BiznesPREZENTACJA PARTNERA

Jak skutecznie wykorzystać możliwości chmury? Eksperci Devoteam i Google Cloud radzą

Promocja

Jeszcze kilka lat temu rzędy szumiących serwerów, zajmujących dziesiątki metrów kwadratowych piwnic i pilnie strzeżonych pomieszczeń, były dumą niejednego dyrektora IT. Zawodność, rosnące koszty stałe, brak elastyczności i skalowalności były oczywistymi problemami, ale hasło “przejście do chmury” wywoływało ciarki na plecach kadry zarządzającej wielu organizacji. Całe szczęście te czasy bezpowrotnie minęły. Chmura stała się naturalnym, a na dodatek opłacalnym wyborem dla korporacji, sektora publicznego, o dynamicznie rozwijającym się sektorze MŚP nie wspominając.

Jak skutecznie wykorzystać możliwości chmury? Eksperci Devoteam i Google Cloud radzą

Specjaliści z Devoteam i Google Cloud przygotowali dwa webinary, aby ułatwić firmom migracje i funkcjonowanie w chmurze. Spotkania pomogą Ci przeprowadzić skuteczną transformację cyfrową i nauczysz się czerpać z niej maksymalne korzyści dla swojej firmy. Na webinary można się zarejestrować TUTAJ.

Skoro nawet na dość tradycyjnym polskim rynku chmura stała się codziennością, to dlaczego wciąż tyle migracji nie kończy się pełnym sukcesem i dlaczego niektórzy nie czują, że wszystkie ich oczekiwania zostały spełnione? 9 listopada, podczas webinaru “Sekrety udanej migracji, czyli jak przenieść firmę do chmury” eksperci Devoteam i Google Cloud wytłumaczą na co zwracać uwagę przy migracji danych i infrastruktury do chmury.

“Istnieje szereg czynników, które wpływają na sukces adopcji chmury w działalności biznesowej, tj.: pomysł, organizacja pracy, kompetencje zespołu czy wybór partnera technologicznego. Wszystkie z nich są równie ważne. Pamiętajmy, że chmura ma bardzo niską barierę wejścia, a zarazem jest prosta i szybka w adopcji” – zwraca uwagę Marcin Smelkowski, Presales Lead w Devoteam.

Zespoły IT lub partnerzy, którzy choć znają technologię, o metodologii i procesie mają już mniejsze pojęcie, dlatego wciąż popełniają błędy, często bardzo kosztowne. Brak doświadczenia jest kluczowy i nawet najlepsze intencje czasami nie uchronią nas od błędów. Wykorzystaj wiedzę naszych ekspertów, by płynnie przejść do chmury.

Devoteam, europejski lider technologii chmurowych, jest doświadczonym partnerem Google Cloud i przez ostatnią dekadę przeprowadził setki migracji do chmury. Wśród zadowolonych klientów znajdują się firmy takie jak: Auchan, Sephora, TZMO, Budmat czy Travelist. Eksperci Devoteam poprowadzili transformację chmurową w organizacjach każdego rodzaju, wielkości i o najbardziej restrykcyjnych wymaganiach dot. bezpieczeństwa.

Zdobyte doświadczenie i efekty wdrożeń, oraz satysfakcja klientów docenione zostały także przez Google, który już dwukrotnie (w 2020 i 2021) wybrał Devoteam jako partnera roku w Europie (EMEA Reseller Partner of the Year). Blisko 400 ekspertów Devoteam jest na bieżąco certyfikowanych przez Google Cloud. Trudno o lepszy zespół doradców przy migracji do chmury.

Wypracowana metodologia, sprawdzone procesy i podejście analityczne sprawiają, że migracja staje się przedsięwzięciem uporządkowanym, przewidywalnym i skoncentrowanym na wymiernych korzyściach. Devoteam rozumie specjalne wymagania technologiczne i prawne swoich klientów, dlatego potrafi doradzić które elementy infrastruktury, i w jaki sposób, przenieść do chmury, a które powinny zostać na lokalnych serwerach.

“Nie bójmy się zmiany, przekujmy ją w sukces. Zacznijmy w małej skali, a z czasem w naturalny sposób rozszerzmy zmiany na kolejne obszary biznesowe naszych organizacji w Google Cloud Platform” – sugeruje Marcin Smelkowski.

Udana migracja to pierwszy krok. Jak najlepiej ją wykorzystać i od razu zaobserwować efekty?

Wiele organizacji wciąż traktuje przejście do chmury jako cel sam w sobie. Tymczasem jest to jedynie pierwszy krok do całkowicie nowego sposobu zarządzania działaniami i podejmowania decyzji. Nie bez powodu chmurę tradycyjnie nazywa się “chmurą obliczeniową”.

Podczas webinaru “Jak podejmować decyzje korzystne dla firmy na podstawie analizy danych?”, który odbędzie się 4 listopada, zostaną przedstawione przykłady współpracy partnera Google Cloud, Devoteam z liderami na rynku, którzy postawili na cyfrową transformację. To historie sukcesów polskich firm, które dzięki odpowiedniemu wsparciu wykorzystują dane i płynące z nich wnioski w rozwoju biznesu oraz wprowadzaniu innowacji.

Specjalnym gościem będzie Agora, a przykład historii migracji lidera na rynku mediowym, pozwoli na lepsze zrozumienie przewagi, jaką daje transformacja i rozwój oparty na danych. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki, narzędzia wizualizacji danych, oraz pojęcie demokratyzacji danych i korzyści jakie z tego płyną.

Nacisk na gromadzenie danych, ich porządkowanie i analizowanie, by dostarczyć kluczowych informacji do podejmowania decyzji strategicznych napędzają rozwój i optymalizują działania. To jedna z najważniejszych korzyści migracji. Stworzenie organizacji, której działania są oparte na danych to klucz do sukcesu w kwestii zwiększania obrotów, optymalizowania kosztów, łańcucha dostaw czy doświadczeń klientów.

Nie zmarnuj pracy włożonej w migrację do chmury, ciesz się z możliwości, które daje efektywne wykorzystanie danych. Spraw, żeby informacje, które uzyskujesz z analiz były użyteczne. Dzięki narzędziom chmurowym wyłapywane są zależności, trendy, proponowane mogą być sposoby dostosowania działań, korekty w procesach, bądź całkowicie nowe działania.

Zarejestruj się na webinary przygotowane przez Devoteam i Google Cloud już teraz i dowiedz się od ekspertów na co zwrócić uwagę przy tworzeniu odpowiedniej infrastruktury i procesów analiz danych. Zarejestrować możesz się TUTAJ.

O Devoteam
Od 25 lat w Europie, a od ponad 5 lat w Polsce eksperci Devoteam wdrażają najnowsze technologie w organizacjach szukających dróg do szybszego rozwoju i wyprzedzenia konkurencji. Jako Premier Partner Google Cloud Devoteam jest autorem setek udanych migracji do chmury, a także przeniesienia ponad miliona użytkowników do Google Workspace. Zapraszamy do udziału w opisanych wydarzeniach Devoteam oraz do kontaktu z ekspertami firmy.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *