CyberbezpieczeństwoRynek

Cisco SecureX, czyli jak uprościć zapewnienie bezpieczeństwa w dynamicznych środowiskach IT

Podczas konferencji Cisco Live Digital, Cisco ogłosiło udostępnienie – od 30 czerwca na całym świecie – platformy Cisco SecureX. To oparte na chmurze, wszechstronne rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, dołączane do wszystkich produktów Cisco Security. Narzędzie Cisco wprowadzane jest na rynek w czasie, gdy organizacje starają się stawić czoła wyzwaniom biznesowym i związanym z bezpieczeństwem o niespotykanej jak dotąd skali, które są efektem wzrostu tempa cyfrowej transformacji oraz liczby osób pracujących zdalnie.

Cisco SecureX, czyli jak uprościć zapewnienie bezpieczeństwa w dynamicznych środowiskach IT

Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji to złożone zadanie – wskazują przedstawiciele Cisco – wymaga nadążania za nowymi procesami biznesowymi, monitorowania pojawiających się zagrożeń i zarządzania dostawcami na dynamicznie rozwijającym się rynku. Potwierdzają to także informacje przekazane przez członków kierownictwa najwyższego szczebla. Zgodnie z wynikami opublikowanej niedawno globalnej ankiety „CIO Perspectives 2020”, zrealizowanej na zlecenie Cisco wśród 1300 CIO z całego świata, dwa najważniejsze wyzwania, przed którymi stają liderzy organizacji to bezpieczeństwo oraz złożoność. Ponad dwie trzecie CIO uważa, że ich zasoby są nadmiernie obciążane. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem w zakresie bezpieczeństwa jest konsolidacja dostawców. W raporcie Cisco „2020 CISO Benchmark Report” wykazano, że w wypadku cyberataku skierowanego na firmy korzystające z usług większej liczby dostawców zabezpieczeń, przestój był dłuższy, a koszty wyższe. Uzyskiwano również nieuprawniony dostęp do większej ilości danych.

Funkcjonalności, uproszczenia i ulepszenia

Jak podkreślają specjaliści reprezentujący producenta, Cisco SecureX łączy szeroką gamę zintegrowanych produktów marki z dziedziny bezpieczeństwa, z całą infrastrukturą bezpieczeństwa klienta, zapewniając w ten sposób spójne i uproszczone funkcjonowanie. Wskazują także na trzy główne funkcjonalności rozwiązania:

  • Ujednolicenie widoczności – SecureX zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury oraz aplikacji.
  • Automatyzacja umożliwiająca zwiększenie wydajności operacyjnej – użytkownicy mogą automatyzować przepływy pracy pomiędzy produktami Cisco Security oraz rozwiązaniami dostawców zewnętrznych, a także poszukiwać zagrożeń w oparciu o dane z Cisco Talos i z innych źródeł.
  • Większe bezpieczeństwo – mechanizmy reagowania na zagrożenia umożliwiają szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury oraz produktów innych dostawców, zapewniają przedstawiciele Cisco.

„Przy pomocy SecureX chcieliśmy zmienić doświadczenie naszych klientów związane z bezpieczeństwem, upraszczając i automatyzując te procesy. W tej nowej i dynamicznej rzeczywistości użytkownicy potrzebują platformy bezpieczeństwa, która będzie chronić pracowników niezależnie od miejsca, w którym pracują i pozwoli sprostać kolejnym wyzwaniom – obecnie i w przyszłości” – powiedział Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z Cisco Security Business Group.

Poza uproszczeniami wynikającymi z wykorzystania SecureX, Cisco Security wprowadza także pewne ulepszenia i integracje, mające na celu zwiększenie zabezpieczenia pracowników, informują przedstawiciele producenta. Są to, między innymi:

  • Lepsza, ujednolicona ochrona użytkowników i urządzeń dzięki integracji zabezpieczeń punktów końcowych i zastosowaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego.
  • Bezpieczniejsze korzystanie z poczty e-mail w chmurze przez pracowników. Cloud Mailbox Defense dla Office365 zapewnia pełną widoczność wiadomości e-mail wraz z ich kontekstem, dzięki czemu – jak przekonują specjaliści Cisco – wzmacnia ochronę przed wyrafinowanymi atakami na pocztę elektroniczną, takimi jak phishing, ransomware, spoofing i spam.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *