Cloud computingInfrastrukturaRynek

Nowa generacja platformy HPE Aruba Networking Central – połącznie AI i agile NaaS

Hewlett Packard Enterprise wprowadza nowe rozwiązania mające na celu uproszczenie zarządzania siecią i poprawę sprawności operacyjnej. Ma w tym pomóc nowa generacja chmurowego rozwiązania do zarządzania siecią z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – HPE Aruba Networking Central. HPE Aruba Networking udostępnia również funkcje z obszaru network-as-a-service (NaaS), które mogą być uruchamiane i zarządzane przez klientów oraz partnerów za pośrednictwem platformy HPE GreenLake na zasadzie miesięcznego abonamentu.

Nowa generacja platformy HPE Aruba Networking Central – połącznie AI i agile NaaS

Wiele firm mierzy się z wyzwaniem okrojonych zespołów IT i nadmiaru zadań, co wpływa na jakość zarządzania produktami sieciowymi pochodzącymi od różnych dostawców. Organizacje te wesprzeć może chmurowa platforma do zarządzania siecią HPE Aruba Networking Central, które uproszcza działania związane z usługami sieciowymi oraz zwiększa wydajność dzięki sztucznej inteligencji wykorzystanej w procesach IT (AIOps) – zapewniają przedstawiciele HPE. I dodają, że automatycznie przekłada się to na zredukowanie liczby zadań wykonywanych manualnie, dzięki czemu zespoły odpowiadające za sieć mogą skupić się na strategicznych i bardziej złożonych projektach.

HPE Aruba Networking prezentuje ponadto model agile NaaS, który ułatwia partnerom sprzedaż, a użytkownikom końcowym – korzystanie z sieci na żądanie (on-demand networking). Nowe funkcje HPE GreenLake for Networking umożliwiają partnerom tworzenie pakietów usług potrzebnych do jej projektowania i wdrażania, na bazie miesięcznego abonamentu w formule NaaS, wskazują specjaliści HPE.

„Ewolucja naszych rozwiązań AIOps w HPE Aruba Networking Central, wraz z wykorzystaniem agile NaaS, stanowi kolejny krok w kierunku bardziej efektywnego zarządzania złożonością operacyjną, a jednocześnie odpowiada na wyzwania coraz większych obciążeń na brzegu sieci i w chmurze. W efekcie otrzymujemy bezproblemowe, hybrydowe środowisko pracy” – skomentował Phil Mottram, wiceprezes i dyrektor generalny HPE Aruba Networking.

Szeroki zakres zastosowań

Nowa generacja HPE Aruba Networking Central ma szeroki zakres zastosowań, takich jak automatyzacja procesów w fabrykach, spersonalizowane doświadczenia klienta, ograniczenie śladu węglowego czy omnichannelowe funkcjonowanie w handlu detalicznym, umożliwiające zakupy w sklepie stacjonarnym poprzez urządzenia mobilne i online. System zaprojektowano na nowo, co oznacza, że wyprzedza starsze narzędzia do zarządzania siecią dzięki nowym funkcjonalnościom jak, m.in.:

  • uproszczony, bardziej intuicyjny interfejs, który jest łatwy w obsłudze dla użytkowników o różnych poziomach zaawansowania;
  • pierwsza w branży funkcja „time travel”, pozwalająca na podgląd stanu sieci w kontekstowo skorelowanym momencie, co skraca proces przywracania do określonego punktu do kilku minut;
  • wielowarstwowe diagramy fizycznej i logicznej topologii typu pierścieniowego („sunburst”), co jest nową jakością wizualizacji dużych, złożonych sieci;
  • inteligentne wskaźniki, które informują o kondycji urządzenia, umożliwiając szybką wstępną identyfikację problemów;
  • skuteczniejsze analizy przyczyn źródłowych (RCA), oceny wpływu i bardziej precyzyjne zalecenia dzięki wsparciu sztucznej inteligencji;
  • automatyzacja konfiguracji sieci wielkoskalowych, niezależne od stosowanego urządzenia procesy dla etapów planowania i wdrażania, dzięki pełnemu wsparciu API.

Z kolei podejście agile NaaS pomaga organizacjom skutecznie rozpoznawać potrzeby rynku i szybciej osiągać wyniki biznesowe, dzięki:

  • narzędziom wspierającym współpracę zespołów ds. sieci z przedstawicielami biznesu w celu opracowania strategii NaaS, która spełnia ich specyficzne wymagania;
  • wsparciu dla wielu modeli pozyskiwania, wdrażania i zarządzania;
  • możliwości stopniowego wprowadzania modelu network-as-a-service bez konieczności przebudowy całej sieci;
  • zapewnieniu bezpieczeństwa w ramach światowej klasy rozwiązań Zero Trust i SASE, wydajności i skalowalności chmury, a także automatyzacji wspomaganej sztuczną inteligencją.

Jak zapewniają przedstawiciele HPE, wszystkie te nowości dają organizacjom możliwość dysponowania mocnym fundamentem w postaci kompleksowego rozwiązania sieciowego już na samym początku.

Przejęcie Axis Security i Athonet

Warto również dodać, że niedawno HPE przejęło dwie firmy, rozszerzając tym samym ofertę HPE Aruba Networking. Są to Athonet, specjalizujący się w prywatnych sieciach 5G oraz Axis Security, oferujący kompleksowe rozwiązania zabezpieczające SASE. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa edge-to-cloud Axis Security zostały już zintegrowane z technologią HPE Aruba Networking. Zgodnie z planem, przejęcie Athonet zostanie sfinalizowane pod koniec roku bieżącego fiskalnego HPE, a integracja rozwiązań Athonet z HPE Aruba Networking i obecnie oferowanym oprogramowaniem telekomunikacyjnym nastąpi po sfinalizowaniu transakcji.

„HPE Aruba Networking uzupełnia możliwości połączeń, czego przykładem może być przejmowana firma Athonet, specjalizująca się w prywatnych sieciach 5G, której oferta jest jednoznaczną odpowiedzią na pojawiające się zapotrzebowanie na rynku. Wraz z WAN, WLAN, LAN oraz pełnym wsparciem dla IoT oferujemy praktycznie pełne portfolio w tym zakresie. Z drugiej strony, uzupełniamy ofertę z zakresu bezpieczeństwa i to w oparciu o pełne SSE, które idealnie wpisuje się w ofertę firmy i sprawia, że stajemy się pełnoprawnym producentem SASE” – stwierdził Robert Lachowiecki, HPE Aruba Networking Country Lead. “W tym samym czasie ogłaszamy nową generację Aruba Central. W nowej wersji jest ona dużo bardziej przyjazna użytkownikowi, ale także wnosi mnóstwo nowych funkcjonalności i daje lepsze możliwości automatyzacji. Otwiera nową erę użycia AI, które przestaje tylko nas ostrzegać i ewentualnie sugerować rozwiązania, ale zaczyna być absolutnie zautomatyzowanym narzędziem, które będzie reagować za nas, szczególnie kiedy ilość danych i ich źródeł dawno już przekroczyła ludzkie możliwości analityki” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *