CyberbezpieczeństwoPracaRynek

Axence uruchamia platformę rozwoju kompetencji pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa

Oferowana w modelu usługowym platforma Axence SecureTeam obejmuje m.in. moduły szkoleniowe dostosowane merytorycznie pod kątem polskich realiów, testy, a także mechanizmy analityczne wskazujące osoby i zespoły w organizacji, które są najbardziej podatne na ataki. Nowe rozwiązanie, jako platforma typu “security awareness” ma stanowić rozszerzenie klasycznego podejścia do szkoleń i rozwoju kompetencji m.in. o mechanizmy kształtowania wśród pracowników pozytywnych nawyków wspierających cyberbezpieczeństwo organizacji, a także budowania świadomości w zakresie potencjalnych ryzyk i zagrożeń.

Axence uruchamia platformę rozwoju kompetencji pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa

Przedstawiciele krakowskiej firmy Axence podkreślają, że platforma SecureTeam stanowi odpowiedź na dzisiejsze wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa – w wymiarze typowo ludzkim. Jest to o tyle istotne, że wykorzystywanie socjotechniki pozwala cyberprzestępcom omijać nawet najbardziej zaawansowanie systemy bezpieczeństwa IT. Edukacja w zakresie bezpiecznej pracy w Internecie staje się niezbędnym elementem architektury bezpieczeństwa. Konieczność uświadamiania pracowników i nauki cyberbezpieczeństwa wprowadzają liczne normy tj. ISO27001 czy regulacje sektorowe jak Krajowe Ramy Interoperacyjności czy Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Platforma Axence SecureTeam uzupełnia ofertę rozwiązań i usług Axence wspierających obszar bezpieczeństwa oraz zarządzania zasobami IT. “Aby zapewnić najwyższy poziom ochrony wiedzę muszą posiadać nie tylko specjaliści IT i bezpieczeństwa. W cyfrowym świecie każdy pracownik powinienem mieć przeszkolenie z zasad cyfrowego bezpieczeństwa. Odpowiadając na te potrzeby uruchamiamy nowy projekt – platformę security awareness. Dostarczając wiedzę i umiejętności dla użytkowników w przystępnej formie będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności IT” – podkreśla Robert Posłajko, dyrektor marketingu i rozwoju w firmie Axence. Według niego, w odróżnieniu od standardowych szkoleń, tzw. platformy security awareness oferują działom IT i bezpieczeństwa znacznie szerszy wachlarz możliwości i narzędzi dla edukacji pracowników.

I tak, w ramach platformy Axence SecureTeam dostępnych jest m.in.: 65 lekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa dostosowanych do polskich warunków, 17 testów weryfikujących wiedzę, aktualne informacje o najnowszych zagrożeniach i sposobach ataków, a także statystyki i raporty wskazujące osoby oraz zespoły najbardziej podatne na ataki. Rozwijane przez Axence rozwiązanie zapewnia m.in. możliwość dostosowywania tempa nauki do potrzeb organizacji. Wspiera też m.in. wysyłkę monitów, przypominających pracownikom o konieczności realizacji programu szkoleniowego. “Axence SecureTeam pozwala pracownikom nabywać niezbędne umiejętności do bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Kształcenie przez profesjonalną platformę jest dużo bardziej efektywne niż zwykłe szkolenia lub webinaria. Nasza platforma pozwala na regularną, konsekwentną naukę – bez problemów związanych z absencją w dniu szkolenia lub niedostateczną koncentracją. Menedżerowie zyskują natomiast możliwość łatwej oceny zaangażowania i poziomu świadomości w organizacji. Z kolei działy IT mogą łatwo zidentyfikować luki w wiedzy i złe nawyki, a w następstwie szybko wdrożyć procedury naprawcze” – mówi Robert Posłajko.

Wedle zapewnień, cykl edukacyjny realizowany za pośrednictwem platformy Axence SecureTeam jest realizowany w sposób umożliwiający zaangażowanie użytkowników, a także pozyskiwanie jak największej ilości umiejętności praktycznych. Przedstawiciele firmy Axence podkreślają m.in., że opracowane materiały szkoleniowe są dostosowane do polskich realiów, opowiadają o zagrożeniach obserwowanych na lokalnym rynku oraz dobrych praktykach w ciekawy sposób, zaś każdą lekcje kończy praktyczne zadanie.

Platforma Axence SecureTeam jest dostarczana w modelu usługowym SaaS i wykorzystuje rozwiązania chmurowe Microsoft Azure. Z oficjalnych informacji wynika, że oferowane usługi są wysoce skalowalne i pozwalają na dopasowanie zakresu funkcjonalnego platformy Axence SecureTeam do potrzeb i wielkości organizacji. Dostępna jest także wersja demonstracyjna, która umożliwia 30-dniowy dostęp do 5 lekcji dla administratora i 3 dodatkowych użytkowników.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *