Wśród zaawansowanych funkcji ma polecenia głosowe i wykrywanie plagiatu. Narzędzie to działa w oparciu o model GPT-4 OpenAI i oferuje chatbota o nazwie Chatsonic, który ma wypełniać luki pozostawione przez ChatGPT. Bezpłatna wersja próbna Writesonic ograniczona jest do jednego użytkownika i 10 tys. słów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “25 najciekawszych narzędzi Generative AI”