AplikacjeRynek

Rimini Street poszerza ofertę usług wsparcia technicznego na bazy danych open source

Obok oferowanych dotąd usług z zakresu wsparcia oprogramowania biznesowego i komercyjnych baz danych firma Rimini Street zaoferuje klientom także kompleksowe usługi związane z wdrożeniem, utrzymaniem, zabezpieczeniem i rozwojem środowisk bazodanowych w oparciu o rozwiązania dostępne na licencji open source, w tym: MySQL, MariaDB, PostgreSQL i MongoDB. Amerykańska spółka specjalizuje się też w zapewnieniu – świadczonych niezależnie od producentów – usług wsparcia dla systemów Oracle i SAP. Rimini Street jest też oficjalnym partnerem koncernu Salesforce.

Rimini Street poszerza ofertę usług wsparcia technicznego na bazy danych open source

Rozszerzenie usług wsparcia na wiodące bazy danych open source oznacza, że obecnie usługi Rimini Street w obszarze baz danych obejmują platformy, takie jak: Oracle, IBM DB2, Microsoft SQL Server, SAP Sybase/MaxDB/HANA, MySQL, MariaDB, PostgreSQL oraz MongoDB. Przewagą amerykańskiego dostawcy ma być m.in. centralizacja kompetencji związanych z utrzymaniem i rozwojem wielu wiodących środowisk bazodanowych w ramach jednej organizacji.

Z oficjalnych informacji wynika, że dotąd – w ramach niestandardowych usług realizowanych dla wybranych klientów – ze wsparcia Rimini Street w obszarze platform baz danych skorzystało ponad 1,4 tys. organizacji z całego świata. Usługi Rimini Street w obszarze baz danych obejmują wsparcie platform komercyjnych, ale także tych dostępnych na licencji open source niezależnie od modelu wdrożenia – w lokalnych centrach danych, bądź w chmurze obliczeniowej. Wsparcie Rimini Street zakłada m.in. gwarantowany czas reakcji. Dla zdarzeń krytycznych ma to być maksymalnie 10 minut.

Przedstawiciele kierownictwa Rimini Street podkreślają, że ogłoszone właśnie rozszerzenie oferty stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby biznesowe w zakresie wsparcia dla funkcjonowania i rozwoju opartych na rozwiązaniach open source środowisk bazodanowych klasy korporacyjnej. Ich zdaniem, rosnąca skala wykorzystania baz danych opartych na oprogramowaniu o otwartym kodzie przekłada się na nowe wyzwania stawiane przed firmowymi zespołami IT. Wyzwania te dotyczą m.in. konieczności zapewnienia wysokiej dostępności dla środowisk, które nie zawsze są w pełni stabilne i udokumentowane, a głównym sposobem pozyskiwania niezbędnej wiedzy są doświadczenia z praktycznej pracy z poszczególnymi platformami bazodanowymi. Z kolei wsparcie społeczności open source jest według przedstawicieli Rimini Street pozbawione możliwości uzyskania szybkiej, rzetelnej i dostępnej całodobowo odpowiedzi na konkretne problemy, a także – nie uwzględnia najczęściej praktyki związanej z funkcjonowaniem środowisk korporacyjnych.

“Rimini Street umożliwia organizacjom maksymalizację poziomu wykorzystania i wartości komercyjnych platform baz danych, jak i tych dostępnych na licencji open source w całym przedsiębiorstwie i w ramach usług świadczonych przez jednego partnera aplikacji. Wszystko to dzięki ofercie bezproblemowej usługi charakteryzującej się wyjątkowo szybkim czasem reakcji, stosowanej w ramach wszystkich platform baz danych. Nasi klienci czerpią korzyści ze sprawdzonej wiedzy specjalistycznej Rimini Street w zakresie baz danych, rozbudowanego zespołu specjalistów, szerokiego zakresu usług i możliwości świadczenia ich w skali przedsiębiorstwa” – podkreśla Seth A. Ravin, dyrektor generalny Rimini Street.

W ramach nowej oferty Rimini Street zapewnia m.in. wsparcie w zakresie migracji z komercyjnych platform bazodanowych do rozwiązań opartych na licencji open source, ale też usługi doradcze i optymalizacyjne. Wedle zapowiedzi nowa usługa Rimini Street obejmuje cały proces migracji oprogramowania – od planowania strategicznego, przez przeprowadzenie migracji, aż po uruchomienie systemu. Uzupełnieniem dla tych możliwości jest też kompleksowy zestaw usług związanych z zarządzaniem aplikacjami i bezpieczeństwem baz danych, w tym: kontrolę stanu baz danych oraz monitoring ich wydajności, a także – rozwiązania pozwalające na szybką i niewymagającą złożonych testów identyfikację potencjalnych wektorów ataku i słabych punktów w zakresie bezpieczeństwa środowiska bazodanowego.

Jednocześnie, za wykorzystaniem rozwiązań bazodanowych opartych na licencji open source w środowiskach korporacyjnych ma przekładać się na szereg potencjalnych korzyści. I tak, migracja do rozwiązań open source ma umożliwiać m.in. na dywersyfikację firmowych środowisk bazodanowych, optymalizację kosztów utrzymania, a także uzyskanie korzyści operacyjnych i możliwość wykorzystania rozwiązań najbardziej efektywnych w zakresie obsługi różnych rodzajów obciążeń.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *